Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény bichonokról?

Vélemény bichonokról?

Figyelt kérdés

Melyik fajtát ajánljátok, a bolognait vagy a havannait?

Mi a tapasztalatotok vélük? Vélemények?

Köszi a válaszokat mindenkinek!



2020. ápr. 19. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vélemény a bichonokról?"

Ilyen nem igazán van, mert ebbe a csoportba 8 fajta tartozik;

bolognai pincs (Bichon Bolognese),

havannai pincs (Bichon Havanese),

máltai selyemkutya (Bichon Maltese),

bichon frisé,

coton de tuléar,

bolonka cvetna,

bolonka francuska,

kis oroszlánkutya (Löwchen).


Nekünk bolognaink és coton de tuléarünk van. Én a bolognait azért választottam, mert barátságosabbak, mint a havannaik. Azt, hogy neked melyik a megfelelő fajta nem tudom, mert semmilyen információt nem adtál meg magadról.

A bolognai pincs egy kiváló lakásban tartott kutya, nem ajánlott kifutóban vagy kertben tartani. Mozgásigénye nem túl nagy, de naponta egyszer ajánlott sétáltatni. Lakásban való tartása kifejezetten ajánlott mérete és személyisége miatt. Szeret játszani, labdázni, de nagyon jól alkalmazkodik, ezért mozgásigényét magának is ki tudja elégíteni. Szőrzetével sokat kell foglalkozni. Legalább hetente kétszer jól ki kell kefélni, fésülni. Ajánlott a szőrvégeit egy töredezésgátló oldattal kezelni. Talppárnái között rendszeresen ki kell vágni a szőrt. Szemeit és füleit rendszeresen ellenőrizni kell és ha muszáj akkor tisztítani. Fogait hetente legalább kétszer-háromszor fogkefével javasolt megtisztítani, hogy megelőzzük a fogkő felhalmozódását és a benne rejlő baktériumok megtelepedését. Hetente egyszer javasolt a kutya gondos átnézése (bőr, fül, orr, száj, bunda, karom és közei). Rendkívül fontos a rendszeresség, mert fájdalmas fertőzések megelőzésére szolgál.

2020. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Szia

Az uncsitesóimnak van 1 bichon havanese kutyusok.A barátaimnak van bichon bolognese kutyusok 2.Igazából nagyon kedvesek és aranyosak.Fázósak és nem kell nagyon sokat sétáltatni.Játékos,pajkos kutyus.Szeretik ha simizik őket és nagyon szeretnek ölben lenni és ha kényeztetik.Van amelyik ugatósabb es van amelyik inkabb csendesebb.Nagyon kell figyelni a fülére,szőrére mert betegségekhez is vezethet ha nincsen ápolva.Hypoallergén a szőre és minimálisan hullik.Allergiásak a csirkére és nem a legjobb ha házi kajával etetitek

2020. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Allergiásak lehetnek a csirkére igen. Mint minden más fehérjeforrásra és környezeti tényezőre is.

Maradékkal pedig egy kutyát sem etetünk, nem disznókat tartunk...

2020. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Öszinte leszek. Ezekkel a fehér kutyákkal fogalmam sincs, hogy mit csinálnak, de a legtöbb iszonyú ellenséges más kutyákkal, pláne a nagytestüekkek. Minden sétánál találkozom legalább 1 acsarkodó fehér kutyával, amelyik konkrétan üvölt mint a sakál az utca tùloldaláról, mert annyira kattos.

Legyenszíves az, aki ráismer a kutyájára NEVELJE MEG. Ha ugyanezt egy Staffi/ Nemetjuhász csinálná a tùloldalon, szerintem nem rántana rá senki sem vállat, hogy hmm mindegy, max felveszem/elhúzom, hát kit izgat.

És félreértések ne legyenek. Tudom nagyon jól, hogy a jól neveltek kedvesek és aranyosak, de nagyon sok kattos szaladgál az utcákon.

2020. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Bichon Havanesem van. Nagyon alkalmazkodó es okos kutyák. Pár nap alatt megtanulnak 1-1 parancsot/trükköt. Fazosak, csakis bentre valóak. Van hogy az enyem szelloztetesnel bent is remeg. Rettenetesen ragaszkodnak, en pl mosdoba nem tudok kimenni anélkül hogy ne jonne utánam, furdesnel a kád mellett fekszik. Nagyon jo kutyák, nekem egyáltalán nem ugat este, es nem is kelt fel reggel, van hogy nekem kell ot kirangatnom az ágyból, es nem fordítva. Érdeklődő es barátságos, minden kutyahoz szalad oda, viszont lassan engedd oda mert nem minden kutyus szereti ezt a hiperaktív fajtát főleg kolyokkent. Viszont pl egy mopszal ellentétben ugy vettem eszre hogy törékeny kutya. Nagyon nagyon oda kell ra figyelni, halistennek meg nem volt baj, de eszre sem veszed es ott van a labad alatt. Imadja ha elkényeztetik, ha mindenhova magaddal viszed, imád játszani. Tökéletes kiskutyák, viszont hogy boldog legyen nagyon sok időt kell ra figyelned. Hogyha pl van valami dolgom, es nem figyelek ra, ugat, rosszalkodik:D
2020. jún. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!