Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már sosem lesz szobatiszta?

Már sosem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

Csak az utolsó oltásai után vittük le először, mert ahol lakunk rengeteg a kutya, még a liftben is többször van kutya pisi, nem akartam megkockéztatni, hogy bármit is összeszedjen amíg nincs meg minden oltása.


Mivel dolgozunk csak reggel 7kor aztán 4kor van egy hosszabb séta, majd vacsora után és lefekvés előtt pedig egy egészségügyi.

Most 8 hónapos és a mai napig nem bírja ki reggel 7 és 4 között pisilés és kakilás nélkül, sokszor van, hogy este is 3-4 felé bepisil, máskor pedig végig alussza az estét.


Moat otthonról dolgozunk ezért 7kor 10kor délben 4kor vacsora előtt és lefekvés előtt megyünk le vele. Nincs is napközben baleset, de este néha néha van.


Orvosnál többször voltunk, ezt is megemlítettem neki, de ő nem látott semmilyen elváltozást vagy problémát. Azt mondta kicsi kutya pici a hólyagja, majd ahogy nő tovább bírja.


Közben a szüleim állandóan egrecíroztatnak, hogy az ő kutyájuk 12 hetesen szobatiszta volt.


Nem értem, hogy ha van amikor kibírja este, akkor miért nem bírja ki minden este? És miért nem bírja ki napközben? Persze, most van időnk levinni sokszor, de ha visszaáll minden a rendes kerékvágásba akkor nem lesz +2 séta 7 és 4 között. Mint ahogy eddig sem volt, és nem is bírta ki.


Mit tudunk még csinálni?



2020. ápr. 1. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat írtál arról, hogy hogyan próbáltad megértetni vele, hogy kint lehet, bent nem lehet.

Én pl az oltásait szintén megvárva néhány hétig 1-2 óránként vittem, ha lent sikerült, nagyon megdicsértem, ha fent, akkor szó nélkül takarítottam. Ha épp sikerült tetten érni, rászóltam, de ennyi. Ennek ellenére is fél év körül volt már, mire leesett neki, hogy mi van: konkrétan lepisilte a bőrkanapét a vacsorázó párom mellett, aki mérgében kissé hangosabb (de véletlenül sem tettleges) leteremtésben részesítette. Azóta nem pisilt be.

Napi 8 óra egy kölyöknek baromi sok. Már három éves a kutyám, de 8 óra után már összetartott térdekkel követeli hogy menjünk le.

2020. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem vittétek le, amíg pici volt. Liftben lehetett volna a kezedben. Két kombinált után már azért lent a fűben le lehetett volna tenni, nyilván figyelve hogy ne egyen fel semmit.


Azért baj, mert a kutyusok amíg picik megszokják hogy milyen felület van a tappancsuk alatt, amikor pisilnek, kakilnak. A legjobb esetben ez ugye a fű, a legrosszabban pedig mondjuk valami textília (ami lehet hogy eredetileg kutyapelus volt, de a kutya nem tud különbséget tenni textil és textil között - tehát neki a padlószőnyeg, a sima szőnyeg, sőt még akár egy ledobott törülköző vagy ruhadarab is ugyanúgy wécének néz ki). Így lesz szobatiszta egy kutya, hogy azt szokja meg, hogy fű van a tappancsa alatt amikor pisil, nem pedig parketta.


Viszont jó hír hogy a problémád szerintem két könnyű dologgal orvosolható: az egyik hogy estére tegyétek be a kis ketrecébe, vagy ha van neki valami helye akkor azt valahogy barikádozzátok el, hogy ne tudjon kijönni. Akkora hely kell neki hogy fel tudjon benne állni, és megfordulni, de nem olyan nagy hogy az egyik sarkát wc-nek tudja használni. A kutyák ösztönösen nem piszkítanak az alvóhelyükre (mert azt már bébi korban a mama kutya sem tolerálja), úgyhogy oda nem fog bepisilni. Ha meg nyögdös éjjel, vagy reggel hogy pisilnie kell, akkor ki kell engedni.


A másik, hogy este 8-9 körül vedd el a vizét. Így aztán ha este 10-11 körül még kiviszed akkor már az "utolsó adagot" pisili ki, és nagyobb eséllyel alussza végig az estét.


A szüleidnek pedig rajtad keresztül üzenem hogy több tanulmányt elolvashatnak róla az interneten hogy egy 12 hetes kutyának még a hólyagja de főleg az agya neurológiailag nem annyira fejlett hogy szobatiszta legyen. Úgyhogy attól még hogy óránként kiengedték és nem pisilt a házba, biztos hogy 3 hónaposan nem volt szobatiszta a kutyájuk:)

2020. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat akkor leirom eddig mit csinaltunk.


12 hetesen a 2. oltasa utan vittuk le eloszor, ekkor adott az allatorvos zold lampat. (A harmadikat mar nem szamoltam bele, mert addigra mar setaltattuk) Ha tetten ertunk bent leszidtuk, kint pedig halalba dicsertuk, a mai napig ez van egyebkent. Napkozben mivel itthon vagyunk most nincs baleset, csak este. Az, hogy bezarjuk nem megoldas mert mar tobbszor probaltuk es maga ala piszkitott es meg jol bele is fetrengett... ezt nem egyszer eljatszotta. Minden este ugyan oda pisil ha felebred. Ha atalussza az estet akkor a reggeli setanal elintez mindent.


Viszont a problemam az, hogy most napkozben teljesen jol haladunk vele, de felek, hogy ha majd visszaallunk irodai melora akkor nem fogja kibirni nepkozben megint.


Mit tudok meg csinalni?

2020. ápr. 1. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor hoztátok el? Csak mert lehet, a régi helyen nem foglalkoztak vele, hova piszkít
2020. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!