Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szólnátok az alábbi esetben?

Ti szólnátok az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Anyám teljesen kiakasztott, én nem szóltam volna érte, mert szerintem nem itt kezdődnek a problémák. Szóval a szomszéd kiskutyája átjött megette a macskáknak kitett kaját, már nem először persze, de engem nem zavar. Erre anyám átment szólni, pedig nekünk is van három befogadott kinti macskánk, akik nem tudjuk nap közben merre csavarognak, és nem eszik-e meg más kitett kajáját. Nem valószínű, mert naponta minim 3x-or kapnak enni, és itt vannak a ház körül, de nem lehet tudni. De most kiidegelt, hogy miért kell ilyen piszlicsáré dolog miatt szólni. Szerintem jobb a békesség, én ez miatt nem szólnék. Ti szólnátok ezért? Én gondolom rosszul?
2020. ápr. 12. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképpen sem helyeselném, de abban igazad van, jobb a békesség. Ha téged nem zavar akkor mond meg a szüleidnek, hogy neked ezzel nincs bajod, de szerintem anyukád jól tette hogy odaszólt.
2020. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Minden állattartóknak kötelessége az állatát a saját telkén tartani. Ezt kimondja a jogszabály.

Hogy 1-2x megeszi a kaját, én sem szólnék, de ha ez rendszerességgel történik, akkor igen.

Egy: a kaja pénzbe kerül. Én se akarnám a szomszéd állatait pluszba etetni. Gondolom te veszed a kaját a macskáknak, mert akkor bosszantana ez a dolog.

Kettő: idegen állat. Mi van ha beteg, és lefertőzi valamivel a macskáitokat? Akkor aztán lesz sírás-rívás, és hatalmas orvosi költségek.

Nem tudom, mit mondott a szomszédotok, de ha nem érdekli, akkor elég nagy baj van vele. Előbb-utóbb akkor lesz egy kutyátok is.

2020. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nem te veszed
2020. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Mindenkinek kötelessége a saját allatát a saját portáján tartani. Sem a szomszéd kutyának, sem a ti macskáitoknak nincs keresnivalója másnak a kertjében.
2020. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Én egy feljelentést is mellékelnék, ha a szomszéd kutyája átjárna! Még az kellene, hogy az én területemen kárt tegyen, vagy a kutyáimnak bármi baja legyen emiatt.
2020. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Roppant egyszeru am a megoldas ... rakjatok egy kicsit magasabbra a macskanak szant kajat es akkor ha at is jon a kiskutya, nem fog hozzaferni.


Ha egyszer-ketszer nem szoltatok a kutyara, hogy nem szabad, akkor mibol tudna a kutya, hogy rosszat tett?

2020. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4# Átvitt értelemben a mi macskáink, a falu macskái, mi csak megelégeltük a minden éves macskaszaporulatot, ami átfut a kertünkben, és befogtuk őket, és önköltségen elvittük ivartalanítani őket. Még jó hogy etetjük őket, és házat csináltunk nekik télire. Ennél többet anyagilag nem bírok. Ha van olyan szervezet, aki még ebben is segít, hogy macskabiztos kerítést csináltassak, akkor nagyon szívesen!
2020. ápr. 12. 19:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!