Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kölyök kutyánál...

Közepes testű kölyök kutyánál 6 hónapos kor körül már adható felnőtt táp?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik a kölyök kutyám a magas fehérjés tápokat nem csípi, megy a hasa tőlük. Rendeltem orvosi utasításra gyógytápot ideiglenesen. Több oldalon is azt írták maradjak 23-25 %os fehérje tartalomnál és a rost se legyen magas.

Na már most sok kölyök tápot néztem és mindegyiknek szinte a fehérje tartalma 28-30-32 % ami brutál sok lenne,főleg,hogy a gyógytáp 23%os. Viszont több márkánál összetevők nagyon jók felnőtt tápnak jobb a fehérje tartalma ilyen szempontból.

Ezért gondolkoztam a felnőtt tápon.


szerdán lesz 4,5 hónapos. Kedden érkezik a gyógytáp, 12,5 kgot rendeltem,mert mindenhol sok idő mire megjön a táp. Így nem akartam kicsi kiszerelést venni. Úgy számoltam,hogy kb 2-2,5 hónapig elég lesz ez neki. Utána megpróbálnám rendes tápra átállítani.

Szóval 6-6,5 hónapos lenne mikor lenne az átállítás.


2020. ápr. 12. 17:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tobb fórumon irtak, hogy sok a 28% feherje tartalom.


Hat ha a gyogytap utáni tap napnál is hasmas lesz akkor kénytelen leszek nyersezni. Bar az a baj helyem az nincs panelban lakunk. Ide én plusz fagyasztott nem tudok rakni. Szóval azt nem tudom hogy oldom meg. Nekem macerás is. Ahol lakok minden bazi drága. 2 evig nyerseztem akkor két kistestuvel. De a két kistestu etetés havi 15-20ezer Ft volt ami kva sok. És 3 naponta jártam a várost husert mivel több nem fért be a fagyoba. Akkor ha nem volt sehol anyut küldtem ki a tescoba valamit vegyen mert a kutyaknak nincs kaja. Szoval kicsit bonyolult volt ez nekem.

Láttam lehet rendelni farkaskonyharol 10kg húst 16ert ami tok jo, bar elvileg kell hozzá csontos meg, meg zöldségek. Csak hat en 10kg húst nem tudok elrakni.

2020. ápr. 13. 08:09
 12/15 A kérdező kommentje:
Nyers etetés is annak jó akinek van helye bevasarolni legalabb egy hónapra előre.
2020. ápr. 13. 08:11
 13/15 anonim ***** válasza:
Es esetleg nem tudsz venni egy fagyaszto ladat? Vagy nem ferne el az sem a konyhadban? Huto tetejere felrakni?
2020. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 10es!


A 28as fehérje sok lehet egy érzékeny emésztésű kölyöknek is, az én kutyámnak is sok volt. Mi is örökké ilyen bajokkal szenvedtünk, és az általad ócskának titulált Happy Dog teljesen rendbetette a kutya emésztését, pedig már minden hiperszuper tápot végigpróbáltunk!!!

2020. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom hova rakni a konyha az kicsi sajnos.
2020. ápr. 13. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!