Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás közben miért...

Sétáltatás közben miért ugatta meg az idegent? Mit csináljak hogy ne ugasson meg senkit?

Figyelt kérdés
a kutyámmal ma sétáltunk még kicsi 3 hónapos idáig minden rendben volt, idegenekkel barátságosan viselkedett csóválta a farkát, nem ugatott meg senkit. el volt engedve a behívást tanítom neki jutalomfalattal. mikor megjelent egy nő és úgy ugatta pedig a nő rá sem nézett nem foglalkozott vele, hiába szóltam rá csak ugatta tovább. inkább úgy döntöttem tovább megyek akkor hátha abba hagyná de nem.nem szeretném hogy ugatós kutya legyen.
2010. márc. 6. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kölyök, akkor valószínűleg csak játszani szeretett volna. Odaszaladt és ugrált körülötte vagy vicsorgott és morgott is??? Ha nem vicsorgot vagy/és morgott, akkor semmi gond.
2010. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyák nem csak agresszióból, henm kíváncsiságból, félelemből, és zavarukban is ugatnak. Valamit érzett a nőn, szagot, vagy félt tőle esetleg, vagy a viselkedése volt fura, ahogy ment... Nem hiszem,hogy ez azt jelentené, hogy most már mindenkit meg fog ugatni.

Amúgy következetesen szólj rá kicsi korától, ha ugat, hogy nem szabad, cssst!, tégy hozzá valami mozdulatot, kezed a szád elé, vagy valami, és akkor megtanulja.

2010. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor legközelebb ha ilyen van, mit csináljak mennyük oda hozzá? hogy megmutassam neki hogy nem bánt? de buta vagyok így utólag másként cselekednék. köszi a segítséget. vicsorogni nem vicsorgót csak ugatta és ugrált körülöttem, és folyamatosan engem nézet meg a nőt így felváltva.
2010. márc. 6. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ha legközelebb ilyen van, mondd meg nyugodtan, hogy a kutya nem bánt, nem agresszív, csak kíváncsi, és nem engedné-e meg, hogy megszagolgassa.

Ha téged nézett meg a gyalogost felváltva, akkor inkább fel akarta hívni rá a figylemed, szerintem őt is érdekelte a nő valami miatt.

Ha van rá lehetőséged, és valami kedvesebb embernek látszik a járókelő, akkor kérd meg, hogy hadd szagolja meg a kiskutya, vagy ha hajlandó rá, akkor simogattasd meg vele. Csak nehogy az legyen belőle, hogy aztán mindenkihez oda akar majd menni :)

De agresszív az nem lesz semmiképp.

2010. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekünk nincs gyerekünk a párommal. mégis ha sétáltatom és meghallja a gyerek hangot hogy labdáznak vagy ilyesmi rögtön szalad játszani a gyerekek meg imádják öt. és az utcán is az összes gyereknek csóválja a farkát. nagyon gyerek centrikus. csak úgy látszik a felnőttekkel távolságtartóbb, kétszer meggondolja oda merjen e menni pedig soha senki nem bántotta.köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 6. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:

A felnőttektől való tartózkodást ilyen kicsi korban még nagyon könnyen lehet kezelni. Ahogy előttem is írták, a kedvesebb járókelőket kérd meg, hogy hadd szagolja meg őket a kutya, és kérd meg az embert, hogy simogassák meg.

Így kialakul benne egy alapjáratos bizalom a felnőttek mellé.

Ezzel párhuzamosan taníthatod a kutyádnak azt is, hogy felugrálni és ételt kunyizni nem szabad idegentől (az idegen ember ne adjon finomságot, jutalomfalatot a kutyának).

2010. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!