Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 60 lépcsőfok naponta sok egy...

60 lépcsőfok naponta sok egy kistestű kutyának?

Figyelt kérdés

3 kutyám van, egy időre panelba kényszerültem. A liftig 10 lépcsőfok vezet, naponta 3x viszem le őket. A 2 kisebbet (egyik ex-patellás, műtve volt, tilos lépcsőznie) felveszem, de a harmadikat így már sehogy sem tudom. Pillanatok alatt fel is fut a lépcsőn. Keverék, nem tacskó, átlagos felépítésű. 7 kilós.


Lehet tőle valami baja?


2020. márc. 22. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy fajtának sem ajánlott a lépcsőzés igazából.


Nekem az első kutyám az 5 évesen műtve volt szalagszakadással,szarul ugrott le az ágyról.


Műtét után fél évig cipeltül le-fel. Aztán szépen vissza tértünk a lépcsőzéshez.. 14 éves koráig minden gond nélkül lépcsőzött. Utána kezdett szar lenni a lábai. Kapott izületvédőt illetve cipeltük 16,5 éves koráig(eddig élt)


Másik kutyám jelenleg 9 éves.

Egy éves koráig cipeltük.


azóta lépcsőzik.


Jelenleg van egy kölyök kutyám 4 hónapos ,viszont 9 kg.. most már alig bírom el,szóval most úgy van,hogy hol lépcsőzik,hol cipelem. vagy 2 emeletet le megy 2őt viszem fordítva is. Nem fogom sokáig cipelni. Ameddig bírom viszem. Kap izületvédőt már most :)

2020. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ők is kapnak porcvédőt (Aptoflex), mert az ex-patellásnak a doki javasolta, de akkor már mindenki kap belőle. A két kisebb 2,5 és 3,5 kilós, szóval őket mindenképpen cipelem.
2020. márc. 22. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok neki igen. Viszont mivel írtad, hogy csak egy időre (ami gondolom nem éveket jelent) költöztél ilyen helyre, szerintem nem lesz baja.
2020. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!