Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá?

Hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves palotapincsi kutyám. Az a gond, hogy félős, akit nem ismer azzal bizonytalan. Én nagyon szeretem és amikor vele vagyok akkor ő is boldog és nem fél, viszont a pórázhoz nem tudom hozzászoktatni. A nyakörvet ha ráteszem mostmár elviseli és nem is zavarja de ha meglátja a pórázt egyszerűen elszalad. Tavaly volt, hogy rátettem és nagyon félt, próbáltam sétáltatni is az utcánkban, hogy hátha ott nem félne annyira viszont ilyenkor ha rajta van annyira fél hogy remeg és egyhelyben áll. Nagyon szeretném hozzászoktatni de nem tudom mitévő legyek.

2020. márc. 18. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 évig nem volt sétáltatva szercsétlen? Jaj... Igen, ezt kiskorábban kell elkezdeni. Soksok jutifalattal próbáld csalogatni, jutalmazd a bátrabb viselkedést. Ha egyedül nem megy, keress fel kiképzőt.
2020. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nagy igénye lenne a sétákra mert nagyon nagy a kertünk. Köszi a tanácsot 😄
2020. márc. 18. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy mekkora kert, ha mindig ugyanaz. A sétáknál sosem a km a fontos, hanem az új ingerek.


Fokozatosság a fontos. Először nyakörv. Ezzel megvagytok, jöhet a póráz - udvaron belül!


Ismertesd meg vele, szagolgassa meg, tedd keresztbe a hátán és folyamatosan dicsérd, ha nem szalad el és ott marad. Pár nap múlva már be is kapcsolhatod a karabinert, ekkor is jutifalatok, dicséret, ha tud valami trükköt, akkor azt gyakoroljátok, anélkül, hogy a pórázzal bármelyikőtök is foglalkozna.


Utána már elkezdhettek az udvaron belül sétálni. Fontos, hogy szoktasd egy oldalra, amelyik neked kényelmesebb, de általában a bal a praktikusabb. Ha az udvarban gond nélkül mentek, nem fél, megszokta stb. akkor lehet rövid távra és időre az utcára kivinni.


Először csak az utcátokba például.


Kerüljétek a kerítésrángató kutyákat, ne érje negatív élmény. Szaglásszon, pisiljen, ami megfogható azt meg szedd össze utána.


Idővel lehet növelni az időt és a távot, ha jól viselkedik, nem félt, akkor meg lehet dicsérni ezerrel. De ha fél, akkor eszedbe ne jusson babusgatni, mert ezzel csak erősíteni fogod benne, hogy igen, van mitől tartani.

2020. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🥰
2020. márc. 18. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha meg kell válasz, akkor elmondom én mit csináltam. Van egy hat hónapos mudi kölyköm. Így szoktattam hozzá, hogy a nyakörv mindig rajta van. A pórázt pedig így hogy rácsatoltam a nyakörvre,(nem engedtem ki az udvarba) és rajta hagytam 1-2 órát. Ha láttam rajta, hogy egyre jobban viseli megjutalmaztam. Persze ez egy kölyök kutyussal volt. Nem tudom egy 2 éves ezt hogyan tűrné. Nyilván kegyetlen sok türelem kell hozzá.
2020. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!