Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen?

Milyen kutyánk legyen?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves tacskónk és mivel már elég idős, sajnos nem tudjuk, hogy meddig lesz még közöttünk. 3 gyerekem van, akik most 3, 4 és 5 és fél évesek, ezért, hogy ne viselje meg őket annyira a kutyánk halála, ezért szeretnénk a közeljövőben venni egy másik kutyust, de nem tudjuk milyen fajta legyen. Mi eddig a beaglet, a labrador retrievert, a golden retrievert és a szamojédet néztük. Jelenleg nálunk szóba jöhet 2 kutya is, de valószínűleg 1-2 évet várnánk a vásárlások között, mert 2 kölyökkutyával nem egyszerű. Mi nagyon szívesen megyünk kiállításokra, a férjem menne velük kutyaoviba, kutyaiskolába és különféle kutyás dolgokra. A sport is megoldható. Mi kertesházban lakunk, de semmiképpen sem tartanánk kint, hanem inkább kinti-bentiként. Hogyha mi is kint vagyunk, vagy nem vagyunk otthon, akkor lennének kint, de én amúgy is otthonról dolgozom, ezért ilyen tényleg csak nagyon ritkán fordulna elő és ha utazunk, akkor is vagy kutyabarátba megyünk, de ha ez épp nem megoldható, akkor a kutyapanziót választjuk. Sétálni is megyünk egy nap többször is. Szerintetek melyik fajtát válasszuk?

2020. ápr. 17. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 15 éves kutya mellé nagy felelőtlenség kölyköt vagy kölyköket hozni, bármilyen fajta az a kutya. Lelkibeteg lesz, belebetegszik. Mivel mindenki a kölyköt fogja szeretgetni, simogatni, ő meg "elfelejtődik",szomorú lesz. Sajnos én is elkövettem ezt a hibát, depressziós lett a kutyám és nem sokra rá bele is halt szegénykém. Értem, hogy megviselné a gyerekeket, ha elmegy, de a helyedbe én a kutya érdekeit tartanám szem előtt. 15 éves, az élete végén van már, és ahogy te is írtad, kitudja meddig lesz még veletek. Tedd boldoggá, szebbé a maradék kis idejét.


Utána szerintem jobban fognak örülni a gyerekek a kiskutyának, amikor a tacsi nem lesz már. Én a te helyedbe ezt tenném. Saját tapasztalat, azóta bűntudatom és lelkiismeretfurdalásom van az öreg kutyám miatt, hogy oda hoztam a kölyköt.

2020. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Amit leírtál az alapján a bigli jó.

nekem van. sose hagytam egyedül 3,5 év alatt.

másnak nem ajánlom. Rendkívül zabás, gyerekszerető, falkakutya.

makacs, de NAGYON TANÍTHATÓ ha megtalálod a közös hangot.

régen amikor megsimogatta egy kutyát azonnal mentem kezet mosni.

Most ő a legnagyobb boldogság ami valaha történhetett.

DE sokba kerül. 40-50 ezer havonta. kényesek. Allergiások. Drága a gyógyszer. Elképszetően "bajos" 3,5 éve a nyomomba van. max 5 perc egyedül. még a szomszédos szobában sem bírja nélkülem.

2020. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

bocsi, "bújós"-at akartam írni.

nagyon mozgásigényes

viszont sajnos hullik a szőre...de nincs "szaga".

fényezhetném, hogy milyen okos...de hát azt tőlem örökölte :)

Enyém allergiás mindenre: csirke, paradicsom, rizs, borsó, sárgarépa...

ez még nem is lenne baj, de máj.1-től Nov. végéig muszály gyógyszerezni mert valami pollenre is allergiás. viszont Nov-végétől máj-ig "kutya baja"

semmiféle agresszió nincs benne. barátaim egészen kicsi gyerekivel tévéznek egymás hegyin hátán (3-4 évesek) .

2020. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

Mivel 3 gyereked van én a szamojédet ajánlom. Régen a szami a sátrakban a gyerejeket melegítette. Semmi agresszió nincs benne, de kissé makacs fajta. A szőrét fésülni kell mert ha nem akkor filcesedik.Ha esetleg érdekelne a szamojéd írj itt és írok róla részletesebben.

Ha már választottatok egy fajtát légyszi írd meg melyiket és egy jó kennel választásban is szívesen segítek.🙂

Leila

2020. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Még nem választottuk, de igazából a szívünk a számojéd felé húz, úgyhogy ha tudnál segíteni, annak nagyon örülnénk.
2020. jún. 17. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!