Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sajnálják azt a kutyát...

Miért sajnálják azt a kutyát akinek szigorú a gazdája?

Figyelt kérdés
Miért baj ez amikor utána egyértelműen (tehát utána meg ájuldoznak hogy milyen jól nevelt és nahát itt is ott el elengedheted, ezt is, azt is megcsinálja neked. Ugyanazok csodálkoznak akik előtte sajnálták) sokkal nagyobb a szabadsága? És az a baj hogy még egy kutyaiskolában vagy más kutyás foglalkozásokon is olyan lesajnálóan néznek az ilyenekre.
2010. júl. 26. 17:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%
Hogy mi van? Ebből nem értettem mit akarsz.
2010. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
A válasz igazán egyszerű, az ilyen ember síkhülye a kutya vagy más állat tanításához, és mivel nem ért hozzá, értelmes véleményt se tud produkálni.
2010. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Miért, nem tudsz olvasni? Miért baj az hogy valaki szigorúan neveli a kutyáját, miért sajnálják emiatt azt a kutyát?
2010. júl. 26. 18:03
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Mert a kutya érző logikus lény, és ha nem szeretet ragaszkodásalapon tartják, akkor inkább ne tartsák! Egrecíroztatott kutya nem szeret és nem ragaszkodik.
2010. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%

Ténleg elég érthetetlen amit írtál a kérdés után a zárójeles dolog miatt.

Amúgy meg nem szabad kutyát póráz nélkül sétáltatni, szval ugyanakkora lehet a szabadsága mint a neveletlennek.

2010. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Akik sajnálják a szigorú gazda kutyáját, azok nem láttak még speciális kutyakiképzést. Például vakvezető kutya képzését. Ilyen kiképző közelében laktam évekig. Saját szememmel láttam, mivel jár, ha a kutya figyelmetlen. Azt is be kell látni, hogy egy ember élete fog tőle függeni.

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy nem szabad egy háziállatot sem büntetni, ha rosszul viselkedik, csak a jóért jutalmazni. Az ilyen háziállatok, főleg a kutyák mehetnek a kutyakiképzőbe, mert a gazdi mondhat amit akar, a kutya meg azt csinál, amit ő akar.

Minden háziállatra érvényes, cicákra, lovakra, sőt kecskékre is. Vagy meg tudja nevelni a gazdi, és akkor szófogadó, engedelmes lesz, vagy verheti a fejét a falba, és kereshet szakembert.

2010. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem tudják milyen módszerekkel érted el, hogy olyan legyen. Sajnos a régi képzésben jellemzően szöges nyakörvön rángatták a kutyákat, és teljesen összetörték őket, nincs önálló akaratuk. Az ilyen pedig tényleg sajnálni való.


A modern képzési módszerekekkel tanított kutyáknak általában jár a farkuk, és épp csak azt nem mondják, hogy mit tehetnék még? Kérekszépen feladatot!


Viszont aki nem ért hozzá, az nem látja, hogy ezt az egészet a kutya is abszolút élvezi, imádja, hogy van dolga, van amire rá kell jönnie, meg kell oldania.


Én inkább azt nem értem, hogy egy olyan fajtól, akiket 20 ezer éven keresztül arra szelektáltunk, hogy értsenek minket és dolgozzanak velünk, most hogy várhatják el sokan, hogy feküdjenek a kertben/lakásban egyedül, és evésen meg alváson kívül ne csináljanak semmit.

2010. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni hogy sajnálják hogy jaj de szigorú vagyok vele, öt perc múlva meg ámulnak hogy miket tud és hogy miket megtehet azért mert megbízható.
2010. júl. 26. 18:10
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:05


Ezen a kutyán is látszik, hogy mennyire nem szeret, és nem ragaszkodik, mert egrecíroztatva van: http://www.youtube.com/watch?v=bLvrxaU1UU0


Tényleg szörnyű, hogy ennyi időt meg energiát feccolnak szegényre. Ahelyett,hogy a kanapén simogatnák. Felháborító.

2010. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Jó az olyanok nem zavarnak akik nem nagyon értenek hozzá, de még a kutyások között is sajnálják legtöbben. Azt vettem észre hogy akik kutyaiskolába járnak még azok is mindig engedékenyek a tanórán kívül, mindig gond van a kutyával stb...
2010. júl. 26. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!