Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak otthon mer kakilni/pisiln...

Csak otthon mer kakilni/pisilni a kutyám?

Figyelt kérdés
Többször észrevettem, hogy egyből elmegy kakilni/pisilni, mikor hazaérünk a hosszú túrák után. Lehet azért mert számára ismeretlen a hely és nem érzi magát biztonságban?
2020. ápr. 15. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Arra meg nem gondoltal, hogy addig setalj amig a kutyad el nem vegzi a dolgat kint? Vegul is ez a kutyasetaltatas celja es nem az, hogy menjetek egy haztombkort.
2020. ápr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szövegértés? Írtam, hogy hosszú túrák után csinálja ezt. Egy ilyen túra minimum 1 óra! Tegnapi pl. 3 óra volt.
2020. ápr. 16. 07:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálta a kutyám kicsi korában. Fél napos kirándulás után is szaladt a kertbe pisilni-kakilni. Aztán idővel elkezdte utánozni a nagyokat a túrákon, és elhagyta ezt a szokását.

Úgy próbáltam meg segíteni neki, hogy a kertben is ott voltam mellette végig, és amikor pisilt, akkor mindig mondtam neki, hogy pisiljél (olyan hangsúllyal, hogy jól van, ügyes vagy) és utána mindig meg is simogattam. Idegen helyen pedig csak simán mondtam neki, hogy pisiljél, így összekötötte egy idő után, és ilyenkor rám nézett az okos szemeivel, és letette a fenekét :P

2020. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uramisten, de suta voltam, hogy ez a megoldás nem jutott eszembe! :D Nagyon, nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Gyakorolni fogjuk!
2020. ápr. 16. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél vele türelmetlen, nekem így is csinálta, hogy pl du 4kor a szokásos sétán pisilt, aztán leutaztunk vidékre (ő akkor jött velünk először), és este 10kor, mikor megérkeztünk, hiába sétáltam vele majdnem egy órát, és mondogattam folyamatosan hogy pisiljél, nem volt semmi. Reggel már türelmetlenkedett, úgyhogy kb 17 órán keresztül se pisi se kaki nem volt. Nem volt baja ebből sose, és 4-5 hónapos kora körül teljesen elmúlt ez a félénksége.
2020. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!