Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha nem jön...

Mit csináljak ha nem jön behívásra?

Figyelt kérdés

A kutyám általában halgat a behívásra kivéve ha nagyon benne van a játékban akkor mintha kikapcsolna meg amikoe este lemegyek vele a ház mögé hogy elvégezze a dolgát akkor majdnem mindig megáll a fűben és nem jön vissza mert azt hiszi hogy játtszani fogunk és olyankor akár vissza is tudok menni a lépcsőházba és akkor is ugyan ott áll és nem mozdul csak néz


Nem vagyok a negatív megerősítés híve de ilyenkor mit tudok csinálni hogy elkerüljem ezt a legközelebbi alkalmakkor?



2020. ápr. 18. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem akar menni, akkor mondjuk a 3. sikertelen hívás után elindulsz lebüntetni.


A behívás a legfontosabb feladat! Ha nem megy, inkább ne engedd el a kutyádat, mert ez így veszélyes mindenkire a környezetedben!

2020. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A negatív megerősítés nem feltétlenül egyenlő a fájdalommal.

Én úgy büntetem a kutyám ha nem hallgat rám, hogy utana megyek, elkapom a grabancát, magam felé fordítom és jól leszidom. Erősebb szidásnál van hogy meg is húzom a grabancát, végső esetben pedig a hátára fektetem. Ezek után mindig kell valami feladat amiért megdícsérem. Na meg persze oda kell jönnie ahonnan hívtam. Ha magától nem akkor a grabancánál fogva oda vezetem.

A domináns viselkedést se felejtsd el. Fölé magasodás, merev test, szemkontaktus.

2020. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha játékból akarod kihívni,szólsz neki mondjuk 2x, ha nem jön akkor oda mész megfogod a nyakörvét és leszidod. Majd újra hívd be, ha megint játszik nem reagál akkor póráz és ültesd magad mellé adj neki feladatokat, dicsérd meg ez fontos és engedd újra játszani, mondjuk 15 perc múlva ismét hívd be. Gyakorolni kell.Többször Másképp nem megy.


Esti sétát meg old meg pórázosan, tanulja meg ez csak a dolga elvégzéséről szól. Pont.

2020. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Mindenki rosszul tanacsolta! Behivaskor Te nem mehetsz a kutyahoz (valahogy ezt mindenki elfelejti) ... masik amit mindenki elfelejt: 1x adunk utasitast!


... mit csinalj? Hagyd ott! Ne menj vissza megnezni, hogy ott all-e meg, hagy ott es kesz.


Okos, rafinalt lehet a kutyad, tudja, hogy visszamesz. Minden alkalommal amikor ez megtortenik, a kutya akarata gyozott.


Kutyad iranyit, nem Te.

2020. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kutyat ha hivod es kozben elindulsz fele, akkor nem erti meg, hogy hivaskor neki kell jonnie, inkabb megvarja amig te magad elindulsz (kutya gyozott)


Ha tobbszor hivogatod, akkor honnan kellene tudnia a kutyanak, hogy hanyadik hivasra kell reagalnia? Ezert egyetlen parancs van, nem kell ismetelgetni! (megint a kutya gyozott)


Nem jon a behivasra, hagyd ott ... amikor odamenne, zavard el magadtol es menj tovabb (menni fog, ne aggodj) ... utana meg feszultsegben kell tartanod egy darabig, nem lazulhatsz el csak azert mert odament hozzad. Nem kell buntetni, eleg ha erezteted vele a haragodat.


Amugy a behivast sokat kell gyakorolni, valami szuperjo kajaval, amit csak ilyenkor hasznalsz (kacsasziv). Nem erdemes csak napjaban 2-3x seta kozben ... idovel rogzul es jonni fog elso szora.

2020. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!