Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete golden retriever?

Fekete golden retriever?

Figyelt kérdés
Van kettő Goldenünk, fajtiszták. Az ellése után egy fekete útodja is született (jellemvonásra olyan mint a többi arany szinű) a többieken semmi "elváltozás" nincs. Lakásban tartott kutyusok, a befedés mással nem lehetett.(Azóta ivartalanitva lettek a szülők)
2020. ápr. 9. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

A kutyáid keverékek. Persze ez már ott látszik, hogy 'fajtiszták'.

Te pedig egy sufnis kis ótvar szaporító vagy. Mi is a kérdés?

2020. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az előző válaszoló is írta, fekete golden retriever nincs, szóval a kutyáid nem fajtatiszták, hanem keverékek.
2020. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Közlöm,hogy 16 vagyok. Nem szaporitjuk őket, én pláne nem. mamám kutyái voltak. Mi csak halála után gondozásba vettük őket, már vemhes volt mikor hozzánk került :)

És mindenki úgy tudta, fajtiszta kutyusok, semmi se tér el a külsejükből egy ""original"" goldentől, elég lett volna annyi , hogy valószinű keverék 🤡

2020. ápr. 9. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
A kulcs ott van, hogy olyan kifejezés nincs, hogy fajtiszta (persze hogy az, az apja nem macska), legjobb esetben is FAJTAtiszták lehetnének. De tutira nem azok, különben nem lenne fekete kölyök. :)
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Remélhetőleg a kakukkfiókának is találtok szerető családot.


Törzskönyv nélküli kutyáknál sosem biztos a szülői háttér.

Nem lehet visszakövetni a vonalukat.

Ha megtennéd, hogy privátban küldesz fotót a két kutyáról, megköszönném. Kíváncsivá tettél a fekete kölyökkel :)

Tudod, nekem a németjuhászok a minden. Olvasgatni szoktam a facén nj tartó csoportokat. Rengeteg kutya fotója van fent, amiről mindenki úgy tartja, nj. Persze, tk nincs , és bizony a standardtól jócskán el is térnek .

Ha ilyen kutyákat pároztatnak, bizony lehetnek meglepetés kölykök.

2020. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én is szeretném látni.

Mikor volt ez? Van már gazdija?

2020. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Igen, születhet fekete kölyök is, mivel a flat coated retriever (simaszőrű retriever magyarul) nem olyan régen lett külön fajta. Egy alomban voltak a sárga és a fekete kölykök.

Ma már ritkább, de előfordulhat.

Nem kell rögtön azzal jönni, keverékek!


Sokan szerintem nem is ismerik a fekete változatot, úgy válaszolnak.

2020. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért a flat coated és a golden már több mint 100 éve külön fajtaként van elismerve. Emellett javítson ki valaki, ha tévedek, de a fekete szín öröklődése domináns, tehát lehetetlen, hogy generációkon át rejtetten éljen a szülőkben, és csak a sokadik generációnál jöjjön elő újra. Ebből kifolyólag nem hinném, hogy a szülők fajtatiszták - pláne tk nélkül - és csak a flat coated vérvonal jött elő a kölykökben.

Kérdező, valószínűleg a szülők nem fajtatiszták, törzskönyv nélkül bármi lehet bennük, tippre az egyik vagy mindkettő szülőben van egy kis labrador valahol.

2020. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. A fekete szín domináns. Mellesleg a flat-ben van más fajta is. Ahogy a labrador és a golden kialakulásában is más fajták vettek részt. Ha már kommentelsz, legalább értelmes hozzászólást írj!
2020. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon érdekesnek hangzik, bár előfordulhat olyan, hogy egy recesszív allél nemzedékeken át nem tűnik fel, aztán egyszer találkozik két kutya, akiknél pont lappang egy ilyen génváltozat. Pár hónapja futottam bele más fajtánál olyanba, hogy a standard által nem elfogadott "kék" utódok is születtek két fajtagyőztes stb. szülőtől.

#8 A szőrszín öröklése ennél bonyolultabb, több gén felelős érte. Itt egy labradoros magyarázat, ahol megmutatják, hogy sárga labradornak is születhet fekete utóda: [link] és akkor ez még csak két gén, ennél jóval több van, a borderesek például regényt írhatnának róla.

2020. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!