Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van/volt már olyan kutyád ami...

Van/volt már olyan kutyád ami defektes volt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ugyanúgy nevelted, szeretted, játszottál vele, mint a többivel, és mégis szófogadatlan volt, talán még félt is az emberektől.
2010. júl. 27. 09:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát az egyik barátnőmnek van egy testileg fogyatékos kutyája (deformálódva született), ő egyértelműen "defektes". Bár én nem ezt a kifejezést használnám.


Egy másik kedves ismerősömnek meg van egy szélütéses (?) vagy agyvérzéses (?) kutyája (már nem emlékszem) és az a kutya is ilyen fomában "defektes"-nek számít.



Viszont nevelési hiba, vagy a nevelésben előrforduló mulasztás miatt feléppő viselkedési tökéletlenség szerintem korántsem nevezhető defektnek.

2010. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De nincs nevelési hiba! ˙>:( Még két kutyánk van, ugyanúgy neveljük mindhármat, és azok jönnek, ha hívjuk őket, nem szaladnak ki az utcára, hallgatnak a vezényszavakra.
2010. júl. 27. 11:26
 13/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki különlegesebb nevelésre van szüksége. Nem ugyanúgy neveljük pl a Rottweilereket, mint a Bernáthegyit vagy mint a Csivavát... :) De ez akkor sem defekt szerintem. :)
2010. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Igen, én is elrontottam a kutyámat elsőre, de egy ideje dolgozunk rajta, és elképesztően sokat javult. A viselkedés problémák oka mindig elsősorban a gazdiban keresendő.


Nekem is jól sikerült az előző két kutyám, őt meg elszúrtam. Tudod ezek nem gépek, amikhez van egy általános használati utasítás, ami alapján működik.


Tudod van olyan autó is, amelyiken előre fele van a tolató sebesség, meg olyan is, amelyiken hátrafelé van. Emiatt nem defektes, csak éppen más.


Az a módszer ami két kutyánál bejött, a harmadiknál többet árthat, mint amennyit használ. De mondok neked valamit, azok a módszerek sem működnek minden kutyánál, amelyik amúgy 100 vagy 1000 kutyánál működnek. Még a legtapasztaltabb kiképzők is időnként megkérdőjelezik a saját tevékenységüket, és megváltoztatják a neveléssel kapcsolatos álláspontjukat egy-egy másképp viselkedő kutyával dolgozva.


Attól, hogy két kutyát megneveltél, még nincs a kezedben a bölcsek köve, és valószínűleg őt most másképp kéne nevelni.

2010. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ja igen a kérdés az, hogy van e ilyen kutyám...

:) mert foglalkozom vele, nevelem következetesen és akkor jutalmazom amikor nyugodt, természetes igényeinek megfelelően tartom így nincs is ilyenem

és ha ilyen kuttyal dolgozom őt is hamar fel lehet oldani!

hozzáállás kérdése, a kutya szemével kell egy kicsit nézni a világba és akkor nincs probléma és problémás kutya mivel megértjük a viselkedését

2010. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Először is a kutya nem 'ami' hanem 'aki' mert itt egy élőlényről van szó nem nyelvtanról.

Másodszor eleve hibásan állsz hozzá. Minden kutya különálló, érző EGYÉNISÉG, épp ezért nagy hiba ugyanúgy nevelni mint egy másik kutyát! Minden kutyát személyre szabottan kell nevelni!

2010. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A másik meg az hogy senki nem tökéletes kutyaszakértő főleg ha csak egy mezei hobbikutyás és nem profi. Szóval kár azt állítani hogy te tökéletesen nevelted.
2010. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Akiteki ***** válasza:

Volt, de felfújattam a benzinkútnál. Azóta gömbölyű.

Gyári hibás kutya nincs, csak rosszul nevelt.

2010. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!