Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves kistestű kutya hirtele...

11 éves kistestű kutya hirtelen öregedés?

Figyelt kérdés

Egyre lassabb a séták során, ma 45 percet sétáltam velük és ő méterekre lemaradva haladt, pedig nem sétáltunk gyorsan. Hazafelé már ölbe kellett hoznom, mert hívás ellenére is megállt és nem jött. Látszott, hogy nem esik neki jól. Sokat alszik. Kb 2 hete vettem észre ezt a változást. Jó idő ellenére sem bírja a sétákat, pedig azt hittem eddig csak a hideg miatt sietett hazafelé.


Lehetséges, hogy ő hirtelen elkezd leépülni? Mostanság úgy viselkedik mintha legalább 14 éves lenne.


2020. márc. 28. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: több kutyám van, fiatalabbak, ezért viszem magammal hosszabb sétákra is. Utál egyedül, többi kutya nélkül otthon maradni, de ha ennyire nem bírja, akkor természetesen otthon fogom hagyni.
2020. márc. 28. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ez n ormalis. Az en kutyam 17 evig él és a saját házaban halt meg. Minden kutya más évtartamig él.
2020. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért megnézetném egy orvossal, ezt csinálta a 9 éves kiskutyám is és kiderült, hogy lymeos(természetesen a kullancstól való védekezés ellenére).
2020. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit megviselték ezek a frontok, hirtelen időjárás változások.

De persze egy doki nem árthat, ilyen idős korban.

2020. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy vérképet én nézetnék a dokinál, meg egy általános vizsgálatot kérnék, az mindig jó, és nem egy hatalmas összeg (ha esetleg ez tartana vissza).
2020. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem történt semmi komolyabb változás körülötte (egy háztartásban élő emberek, állatok, napirend stb.), akkor a hirtelen állapotromlás "csak úgy" nem valószínű (persze, lehetséges). Én kivizsgáltatnám, főleg idősödve sokféle problémája lehet. Ha nem szeret otthon maradni, addig sem hagynám otthon. Inkább cipeld a táv egy részén.
2020. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 12 éves korában kezdte ezt a kutyám, a közeli állatorvoshoz vittem oltásra (30 perc kb), és hazafelé már alig akart jönni. Azóta már 14,5 éves és él vidáman. Sőt mostanában mintha aktívabb is lenne, nagy bedobással rohangál, utána viszont lefekszik valahol és alig lehet kimozdítani onnan. Lehet csak azért érzed hirtelennek, mert többet vagy vele. Amúgy meg kinek mi a jó idő. Lehet, hogy a kutyádnak már nagyon melege van ebben az időben.
2020. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!