Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ezért bűntudato...

Normális, hogy ezért bűntudatom van?

Figyelt kérdés
Március 16-án el kellett altatnunk a kutyámat, 11 éves múlt. Vele nőttem fel, 6 éves voltam mikor elhoztuk és most leszek 18. Már egy-két hónappal ezelőtt is tudtam hogy valószínűleg nem lesz már sokáig velünk, és az a kérdés lebegett végig a szemem előtt, hogy mégis mit kezdek én nélküle? És tényleg baromi nehéz, szürreális ez az egész szituáció. Olyan mintha azóta megállt volna az idő. Viszont én mégis szeretnék másik kutyát, persze nem most rögtön, de már érlelődik bennem ez a gondolat. De baromi nagy bűntudatom van emiatt, olyan mintha lecserélném... Közben attól is félek hogy az új kutyust folyton az előzőhöz hasonlítanám. Pedig tudom hogy ő helyét senki nem fogja átvenni, nekem ő volt A Kutya. Szóval nagyon két tűz között vagyok, és kíváncsi vagyok mások véleményére.

2020. márc. 26. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem azért van bűntudatom , mert meghúztam a szőrét amikor rámmordult, aztán kb fél év múlva elpusztult, és meg sem sirattam. Pedig jó kutya volt, csak senki nem foglalkozott vele. Ennek már vagy 25 éve, de most is bánt.
2020. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló érzéseim nekem is voltak, macskát hoztunk végül, hogy véletlenül se akarjam az elpusztulthoz hasonlítani. Abból is a mentett fajtát, az is jó lehet bűntudat ellen, hogy megmentesz egy másik életet. :) Ez kb két hónappal a halála után volt.

Ennek ellenére nagyon sokáig hallani véltem az ugatást kapunyitásnál, és ösztönösen vártam, hogy ott ül a konyha közepén, ha bemegyek a lakásba.


Nagyjából egy év telt el, mire azt mondtam, hogy tudnék úgy nézni egy kutyára, hogy nem őt keresem. Korábban nem lett volna jó, sem magammal, sem az új kutyával szemben, ha a régi miatt akarom. De mindig is ő lesz A Kutya, még olyan olyan ebecs nem lesz, mint ő.

Most (két év után) már akár azonos fajtát is el tudnék képzelni, de persze nálunk nem aktuális most a kérdés, mert az eltelt időben a párom is becicult, szóval ketten vannak. :) De egyszer, egyszer lesz még majd kutyám is.

2020. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyen bűntudatot, nyugodtan legyen másik kutyád. Hidd el, nem fogod a másikhoz hasonlítani. Most furcsa elképzelni,de éppen annyira fogod tudni szeretni, mint az előző kutyust. És attól őt sem fogod elfelejteni. A szép emlékek megmaradnak.
2020. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom a kutyad reszvetem! :( Pontosan tudom hogy milyen egy kutyaval felnoni es azt is tudom milyen azt a kutyat elvesziteni.. :( Meg mindig nagyon faj es nagyon hianyzik szamomra is o volt A Kutya. De ne legyen buntudatod mert nekem is lett utana egy kis ido mulva kiskutyam. Egy kiskutya eltereli egy kicsit a figyelmed es sok oromot fog majd okozni. Szerintem nyugodt szivvel vagj bele!❤
2020. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj. Januárba 18évesen halt meg a kutyusunk és én teljesen összetörtem mert fiatalabb voltam nála és minden kiskori emlékemben őt látom hiányzik de túltettem magamat rajta. De mivel nagyon rég óta akarok kiskutyát ezért hamar jött az ötlet és szörnyű embernek éreztem magam és az űrt amit hagyott azt sose tudja senki pótolni de a kiskutya nagyobbá teszi a szívet. Nekem még nem lehet kutyám különbözö okokból de amit lehet azonnal lesz. Sokat lehet tanulni egy kutyától és természetes ha szeretnél egy kutyust
2020. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!