Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közép testű kutyát...

Milyen közép testű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust és sajnos az előző kutyusunk meghalt de ő kistestű volt és több ismerősnek van közép testű kutyája és rájöttem hogy szeretnék egy saját kutyust.Aki közép testű és hosszabb szőrű de nem is tudom igazán melyik falyta illene hozzám és az elvárásaimhoz. Az plusz pont ha könnyen képezhető de az se baj ha nem.

#kutya #állat #test #közép #falytiszta #falytatiszta
2020. márc. 23. 07:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

A puli esetleg? nem feltétlen kell zsinórosan tartani a szőrét, lehet nyiratni és úgy írtó cukin tud kinézni :)

[link]


Mivel magyar fajta, viszonylag olcsó, van tenyésztő ismerősöm és ő mondta, hogy 90-120 körül adja a kölyköket, de kb mindenki más is.


Gyorsan tanul, simulékony, inkább egygazdás, viszont ugatós.

2020. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Menhelyen is meg lehet mondani mekkora lesz a kölyök. Sokszpr az anyukkal kerülnek be de van olyan mikor egy komplett család.


Illetve ha attól félsz hogy egy felnött nem tud annyira hozzád szokni ez egy nagy tévhit. Ugyan annyira alkalmazkodók mint egy kölyök és sokszor sokkal ragaszkodóbbak is mert több rosszat megéltek már, mint egy kölyök.

Csak menj be és nézz körül, nem kell azonnal kutyát kihozni. Esetleg vigyél el párat sétálni hátha meg lesz a szerelem kutyus.

2020. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Mudi.

Közepes testű, bírja a kinti tartás. Nagy a mozgásigénye. Okos, jól tanítható. Tökös kis kutyák, nem ijed meg az árnyékától. Mivel magyar fajta, meg is fizethető, 80-100 ezer körül van az áruk.

2020. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
38%

"magát meg tudja védeni"


Mitől?

2020. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ egyébként én legszívesebben ausztrál juhászkutyát tartanék mert azok a legszínpatikusabbak csak ők is nagyon drágák
2020. márc. 23. 14:57
 16/37 anonim ***** válasza:
55%
Légyszíves ne támogatsd a szaporítókat. 120 ezerért nem találsz kutyát, ami nem szaporítós, csak menhelyen. Még talán fajtamentéseknél tudsz szétnézni.
2020. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Skotjuhasz! Kozep testu, hosszuszoru. :) Raadasul a vilag egyik legjobb kutyaja :) Nekem is van egy nagyon szeretem, rengeteget foglalkozok vele. Szerintem akarhogy is dontessz ha lesz kutyad mindenkepp jarj vele kutyaiskolaba meglatod sokat segit majd. Szocializacio szempontjabol is nagyon fontos. :) Az enyemet tenyesztotol vettem boven 100 folott volt az ara, de probalkozhatsz a fajtamenteseknel is, sok sikert :)
2020. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Én a mudit ajánlom! Az van nekem is kertes házhoz. Közepes testű és a szőre is olyan hogy nem túl rövid de mégsem túl hosszú. Nagyon intelligens kutyafajta. Nyugodt, és ha mezőre viszed mindig figyel rád és ha elengeded a pórázról olyan távolságra megy hogy lássad és ő is lásson téged. Ha elfutna őz után mindíg vissza jön(tapasztalatból mondom mert nekem is elfutott). Este szokott ugatni(természetesen azért mert a többi kutya is ugat). Nem kell vele minden áldott nap 3-szor kimenni sétálni, egy 25-30 perces sétával megelégszik. Ha nincs időd vele lenni akkor elvan magának. (Én ha elmegyek az udvaron hagyom) Másrészt kedveli a gyerekeket. Ajánlom!
2020. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Az aussi jó kutya. De bitang drága. 300-400 ezer körül van. Viszont szaporítótól nehogy vegyél,hidd el, nem éri meg.
2020. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Én aussit 200-250 ft ért találtam de az még mindig drága
2020. márc. 24. 16:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!