Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs 300 ezer forintja...

Akinek nincs 300 ezer forintja, felejtse el, hogy valaha lehet egészséges, fajtiszta kutyája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én ezek szerint idáig egy másik bolygón éltem, de álmomban nem gondoltam volna, hogy egy labrador kiskutya 250-300 forint. Nekem a labrador a kedvenc fajtám, nem szeretnék mást, hasonlót, sem keveréket, szaporítótól meg pláne! De ledöbbentem a tenyésztők árain. Én is mindent megadnék a kutyámnak, amire csak szüksége lehet, rendes fizetésből élek, de azért 300 ezret elkérni ma Magyarországon egy kölyök kutyusért rettentő nagy túlzásnak tartom. Szerintetek hol tudnék egészséges, normális, a kutyáját szerető gazdától egy kiskutyát venni? Vagy csak ez a két véglet létezik manapság? Az olcsó szaporító (kb. mint a kínai piacon az adidas utánzatok), vagy a méregdrága tenyésztő??

2020. ápr. 19. 22:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%
A kutya egy faj. Ergo minden kutya-kutya párosításból született kutya fajtiszta. Amire te gondolsz, az fajtatiszta.
2020. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
32%

Jajj, első, nem mindegy? Ez a legfontosabb, tényleg. Pár évtizeddel ezelőtt a "fajtatiszta" kifejezés még nem is létezett. És működött a világ!


Kérdező: sajnos, így felmentek az árak. Részint a fedezés drága, a kiállítások is csak pénzbe kerülnek, az állatorvos sincs ingyen. Egyrészt. Másrészt a tenyésztő felnyomhatja az árat a csillagos égig, amíg nem szégyenli, és amíg megveszik a kutyát tőle. Felső határ nincs. Ez van.


Ha menhelyre mégy, vagy fajtamentőkhöz fordulsz, ott meg csak a szaporítós kutyák vannak. Ami lutri. Egészségileg, ösztönszinten és mindenhogy. Zsákutca.

2020. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
67%

Igen, az felejtse el. Tudod nem allampolgari jog kutyat tartani, es nem koteles a tenyeszto a rengeteg gyogyszert, allatorvosi vizsgalatot, meregdraga kutyatapot, a sajat idejet, energiajat ingyen a te rendelkezesedre bocsatani, hogy neked legyen kutyuskad.


Es igen, ha ennyire, de ennyire nagyon es de nagyon akarod, akkor kifizeted a 300-at vagy epp tobbet az _egeszseges_, genetikai betegsegektol lehetoseg szerint mentes, nem beltenyesztett kutyaert, nem a szaporitotol veszel ki tudja milyen beteges, rovid eletu es azt is szenvedve leelo valamit.

2020. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
57%

Röviden: igen.


Hosszan: ha nincs 309 ezred kutyára, akkor nem fogod tudni jól tartani sem. Számoljuk ki, szapitól megveszed mondjuk 50 ezerért. Chipje nincs, oltásai nincsenek, kullancs/bolha elleni védekezés nincs, féreghajtani kell egy teljes sort. Ez, amit leírtam (teljes oltási sorral számolva) 50 ezer kb. Tehát már 100 ezernél vagyunk. Ivartalanítás másik 50 ezer. Szűrések nincsenek ugye, így neked kell megcsinálni (labradornál a csípő az nagyon vészes) - fél evesen, 1 évesen végül két évesen, szűrésenként 35-50 ezer között. Plusz, egy ekkora kutyának a havi ellátási alsó ha gon 20 ezer forint (de akkor nagyon olcsón jutottál hozzà mindenhez): kaja, juti, porcerosito, vitamin stb.


És amit leírtam, az egy egészséges kutya! Nem volt még csak náthás se, nem szakadt be a farkaskarma (ami nálunk megtörtént 3 honapja hétvégem, csak az, hogy elvittem, levágta neki a hétvégi ügyelet miatt 17 ezer forint volt- 3 perces kezelés)! Szóval nézd, ha nem tudod összespórolni egy rendes kutya árát, akkor tartani se fogod tudni. Ez a véleményem.

2020. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ismerek egy vizsla rajongót. Ő is mondta, hogy az első kutyája tenyésztőtől volt, okos, értelmes volt, makk egészséges. A második kutya mentett kutya volt, azt mondja, a két vizsla ég és föld, össze sem lehetett a kettőt hasonlítani. A második butácska volt, rendkívül nehezen tanult meg bármit is és gyakran látogatták az orvost is. Szereti mind a kettőt, de az első kutya messze kitűnik mindenben.
2020. ápr. 19. 22:31
 6/39 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mi a kérdés?
2020. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
37%

Aki egy "kutyát" szeretne maga mellé, nevezzük bármilyen fajtának, ő vesz egy valamilyen fajtájú kutyát, olyat, amelyik fajta az ő kedvence. Esetedben egy labradort. Vannak olyan tenyésztők, akik kimagasló szinten figyelnek a vérvonalra, a kutyájuk tartására, a született alom gondozására. Ez nem kevés anyagi ráfordítással jár. Az ilyen alomból származó egyedeknek bizony jelentős az ára. Ez azért van, mert maga a tenyésztő rengeteg pénzt invesztál ebbe, és ennek megtérülését szeretné elérni, azon felül, hogy a maga által tenyésztett fajtának a lehető legnagyobb "tisztaságát" elérje és biztosítsa.

Ettől függetlenül, ha veszel egy nem fajtagyőztes szülőktől származó egyedet (értem alatta, nincs törzskönyve), attól még egy olyan fajtájú kutyát veszel, legfeljebb nem viheted különféle versenyekre. Ettől eltekintve a kutyád az egy "kutya", és ez a lényeg!

2020. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Egy kicsit úgy érzem, el van minden túlozva. Már elnézést, de nézzetek meg akár egy lakótelepet, vagy egy falut. Minden házban, vagy minden ötödik lakásban van kutya. Ezek az átlag emberek átlag fizetésből élnek, mégis tartanak kutyát, a kutyák vígan elvannak, jól vannak, a nyugdíjasok fele is tart kutyát, ha épp nem a prémium táppal eteti, akkor már rossz gazda?? Ez a kutyatáp gyártás is egy mocskos nagy lehúzás, ezt nyilván sokan tudjátok. Nyilván nem kevés pénz egy kutya tartása, orvosi költségei, de akkor is szemétség és pofátlanság egy kiskutyáért ennyit elkérni.
2020. ápr. 19. 22:40
 9/39 anonim ***** válasza:
71%
Inkább hozz ki a menhelyről egy kutyát. Ott is vannak okos jószágok bármilyen hihetetlen, és legalább megmentesz egy életet.
2020. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert itt vergődsz nem lesz olcsóbb.

Neked nem jó a keverék, csak a fajtatiszta annak meg ennyi az ára.Lehet itt boncolgatni,hogy drága-e ,vagy nem ,de a boltban sem érdekel senkit,hogy szerintem drága a kaja,pedig az létszükséglet a fajtatiszta kutya meg nem.

Mellesleg ha nagyon ilyet akarsz,akkor össze lehet spórolni a pénzt ,nem a farzsebedből kell előrántani .

2020. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!