Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közép testű kutyát...

Milyen közép testű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust és sajnos az előző kutyusunk meghalt de ő kistestű volt és több ismerősnek van közép testű kutyája és rájöttem hogy szeretnék egy saját kutyust.Aki közép testű és hosszabb szőrű de nem is tudom igazán melyik falyta illene hozzám és az elvárásaimhoz. Az plusz pont ha könnyen képezhető de az se baj ha nem.

#kutya #állat #test #közép #falytiszta #falytatiszta
2020. márc. 23. 07:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem mondasz több imfót fogalmunk nincs milyen kutya illik hozzád

Mit tudsz nyújtani a kutyának? Mert ajánlhatok neked Border Colliet mikor nincs rá kapacitásod.

2020. márc. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Spánielek kizárva
2020. márc. 23. 07:42
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

"illene hozzám és az elvárásaimhoz"


Na ezekről nem írtál semmit, most akkor mégis milyen válaszra számítasz?

2020. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
2 labim van,okosak, szerethetők, taníthatók. A telek 30x100 m - épületek, ez elég nekik de 2 naponta vinnem kell őket a prérire futni, ásni úszni(nyáron) mert amúgy rosszalkodnak!
2020. márc. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2# Szóval középtestű hosszúszőrű érdekelne. Első saját kutyának kertesházba, lehetőleg jól tanítható szelíd de magát meg tudja védeni. Sok időm van ezért sokat vinném sétálni/futni és ha magas a mozgásigénye akkor azt is megfelelően tudom biztosítani. Jól kijöjjön a macskával és ne legyen több 100ezer forint mert hobbi kutyát szeretném/plusz családtagnak.
2020. márc. 23. 09:05
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Hát minimum olyan 120.000 forinttal számolj ha rendes kutyát szeretnél.

Macskával akkor fog kijönni jól ha arra neveled. Magát megvédeni is szonte csak akkor fogja tudni ha arra megtanítják, amire nem minden kutya fajta alkalmas.


Mennyit tudnád mozgatni? A kertes ház azt jelenti csak kinti lenne? vagy bennt lehetne és néha a kertben.

Mennyi időd lesz a kutyára napi szinten? Vinnéd-e kutyasuliba vagy valamilyen sportra?

2020. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben tudnám mozgatni. Kinti lenne de meg lenne neki csinálva egy normális szigetelt kutyaház.

Napi szinten min.4 óra mert közbe suliba is járok de otthon lenne a kiscsalád többi tagjával de főként én leszek a gazdája és hétvégente egésznap vele lennék. Kutyasulin még gondolkozok de kutyásfutásra szívesen elmennék vele meg amúgy is ha neki van kedve akkor szívesen elviszem futni is, napi séta mindig lenne. Illetve hétközbe próbálnék minnél többet vele lenni.

2020. márc. 23. 09:33
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Olyanra meg nem gondoltál, hogy elmesz egy menhelyre korulnezni es talan pont meglatsz egy olyan kutyust amilyen tetszik, vagy egy kutyus erdeklodne irantad es az lenne a legjobb? Annyira sok jo kutya van menhelyen! Annyi kutyus var szereto gazdira. (csak eszembe jutott mint 5let)
2020. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
#8 jó ötlet csak egy gond van vele hogy én mindenképp kölyköt szeretnék és a mentett kölyökről ránézésre nem tudod megmondani hogy mekkora lesz ha felnő. Óriás kutyát nem szeretnék csak ha már saját házam lesz.
2020. márc. 23. 10:35
 10/37 anonim ***** válasza:

Sajnos az általam gondolt fajta 1200 euró körül mozog,enyém ennyi volt.


Viszont könnyen tanítható,bár néha önfejű így van amit többször "el kell magyarázni".


Ír búza terrier (soft coated wheatan terrier)


Eddig kistestűim voltak,jelenleg is van egy.

Mellé akartam egy közepes testűt ők 15-20 kg körül mozognak.

Nagyon gyorsan felvette a mi ritmusunkat,szobatisztasággal is remekül haladunk, de balesetek vannak még(4 hónapos) Első héten amikor ide került naponta többször megszidtuk amiért a szobanövény és a cipőket akarta rágni,de már abszolút nem nyúl ezekhez. Ha valami nekünk nem tetszőt rág elé adok egy játékát és azt rágja. Értelmes fajta.


Mondanám a közép schnauzert,de snacikkal nincs jó tapasztalatom.


Nem igazán jut eszembe fajta ami jó lehetne.


lehet az lenne a legegyszerűbb ha menhelyről hoznál kutyust

2020. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!