Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Kutya sétáltatása póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Sokszor látom,hogy a gazdák csak simán elengedol a kutyákat, parkokban, nagyobb üress placcokon. Ez nem tudom mennyiben lenne kivitelezhető nálunk is, de van egy 7 éves német juhászunk. Elég menő lenne,ha nem ráncigálna mindig ide-oda,aztán meg én őt :D . Gondolom az ilyen kutyákat már kölyök koruk óta erre szoktatják. Alapjáraton nem egy vadállat. Van még esély arra,hogy én is sétáltathassam póráz nélkül? Te mit tennél? Vagy mit tudnék tenni ez ügy érdekében?

A válaszokat köszönöm! :)


2020. márc. 17. 15:21
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Kiképzőpóráz néven szokták forgalmazni, nekem 5m-es van a kistestűmhöz egyelőre, majd lehet, hogy veszek nagyobbat, de ez most még elég.
2020. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
19%

Nekem olyan vicces ez a sok, természettől elidegenedett ideges ember. Az én családom évtizedek óta póráz nélkül sétáltatja a kutyáit és soha nem volt semmilyen gondunk ezzel. Egyik kutya sem 100% szófogadó, csak hát ugye a kutyatartás arról is szól, hogy folytonos figyeléssel és előrelátással megakadályozzuk bajt, nem csak arról, hogy szélnek eresszük. Mérlegelni kell, hogy mikor szükséges a kutyát pórázra venni és mikor nem. Nem pletykálni kell kimenni, hanem folyamatosan figyelni a környezetet. A póráz nélkül sétáltatás azzal sem egyenlő, hogy mindenkihez odamegy. Én pl mindenkit nagy ívből elkerülök, inkább ők jönnek utánam, hogy barátkozzanak (emberek, gyerekek, kutyák). Volt olyan idő amikor 3 kutyát sétáltattam így egyszerre. Volt hogy minket ért kutyatámadás, de az enyémek sosem kezdeményeztek semmit.

Vidéken ahol mi lakunk, nincs egy darab kutyafuttató sem. Azt is kitalálták a nagyokosok mostmár, hogy a kutyát nem jó a kint tartani, és nem fárassza le magát akkor sem ha van kert.... Abszurd lenne egy kutyának 15 évet pórázon és szobában leélni.

Amúgy Pesten is látok rendszeresen szabadon sétáló kutyákat nagy forgalomban, zebránál megállnak maguktól, stb... Általában ott is az ilyen kis póráz végén lógatott fifikék szoktak acsarkodni, a szabadon sétálók tök közömbösek.

Akik meg a pórázra és nyakörvre teszik rá az egész életük azokat megnézném mit csinálnának ha elszakadna valamelyik. Nekem nyakörvem és pórázam is szakadt már el.

2020. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!