Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 éves kan kutyám egyáltalán...

Perpercy kérdése:

A 3 éves kan kutyám egyáltalán nem jelez idegent, senkit. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy közel 3 éves collie kan kutyám. Természetesen nem arra gondolom, hogy tépje szét a kerítést, mikor jön valaki, de azért legalább egy vakkantást tehetne...A szembe szomszéd kutya szokott jelezni. Egyik nap nem hallottam a csengőt, hanem.megint a szembe kutya ugatott. Ott állt a postás a kapu előtt. Az én kutyám a kapu árnyékában feküdt és rohadtul nem érdekelte az egész. Este az utcán szaladgáló vadakat ugatja csak. Volt mar collie-m, több is, ők jelezték, sőt az én kutyám anyja kimondottan ijesztően jött élénk, mikor anno a kölyköket látogattuk. Vajon miért van ez a 0 területmérő ösztön?

2020. ápr. 9. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Mert ilyen. A collie alapból nem egy házőrző típus, elég csendes fajta. Ha azt szeretnéd, hogy ugasson, vegyél mudit. Garantált siker, imádnak ugatni :D


Vannak olyan fajták, amiknek alapból a vérében van, mert erre lettek kitenyésztve és vannak, akiknél ez nem volt szempont mint pl a collienál. Náluk is előfordulhat jobb házőrző példány, de mivel erre sosem voltak szelektálva és idegenekkel sem bizalmatlanok, ezért nem ez a jellemző.

2020. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk,esetleg

1:a kutya nem kerti dísz

2:mi az hogy elvárod a kutyátol hogy csináljon valamit,úgy hogy sose tanítottad neki?

3:tanítsd meg rá a kutyát hogy ugasson...

2020. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
namost: a kutyám NEM kerti disz. Honnan veszed ezt???Mert kint van? Mert utál bejönni?? Csak jelzem, hogy minden nap van séta, kijártunk több iskolai fokozatot, agilityzunk és mantrailingre is járunk. Ennyire kerti disz. Lefogadom, te kevesebbet foglalkozol a tieddel mint én az enyémmel.
2020. ápr. 9. 20:02
 4/8 A kérdező kommentje:
mellesleg, tervbe volt véve orzo- védő képzés is, csakhogy jelenlegi helyzet megakadályozta. Én nem egy vérmes őrző védőt akarok faragni egy juhászkutyából, mindössze bátorkodtam megtudni, más tapasztalt e ilyet. Volt több collie-m, más kutyám is, náluk a szimpla jelzés teljesen természetesen jött.
2020. ápr. 9. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt a probléma oka! Túl sokat foglalkozol vele és az már nem inger, ha a Szabó család elvonul előtetek :)


Félre ne érts, szerintem pont így kéne kutyát tartani, ahogy te is teszed, de a collie alapból nem egy territoriális fajta, fogadd el, hogy ő ilyen. Nekem borderem van, szintén nem sunnyogtam el a szocializációt, de ő sem jelez, ha jön valaki csak max akkor ugat, ha még nem találkoztak.

Most viszont lett egy örökbefogadott keverékem, ő ugat mindenre és nagyon hosszan és nagyon hangosan, nem győzök rászólni.

2020. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Iiigen, egyébként az egyik oktatónk is ezt mondta, hogy "túlszocializált". De ez nem rossz. Nagyon barátságos és kiegyensúlyozott amúgy. Valószínűleg nekem nem kellene ilyen elvárásokat tennem felé.
2020. ápr. 10. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra gondoltal mar, hogy tok suket a kutyad es talan ezert nem jelez? Konnyu kiprobalni: allj a kutya moge es felvaltott kezzel csettints parat ... latni fogod, hogy a kutyad erzekeli-e egyaltalan a hangokat. De ez csak egy tipp.
2020. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, erre muszáj válaszolnom, mert nekem ugyanilyen az egyik kanom :) Embereket nem szokta megugatni, de a vadakat órákig képes ugatni a kert végében. Ő amúgy pici kora óta imád ismerkedni, barátkozni emberekkel. A másik kanom piciként tartózkodóbb volt, aztán az idősebbik hatására ő is barátkozòs lett, de ő itthon őrjöngve ugatja a kerítésnél az embereket, a szomszédokat is kétoldalt. A vadállatokkal nem foglalkozik, szóval beosztják ki kit tart távol :D
2020. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!