Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a kutyám?

Hogy tanítsam a kutyám?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 éves, fiú. Szeptember óta van velünk, menhelyről fogadtuk be. Szóval nincs kicsi korától tanítva. Ülni már ügyesen tud. Ha eldobom neki a játékot azt visszahozza, de most már csak egyszer vagy kétszer (kb. 2 hete tanítom ezt neki, eleinte többször is visszahozta), utána nem megy érte. Nem tudom, hogy már nem akar játszani, vagy nem érti meg, hogy én azt akarom, hogy visszahozza. Eddig is mindig megsimogattam utána, vagy 3 napja jutalmat is adok neki, de olyan mintha nem kapcsolná össze, hogy a jutalmat miért kapta. Szóval erre szeretnék tanácsot kapni, meg bármi mást, hogy egy ilyen idős kutyát mire kezdjek tanítani vagy tippeket tanításhoz. Köszönöm, ha válaszolsz

2020. márc. 28. 16:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ő egy nagykutya. Amerikai staffordshire terrier szerű keverék.
2020. márc. 28. 16:25
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A youtube tele van videókkal ebben a témában is. Beírod pl...hogyan tanítsam meg a kutyámat a labda visszahozására?

És találsz többféle videót.

Pl itt egy vegyes oldal:

https://www.youtube.com/results?search_query=kutya+tan%C3%AD..

2020. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Spec lukacsos labdat vegyel: tomd tele husival. Odarohan erte ,az tuti.

Nekem is staffirdom van. Konnyen tanulnak. Enyem se labdaimado. Fuss vele! Azt szeretni fogja!! Meg keress neki baratokat.

Alomkutyak.

2020. márc. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A stafford sportja a futas. Foleg veled. Mas kutyaval.

Birkozas mas kutyaval. Nem verekedes,hanem birkozas. Ugye ott nincsenek serulesek.

Vegyel lezerfenyt es sotetben futtass sorinteket vele. Igy is sulykolhstid a parancsokat. (Gyere,mehetsz,jobbrafordul,balra fordul,egyenesen!!! Es mutasd mindig a kezjeleket!!! A lezerfeny kis bottal egyutt!

Sulyhuzohamot vegyel.

Agility,ha erdekli. Enyemet nem. 😂



Meg tanitsd osrancsokra foleg kezjellel,mimikaval. Akkor megszokja,h teged figyeljen. Imadni fogja,h parancsolsz neki. Mindig falattal tanitsd.


Soha ne verd meg,csak alaassa a tenintelyed es elveszted a tiszteletet. Azaz nem fog hallgatni rad. Meg ugye o kirohog,ha fajdalmat okozol neki.

A sundisznot is siman a szajaba veszik es ugy rohangaszik vele. Pedig milyen tuskek vannak benne..

Az Usaban az amstaffot hasznaljak mindenre: csaladi kutya,bebiszitter,jatszotars kisbabahoz ,kisgyereknek,rendorkutya,nyomkereso,tuzoltosag,bombakereso,kabszerkereso,vakvezeto. Az amstaff egy zseni.


Kezdj el nagy sulyokkal gyurni. Ha gyenge vagy,kirohog.

2020. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy szokott fájni a lába. A jobb első és sokszor sántít, néha egyáltalán nem áll rá. Már vittük orvoshoz, azt mondta, hogy csak az ízülettel van baj, ilyen idő korban szokott ilyen lenni.Hát nem hiszem, odaadtuk neki az ízületerősítő vitamint, amit felírt, de nem nagyon használt. Szóval csak most ugrott be, hogy lehet, attól, hogy akkor éppen nem fáj annyira, hogy sántítson, attól még nem túlságosan szeret futkosni. Ha valaki olvasná ezt, szívesen elfogadnák tippeket, hogy mi lehet a lábával vagy Borsod megyében jó orvos ajánlásokat. Köszi, ha válaszolsz! És köszönöm az eddigi válaszokat is!
2020. márc. 29. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Másfél évesen a sántítás tényleg nagyon nincs rendben, a legjobb lenne ortopéd szakorvoshoz vinni, de sajnos Borsod megyében ilyet nem ismerek, de azért keress utána, hátha van. Ha nincs kifejezetten ortopéd doki a környéketeken akkor olyan rendelőbe vidd, ahol tudnak röntgenfelvételt készíteni a lábáról (erre már a legtöbb közepesen felszerelt rendelőben is van lehetőség), ezt a felvételt utána el lehet küldeni a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesületnek és ők véleményezik a leletet, szóval távolról is lehet szakmai segítséget kérni.


A legfontosabb most az, hogy szakszerű orvosi segítséget kapjon a kutyus, szóval szerintem ennek mindenképp járj utána, akár a menhelyen is meg lehetne kérdezni, hogy ők tapasztalták-e ezt a sántítást már, tehát hogy egy hosszan elhúzódó dologról van szó vagy csak mostanában jelent meg.

Szóval tényleg kéne orvosi segítség, de azért leírok pár dolgot, amit ki lehet próbálni.

Sokszor a sántítás oka az étrendben keresendő, a nagyon magas fehérjetartalmú tápok (35% fölött) okozhatnak hirtelen növekedést, ami miatt túl gyorsan nőnek meg a csontok, de az ízületek és az izomzat nem fejlődik olyan rohamosan, ezért alakulhat ki sántítás. Illetve ilyenkor egy pici túlsúly is nagyon káros tud lenni, próbáld meg inkább picit vékonyabban tartani a kutyust, mint "jó húsban." A labdázást hanyagoljátok egy időre, ahogy futásból hirtelen fékez a labdáért nagyon terheli a mellső lábakat, ez is árthat az ízületeknek. Ugyanígy az ugrálós feladatokat, futást is mellőzzétek, ha esetleg tudod úsztatni az viszont nagyon hasznos lenne, az kifejezetten jó ízületi problémákra.

A doki mit írt fel? Ízületekre egyébként a C-11 komplex, illetve a synoquin szokott hatásos lenni, legalábbis én ezekről hallottam jó tapasztalatokat, a synoquin talán az erősebb. Emellett adhatsz neki zöldkagyló port, kollagént csipkebogyó porral, ezeket netről lehet rendelni vagy barfos üzletekben is árulják általában, a gyógyszereket pedig állatpatikában lehet beszerezni.

Viszont ha ezek mellett sem javulna, akkor muszáj lesz egy jó szakorvost találni, az én kutyámat pár évvel ezelőtt játék közben erősebben fellökte egy másik kutya, nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget, rá hónapokkal később kezdett csak el sántítani, orvosról orvosra jártunk, kapott sokfajta kezelést, kaptunk sok tippet, hogy mi lehet, de egyik sem használt, végül a röntgenen látszott, hogy "ütközés" következtében levált egy porc a könyökéből, ami szépen elvándorolt és elkezdte nyomni az ízületet, végül műtéttel és az ízület feltöltésével tudták csak helyrehozni, de azóta szerencsére jól van. Nekünk dr. Muka Péter segített Gödön, ha közelebb laknátok őt jó szívvel ajánlanám. Ezt a történetet csak azért írtam le, mert sokáig mi sem gondoltunk semmi komolyra, a hagyományos orvosok nem is tudtak segíteni, csak a röntgenfelvétellel derült ki, hogy mi a probléma, ha visszamehetnék az időben én azonnal azzal kezdeném, rengeteg felesleges aggódástól és nem mellesleg felesleges költségektől kíméltük volna meg magunkat.


Jobbulást kívánok a kutyusnak!

2020. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként így néz ki:

[link]

[link]

A második képen épp a kerítés tetején

2020. márc. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!