Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közép testű kutyát...

Milyen közép testű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust és sajnos az előző kutyusunk meghalt de ő kistestű volt és több ismerősnek van közép testű kutyája és rájöttem hogy szeretnék egy saját kutyust.Aki közép testű és hosszabb szőrű de nem is tudom igazán melyik falyta illene hozzám és az elvárásaimhoz. Az plusz pont ha könnyen képezhető de az se baj ha nem.

#kutya #állat #test #közép #falytiszta #falytatiszta
2020. márc. 23. 07:40
1 2 3 4
 31/37 Deepstate válasza:
0%

Kinti kutyáknak meg:

Németjuhász: Nagytestű,azt mondják hogy ő a legokosabb kutyafaj, CSAK KINT tartsd!! Játékos kutya, illetve a házat is örzi.

Rotvejler: Nagytestű, őt is KINT tartsd De ne! Packázz vele mert nagyon vad, leharapja a kezed.

Pitbul: ő is vad, de szerethető.

2020. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%
Border collie, ez a fajta a leokosabb kutya. Közép testméretű és kicsit hosszú szőrű
2020. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Eddig a legszímptikusabb a Mudi és ahoz hasonló kutyákokat ha tudtok akkor írjatok

Látom új válaszolók közül sokan nem olvasták el amit írtam válaszokban szóval aki szeretne válaszolni akkor elötte olvassa el a válaszaimat illetve a kérdés alatt található leírást. Köszönöm.

2020. márc. 30. 21:13
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél amstaffot, nem túl nagy, (enyém pl csak 30 kg) és nagyon szeretnivaló...
2020. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ingyeeen???


melyik bolygón élsz.


Azért annyi amennyi a kutya tenyésztőnél,mert a szülők,nagyszülők és stb szűrve vannak a fajta betegségekre.

Ilyen az izületi betegségek,szem,húgykövesség és stb


Ezek a szűrések drágák és a kan meg a szuka kutyának is rendelkeznie kell ezekkel a szűrésekkel. Szuka gazdája akár Németországba vagy Oroszországba is kimehet a kanhoz fedeztetni,csak hogy jó legyen a vonal és egészséges jó idegrendszerű kutyák szülessenek ! Nem mindegy melyik szukát melyik kannal rakják össze!!


Ezek mind költségek.


Szerinted majd aki mindent megtesz a kutyáiért,minden szűrést és mondjuk 1-2 millióba benne van a kutya 2-3 éves korára ha nem több,fizet 1000-2000 ezer eurót a kan gazdájának a fedezésért. Majd azt várod el,hogy ingyen vagy 50 ezer ftért hozzád vág egy kölyköt??



Ellenben a szaporítosak akik 50-100 at képesek elkérni egy keverék,szűretlen kölykökért. Akik szüleinek semmi szűrése nincsen.


Konyhai maradékkal meg tescos táppal etet, be sem oltja,be sem chippeli mert az a gazdi feladata szokták mondani.


Konkrétan ő ingyen megoldja,hogy össze rak két kitudja milyen betegség hordozó kutyát. Aztán a putriba,dzsuvába ellik a kutya.. Sokat mondok ha 6 hét alatt 10 ezret költ a szukára, meg a kölykökre... és eladja 50-60 ezerét. Szerinted ez reális???



Tenyésztő 8-10 hetesen adja el a kölyköket 2-3 oltással,chippel,szerződéssel.

Kapsz tápot,pórázt,játékot hozzá.


Tudod,hogy jó idegrendszerű és egészséges kiskutyád lesz.


Én nem bántam meg,hogy 1200 eurórért vettem kutyát.


9 hetesen hoztam el, nem fél semmitől, barátságos,brutál milyen szép,jó kiállású kutya. Nyitott,közvetlen.



ismerősék 6 hetesen hoztak el egy német juhászt baszus egy falevéltől maga alá pisilt, azóta se lett jobb a helyzet. Egy német juhász félős?? diszpláziás is, mindkét láb.. 500 ezer ft lesz a műtét. Amennyit már ráköltöttek és csak 1,5 éves a kutya. 2 törzskönyves kutyát is vehettek volna. De kellett olcsón 20 ezerért....


Na így vegyél te is...


Ha ennyire nem akarsz vétel árra költeni akkor valóban a menhely lenne a legjobb választás.

2020. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
#35 nem úgy értettem ahogy te azt gondolod. Egyébként ugye Mudin gondolkoztam mert magyar fajta és itthon viszonylag olcsóbban egy egészséhes oltott chipezett kutyát lehet kapni. 100ezer körül nézegettem de ez még messze van hogy kutyám legyen.
2020. márc. 31. 22:26
 37/37 anonim ***** válasza:
Golden retriever ha egy kicsivel rövidebb szőrűt szeretnél a labradot is nagyon jó fajta
2020. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!