Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A standard szálkásszőrű...

A standard szálkásszőrű tacskók keményebb kutyák mint a többi kutya ebben a méretben? Akár magánál nagyobb kutyával is el tudna bánni?

Figyelt kérdés

Eszembe sem jutna soha viadaloztatni, nem is támogatom az ilyesmit... Hanem természetesen elítélem.


Csak érdekel.


Munkavonalú, standard (tehát a legnagyobb) tacskóra gondolok.


2020. márc. 22. 20:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Elvileg Őket nem is nyúlvadászatra, hanem vaddisznó hajtásra és dúvadak megölésére tenyésztették.


Egy sakállal pl. lehetséges, hogy elbírna?

2020. márc. 22. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Igazából kotoréknak és utánkeresésre lettek kitenyésztve. Vaddisznó leterítésére például az argentín dogot tenyésztették ki.


Ha választani kellene, a jagdot lehetne a legkeményebb kisebb termetű kutyának mondani.

2020. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nos, ezt a dolgot hogy vaddisznó hajtásra, meg a dúvad megölésére tenyésztették ki nem én találtam ki, hanem tenyésztőtől hallottam.


Igaz, rosszat írtam, mert nem teljesen ezt mondta, nem azt mondta hogy erre tenyésztették, hanem hogy erre is használták...


A legkisebb méretet használták nyúlvadászatra, és még van egy měret a kettő között.


De ha jóltudom, akkor csak a szálkásszőrű az amelyikben komoly vadászösztön lakozik/lakozhat...


A hosszúszőrüt már inkább társasági kutyának tenyésztették, spánielek bevonásával.


A róka meg a sakál dúvadnak számít...

Ezeket valóban megtudná ölni?

2020. márc. 22. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. A sakáloknak például nézz utána, hogy milyenek is.
2020. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a jagd a legkeményebb ebben a méretben. Hallottam olyanról, amit el kellett zárni a komondortól, mert folyton nekiment. Persze a jagd érdekében történt az elkülönítés.


A tacskó remek kutya. Kotorékeb. Az egész testalkata erre lett kitenyésztve.

Rókát megtudja ölni, sakál és borz ellen nincs esélye.

2020. márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vaddisznóra sok fajta volt, de manapság szerintem disznófogásra csak argentin dogot használnak. Régen erre volt a német dog is pl., de a középkori Magyarországon agarat és kuvaszt is használtak ilyen célra.


Tacskó nyúlra is jó, ha bent van az üregében. Ha a mezőn, azt csak agár tudja megfogni.

2020. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sakál azért jóval nagyobb, mint egy tacsi és pár fős falkákban járnak(tudtommal).

Egy felnőtt róka is elég nagy, de az még menne neki, mivel erre tenyésztették.

Egy közép uszkárral elbánna :)

(off: van egy harmadik szőrváltozat is, a sima)

2020. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kutya kemenysege a batorsagaban rejlik es nem a mereteben. Meretkulonbseg csak a konkret kuzdelemhez kell, de ez inkabb fizika. Csatanal a vehemencia szamit … borzfelek siman megfutamitjak a legtobb allatot pedig milyen picik. Tasman ordogrol nem is beszelve :)
2020. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De a kis varacskos diszno is eluldozi az oroszlant.
2020. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!