Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát érdemes behívásra...

Kutyát érdemes behívásra fütyüléssel tanítani?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Tömegben pl. Nem biztosan fogja meghallani, illetve ha pl. A mezőn van 30-40 méterre se tudsz elfütyülni. Ellenben egy hangosabb kiáltást azonnal meghall
2018. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem inkább azért nem érdemes, mert ha "cuki" kutya, akkor az idegenek is füttyögni meg cuppogni fognak neki, legalábbis mifelénk ez a jellemző. Ha erre a hangra tanítod be, akkor az idegeneknek is ugyanúgy oda fog figyelni rá, ami vagy azt eredményezi, hogy akaratod ellenére is odamegy, vagy azt, hogy nem megy ugyan oda, mert idegenek, de rád se feltétlen fog figyelni, hiszen egyszer "jó" a fütty, másszor nem.
2018. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Nekem van egy bizonyos füttyjelem, amit néha használok.
2018. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Üdv.

Elvileg a magas hangokat messzebbről meghallják, ezért szerintem igen. Bár nem a hagyományos, simán fütyülökre, hanem valami egyedi dallamra.

Nekem két vizslám van. Mindkettő figyel a füttyre, és jön vissza.


Ha nem akarsz füttyögni, lehet kapni kutyasípt, vagy jó az egyszerű mezei síp is. Azoban gond lehet, ha otthon felejted.

2018. szept. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!