Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van/volt már olyan kutyád ami...

Van/volt már olyan kutyád ami defektes volt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ugyanúgy nevelted, szeretted, játszottál vele, mint a többivel, és mégis szófogadatlan volt, talán még félt is az emberektől.
2010. júl. 27. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
igen, most van egy kutyám, aki keverék. megtanítottam pacsit adni, ülni, feküdni. mindezt meg is csinálja nagy nehezen, csak éppen állandóan ugrál mindenkire mindig, hiába tanítottam, hogy nem szabad, nekimegy a többi kutyának, még a madarakat is megugatja és megeszi, túl hiperaktív, mert mindennap megyek vele sétálni, hogy lefárasszam, de semmi, megsem kottyan neki. ha etetés van, akkor fellök mindenkit, megkap, stb. szóval katasztrófálisan neveletlen. de már nem tudok vele mit tenni. szoktunk a hátsójára verni, meg az orrára, olyankor kicsit meghátrál. de egyébként a szépszóra nem hallgat. azt mondta az állatorvos, hogy ez van, ő ilyen, nem lehet mit tenni. max kutyaiskola. de arra se pénz, se idő, és különben sem olyan kutya, aki szeretnék kiképezni vagy ilyesmi. ez van.
2010. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
most is van, a párom kutyája, nem játszik, legfeljebb néha hagyja magát megkergetni, de már ez is nagy lépés volt...oka: aki eredetileg elvitte az alomból, az kb 2-3 hetesen hozta onnét el, amikor a páromhoz került (elhozta, mert megverték a pici kutyust), akkor sem volt több, mint 6 hetes és hiába került másik kutya mellé....
2010. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen.Ő az első ilyen kutyám.A másik kettővel nincs gondom.De vele...nagyon szófogadatlan..
2010. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem defekt. Ilyen alapon mindegyik defektes hisz egyik sem tökéletes.
2010. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Háát, ép az enyém nem így furcsa, de van egy olyan szokása, hogy szalad körbe az udvaron (kb 5 kört), és közbe ugrál. Minden nap. Elég idétlenül néz ki olyankor, de aranyos. Hiába visszük sétálni őket, akkor is azt csinálja. Hétvégén szoktunk menni több órás sétákra, ha hazaértünk, akkor is. Utána pihen. :) Hogy miért csinálja nem tudom, de magasra felugrik, néha olyan, mintha elakarna kapni valamit. Viszont az elmúlt pár napban észrevettem, hogy amikor ugrik, repül felette egy madár, de magasn, szóval tuti nem érné el, de gondolom azt szeretné, v valami.
2010. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

"defektes" kutya mindig nevelési hiba következménye!

nincs nevelhetettlen eb!

(nagyon nagyon pici százalékban előfordulhat genetikai hiba minden milliomodik kb.)

az állatorvosok meg jobb ha kimaradnak a kutyanevelési tanácsadásból-előbb végezzenek el egy genetikai vizsgálatot anélkül ne állítsanak sületlenségeket....!

Erőszakkal nevelt vagy/és szocializálatlan kutya lesz csak erőszakos, agresszív!

2010. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Itt nem erőszakos vagy agresszív kutyákról van szó. A miénk is furcsa, kamasz korában került hozzánk, gyanítjuk, hogy a legkisebb és a leggyengébb volt az alomban. Ha szólunk neki, elfelé megy, megfogni nem tudjuk, mert gyors.
2010. júl. 27. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Na, igen, ebből látszik hogy nevelsi hiba. Nem tudjátok megfogni. Naná, kergetitek is? Még jó hogy elszalad.


Nem bízik bennetek, nem érzi magát biztonságban. Ennyi az egész, nem a kutya a defektes, hanem ti nem tudjátok megnevelni.

Annyi igaz persze, hogy lehet, érzékenyebb, félősebb az átlagnál.

De ettől még nem lesz defektes, és igenis meg lehetne oldani a dolgot.

Csak egyszerűbb azt mondani, hogy defektes.


Mellesleg nálunk csak a bicikli kerék szokott defektes lenni.

2010. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

vannak visszahúzódóbb "omega" tipusú kutyák de ez csak annyit jelent, hogy kíméletesebb bánásmódot és következetességet igényelnek. Az nem normális és nem tekinthető "gyári hibának", hogy elhúzódik az emberektől főleg azoktól akik nevelik, akikkel együtt él-egyszerűen nem bízik meg bennetek, ennyi derül ki a leírtakból...

a kutyának nem a mi szeretetünk a legfontosabb főleg ha félénk(ösztönösen szeretne hasznos tagja lenni a családnak-falkának ahol megbízató irányítást kap egy vagy több vezetőtöl)...szeretettel mindig az adott tudatállapotát lehet megerősíteni, tehát ha elhúzódik, fél akkor nem megoldás a sajnálat és a szeretgetés.

Várjátok meg amíg ő közelít felétek és ne üldözzétek őt, ne erőszakoljátok rá a "szeretetet".

2010. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem üldözzük, és valóban omega típusú kutya. Szólunk hozzá kedvesen, még le is gugolunk, és mégis tartja a távolságot. Ilyen volt, amikor már hozzánk került.

De most nem ez a lényeg, hogy mit gondoltok az én kutyámról, hanem nektek van-e ilyen kutyátok?

2010. júl. 27. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!