Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Sokszor látom,hogy a gazdák csak simán elengedol a kutyákat, parkokban, nagyobb üress placcokon. Ez nem tudom mennyiben lenne kivitelezhető nálunk is, de van egy 7 éves német juhászunk. Elég menő lenne,ha nem ráncigálna mindig ide-oda,aztán meg én őt :D . Gondolom az ilyen kutyákat már kölyök koruk óta erre szoktatják. Alapjáraton nem egy vadállat. Van még esély arra,hogy én is sétáltathassam póráz nélkül? Te mit tennél? Vagy mit tudnék tenni ez ügy érdekében?

A válaszokat köszönöm! :)


2020. márc. 17. 15:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%
8-as vagyok. Ha jön más kutyás akkor meg szoktam kötni mert én sem szeretem ha más nem hívja vissza a sajátját.
2020. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként baromi érdekes ez az oldal, mikor valaki idejön gyűlölködni egy póráz nélkül sétáltatott kutya miatt, akkor "az én csak pórázzal sétáltatom" típusú válaszok 100%-osak, a póráz nélkülieket védők vannak lepontozva. Itt most azt mínuszoljátok, aki betartja a szabályokat, pórázon viszi, és elítéli a póráz nélkülieket. Meg vagytok huzatva? Vagy mi bajotok van?
2020. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
54%
#8: Ugyanezt hallottam már hobbitárstól is úgy, hogy én is ismertem a kutyáját és tudtam, hogy mindig visszajön hívásra. Az egyik nap elszökött és két nappal később egy gödörből emelték ki a tűzoltók...
2020. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
25%

Ha a kutyad rangatja a pórázt, akkor nem Te setaltatod a kutyad. Jol mondtak elottem, semmi poraz-fegyelem. Ebben nem is az a baj, hogy nem tudod rangatni a kutyad, csak eppen nem Te irányítasz. Birkózhatsz vele, de a kutya a vezer.

Te vagy a vadasz, hiszen te adod a kajat … de nem te vagy a vezer, a kutya iranyit.

Persze az lenne a legegyszerubb valasz, hogy menj el egy kutyaiskolaba, de eleg keves a valoban jo kutyaiskola. Pedig valoszinu szakember tudna megtanitani, hogyan kell iranyitani egy kutyát, hiszen ha 7 ev alatt nem sikerult megnevelned, akkor valoszinu valami mar az alapoknal el van rontva.

2020. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
47%

Mi ugy tanultuk: hatarozott tiltas "NEM", de ez egy olyan "NEM" legyen, mintha eppen elakarnad pusztitani a kutyad. Egyszeruen at kell venned az iranyitast. Nem adhatsz tobbszor utasítást, hiszen akkor a kutya nem tudja, hogy melyik utasításra kell vegrahajtani a feladatot. Tiltasnal nem jutalmazunk, tehat nincs bungyurgatas, nincs jutifalat, A nem, az NEM. (a gyakorlas vegen kell a kutyát kivenni ebbol a fegyelmezett állapotból egy kis játékkal, kedveskedéssel.


Végül is ez a tiltas … erre epul a porazfegyelem: nem engedheted, hogy a kutya eled menjen seta kozben (laza porazon). Amikor eled menne, hatarozottan rászólsz "NEM"!


Ha nem sikerul szepszoval, segitseg kell. Mi vizesflakont hasznaltunk. Amikor az utasitas nem eleg, lespricceled a kutyát. Meg fog torpanni, nem fog neki tetszeni … viszont lassan elkezs a nem szora odafigyelni es megjegyzi, hogy jobb odafigyelni a "NEM" szora, kulonben jon a víz.

2020. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
48%

Egy kutyát nem csak szabadon engedve lehet lefárasztani, a futtatók jó találmányok, de nem nélkülönözhetetlenek. Eljutni, meg max az idő szabhat határt, tömegközlekedéssel is el lehet jutni oda.


Persze minek, ha túlzsúfoltak... Ezt megértem.

De nem feltétel, vagy lehet menni az önkormányzathoz és igényelni.


De ez a "nem tartom be a szabályt, mert megadják rá az okot" olyan, hogy lopok a kisboltból, mert keveset fizet az állásom. Vagy így érted... Jogszabály az jogszabály, és nem csak a legendákban van olyan, hogy megbüntetnek.


Szóval egy kutyát emberileg lehetetlen lefárasztani, főleg a nagytestűeket, de kistestű gazdájától is hallottam, hogy 8 km futás után, lihegett kettőt és még labdáztak egy óráig.


Agyban kell elsősorban fárasztani, és a mozgásigényt kielégíteni. Sétálni meg pórázon kell, nem 30 méterről kiabálni a kutyának.


Nem is értem, hogy lehet így gazdi lenni, biciklisek, kisgyerekesek, autók... Bármi történhet.


S aki kivétel az se sétáltatja így a kutyáját, mert kivétel nélkül azt látom, hogy az ilyen szabadon sétáltatók hiába mentegetőznek, hogy az én kutyám 100% behívható, a szukáról is le tudom tiltani stb. ez kb mese a Holdon tapasztalataim szerint.


Figyelembe kéne venni a többi embert, van aki fél, van aki utálja a kutyákat stb. s hiába "de hát Fifike tök barátságos" aki nem kutyás az pont nem látja és pont letolja.


Vállaltad a kutyatartást, akkor tartsd rendesen.


Közterületen NEM lehet póráz nélkül sétáltatni.

2020. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem behívható, 200%-ban megbízható németjuhászom van, mégsem engedem el közterületen vagy erdőben. Ha el akarom engedni, akkor vagy a futtatóban vagy a vízparton vagy a mezőn.


Egy 7 éves, össze-vissza rángató kutyát nem engednék el egyáltalán. Egyébként igen, tanítható. De ha 7 éve nem birkózol meg a feladattal, akkor kérd szakember segítségét!

2020. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%

En nem tudom futtatoba vinni a kutyam, en nem engedhetem el a parkban … nekem minden nap el kell mennem kirandulni, hogy szabadon szaladgálhasson a hyperkepzett kutyam.


Neki csak annyi a baja, vagyis nem is az en kutyámnak van baja, szoval csak annyi a kutyasokkal a baj, hogy felnek a kutyámtól es helytelenul is viselkednek a kutyámmal, csak azert mert felnek tole.


Szoval mi kirandulunk minden nap, az en kutyam szarvasokkal szaladgal es vaddisznokat kerget. Nem banom :)

2020. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom itt mindenki pórázon labdázik a kutyával a parkban :D


(futtatóban labdázni lehetetlen, mert a többi kutya is rámegy és csak balhét szít, de ez elég logikus)


Amúgy a futtató baromság, mert:

- mindenféle korú és méretű kutyát akar egybe zsúfolni (nem viszem be a csivavámat a játszó németjuhászok közé, idős kutyáknak is jár a szabad mozgás, de a szertelen kölykök mellett csak idegesek lesznek)

- egy agresszív kutyás képes kisajátítani az egészet

- kutyáddal normálisan nem tudsz játszani (legtöbb futtató egyébként is kisebb mint egy labda hajítás...)


Na meg ott az íratlan szabály, hogy pórázon lévő kutyákat nem engedünk össze. Na akkor hol is engedem őket össze, ha nincs futtató vagy éppen az egészet egy "alfa" klikk uralja? Normálisan szocializálni így nem lehetséges. (nyilván nem fogod bevinni a kistestű kölyökkutyádat ismerkedni a nagytestű, domináns kan kutyák közé. Körözhetsz egy óráig és talán méltóztatnak kifáradni addigra, mert ugyebár nekik is joguk van használni és ők voltak ott előbb)

Lehet magyarázni az energikus kutyádnak, hogy "bocsika, néhány nagyokos így döntött, te nem játszhatsz a parkban, inkább sétálj láb mellett pórázon" meg "ma sem megyünk futiba, mert a bentiek jó eséllyel megtámadnak téged..."


Csupán ennyi a probléma ezzel a felfogással. ;) a kutyát nem érdekli miért nincs lemozgatva

2020. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#19: Nekem van 12 méteres pórázom és még soha nem volt olyan problémám, hogy ne lett volna elég. A trükk annyi, hogy a pórázt nem muszáj fogni, így igazából nem limitál, viszont ha látod, hogy el akar futni, akkor fel tudod kapni kézbe és meg tudod akadályozni az incidenst.


Na most, ha nincs rajta póráz és elszalad valami miatt, akkor hogy a jó istenbe akadályozod meg (nincs mivel)? Hiába szófogadó a kutya, bármikor jöhet egy addig ismeretlen inger, amire nem volt felkészítve és máris fájhat a fejed miatta.


Az egyébként külön megmosolyogtató, hogy egy nyilvánvalóan önfegyelmet nem ismerő kutyás kérdés alatt ilyen megnyilvánulásokkal erősítitek a kérdező igazát. Én biztosan nem örülnék neki, ha találkoznék vele és azt látom, hogy szalad felém a kutyája, "mert ezt így szokták", "mert a törvény hülyeség".

2020. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!