Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hasonló esetben szólnátok?

Hasonló esetben szólnátok?

Figyelt kérdés

Röviden:

2 hete elkövettem egy gyorshajtást céges autóval.

Viszont autót cseréltünk egy kollégával, tehát én mentem az 1-es autóval azzal amivel neki kellett volna mennie, ő pedig a 2-essel amivel én mentem volna.

A főnök neki adta a 30 ezres bírságot mert ő volt kiírva az 1-es autóra,és papíron neki az van meg,hogy ő ment azzal a kocsival, annak ellenére,hogy akkor tudott a cseréről amire ezek szerint már nem emlékszik.

Ergo a csekk engem illet.

Amikor először mondta a kolléga,hogy megbüntették fel sem merült bennem a dolog, de én maximálisan biztos vagyok abban,hogy belementem a trafiba akkor.

Ma kérdezgettem, és pontosan azzal a sebességgel mérték be amivel én mentem, és pontosan azon az útszakaszon.

Kizárt,hogy az ne az én csekkem lenne.

Viszont őt nem érdekli, hiába kérdezgettem a részletekről.


Nekem sem hiányzik a 30 ezres csekk, de mégiscsak én voltam.

Viszont úgy gondolom,hogy ezt nem nekem kell fejben tartanom, ha a főnök vele fizetteti ki az az ő hibája.

Rám pl. biztos nem tudnák rám varrni más csekkjét mert megkérdezném,hogy hol,mikor merre,mennyivel,hol a kép stb.


Kérdés,hogy mit tennétek?


2018. szept. 24. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Tisztesség, becsület, lelki ismeret - azt csinálsz, amit akarsz...
2018. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2018. szept. 24. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szólnék, hogy engem illet a csekk.

Nem tudom miért cseréltetek autót a kollégáddal, de ezek szerint annyira rosszban nem lehettek, de nem folytatom, te tudod.

2018. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 szó szerint nem de pontosan erről van szó, amit az első írt. Tisztesség, becsület, testvériség, bátorság, lelkiismeretesség. Ami egy szamurájt is jellemez. Te viszont nem vagy szamuráj. Csak egy sunyi szardarab.
2018. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért cseréltünk, mert ő elkésett, és annak a kocsinak előbb kellett indulnia.

Egyébként semleges a kapcsolatunk, nincs vele bajom, de nem is vagyunk barátok.

Úgy gondolom,hogy fordított esetben ő nem szólna.

Persze ez csak önigazolás, és felételezés.

Bár ahogy korábban írtam, rám nem tudnák rám varrni más bírságát, mert vagyok annyira életképes.

A dátumot, és hogy pontosan melyik kocsi még nem tudni (hiába kérdeztem, "nem tudom" választ kaptam, és mondta a magáét egy másik témával kapcsolatban)

Úgyhogy először kiderítem,hogy biztosan az enyém e, aztán eldöntöm.

2018. szept. 24. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem szólnék, de én egy sunyi kis ge*ci vagyok.
2018. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
Normális esetben azt mondanám, hogy ne a GYK-n tedd fel a kérdést, hanem kérdezd a lelkiismeretedet.
2018. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"úgy gondolom,hogy ezt nem nekem kell fejben tartanom, ha a főnök vele fizetteti ki az az ő hibája"

???

Ha te voltál a hibás, akkor nehogy már másnak kelljen kifizetnie a csekket, vállald magadra a dolgot. Engem biztosan furdalna a lelkiismeret, ha nem így tennék, nem kevernék mást bajba a saját hibám miatt.

2018. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha nem hallottam volna meg félfüllel,hogy megbüntették akkor fogalmam sem lenne róla.Ha nem kérdezem meg,hogy hol,milyen sebességgel akkor arról sem lenne fogalmam,hogy az én csekkem.

A főnök szigorúan vezeti,hogy ki milyen kocsival mikor merre volt, a fuvarleveleken ott van a nevem, nincs ötletem,hogy hogy történhetett meg a baki, de ha ezentúl bárkit megbüntetnek érdeklődnöm kell,hogy nem e az enyém, mert esetleg néha túllépem a sebességhatárt?

Azt hiszem ez nem az én feladatköröm, hibázik a főnök ha kifizetteti vele.Ő is hibázik, ha nem kéri el minimum a képeket, mert abból azonnal kiderülni,hogy nem ő van rajta, mert mondjuk ő 170 centi és 60 kiló én meg 190 centi és 110 kg.

Ettől függetlenül még nem döntöttem el,hogy szólok e, igazából nem győznek meg ezek a lelkiismeret dumák, mert az embereket ismerve ezt szinte senki sem vállalná át.Mindig csak mások felett tudjuk eljátszani az igazságosztót.

Eszembe jutott még pár érv is, hogy miért szóljak ami kevésbé álszent mint a lelkiismeret.Nem fogok eret vágni ha kifizetnek helyettem 30 rugót, úgyhogy ezt nem is értem.

Ennél súlyosabb dolgokkal is együtt élek.

Ja, arra hajlok,hogy nem szólok, de többre tartom magam ennél, a hétvégéig eldöntöm mi lesz.

2018. szept. 26. 05:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék. 30 rugó nem kevés pénz. Soha nem derülne ki és lelkiismeret furdalásom sem lenne. Ezzel a hozzá szólók többsége is így van, itt meg játsszák a fasz@ csávót.
2018. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!