Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs 300 ezer forintja...

Akinek nincs 300 ezer forintja, felejtse el, hogy valaha lehet egészséges, fajtiszta kutyája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én ezek szerint idáig egy másik bolygón éltem, de álmomban nem gondoltam volna, hogy egy labrador kiskutya 250-300 forint. Nekem a labrador a kedvenc fajtám, nem szeretnék mást, hasonlót, sem keveréket, szaporítótól meg pláne! De ledöbbentem a tenyésztők árain. Én is mindent megadnék a kutyámnak, amire csak szüksége lehet, rendes fizetésből élek, de azért 300 ezret elkérni ma Magyarországon egy kölyök kutyusért rettentő nagy túlzásnak tartom. Szerintetek hol tudnék egészséges, normális, a kutyáját szerető gazdától egy kiskutyát venni? Vagy csak ez a két véglet létezik manapság? Az olcsó szaporító (kb. mint a kínai piacon az adidas utánzatok), vagy a méregdrága tenyésztő??

2020. ápr. 19. 22:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
37%

Igen, ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor csak ez létezik. A 250-300 ezer nem "sok" egy egészséges, igazolt származású, oltott, chipelt, féreghajtott, korának megfelelően szocializált kölyökért. Tekintve, hogy mennyibe kerül a tenyészszuka felnevelése, megfelelő tartása, a fedeztetés, a szűrővizsgálatok, stb. a kölykök megfelelő felnevelése eladásig, kb. ennyire jön ki a kölyök ára.

Ez kb. 1 évi kajájának az ára egyébként. Ha még nincs meg erre a pénzed, akkor kezdd el félretenni azt a havi kb. 20 ezret, amennyibe minimum kerülni fog egy labi havi eltartása. Közben lehet tenyésztőt keresni, érdeklődni, majd ha megtaláltad a számodra megfelelőt, előjegyeztetni a leendő kölyköt.

2020. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
87%

Mi baja volt annak a Beagle-nek?


Amúgy nyilván előfordul hát. A tenyésztő arra tud garanciát adni, amire léteznek szűréseket. Emellett a lehető legjobb körülményeket igyekszik megadni a kölyköknek.

2020. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos nem derült ki pontosan, túl gyorsan romlott az állapota. Valami agyi dolog lett a vége, el kellett altatni egy héten belül. 8 éves volt. Boncolást meg nem kértünk.

Csak az volt ebben a ciki, hogy ott volt mellette a spánielem (angol cocker), aki egy családtól került hozzám. Ő meg élt 15 évet..

2020. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó!csak tudod irod hogy minden kutya lehet beteg,ez igaz,de egy jó tenyésztőnél erre van 1% esély,egy sgapinál meg 25%.....tehat azér érzed a különbséget...
2020. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, én felkeresném a Baráthegyi sulit a helyedben. Ha sok szabadidőm lenne, kipróbálnám magam kölyöknevelőként, fantasztikus dolog lehet előnevelni egy leendő vakvezető kutyát. Közben jobban meg lehet ismerni a fajtát, és minden támogatást megadnak. Náluk örökbe lehet fogadni a nyugalmazott vakvezető kutyákat, ha úgy alakul, és fiatal kutyát is, ha képzés során kiderül, hogy az adott egyed nem alkalmas vakvezetőnek.
2020. ápr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
83%

Jó, az én kutyám is el kellett altatni, mert 13 évesen daganatos lett. Ahogy kiderült,2 nap múlva altatni kellett. Ez is esetleg tenyésztő hibája volt?

Azért ezt is kezeljük helyén. A tenyésztő a fajta specifikus betegségekről tud szűrést csinálni, garanciát adni. Mindentől nem véd. De a szaporítónál nagyobb az esély bármire.

Egy border collie-nála pl a TNS kiszűrhető, elkerülhető. Egy szapotól simán vehetsz TNS-es kutyát, aki pár hónaposan elpusztul

2020. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert vannak olcsóbb fajták is, de ha labradort szeretnél, akkor igen.
2020. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem veszel más fajtát? Nem mindegyik ilyen drága. A magyar fajták kapásból sokkal olcsóbbak.
2020. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
55%

Na, eddig mindenféle válasz érkezett, csak olyan nem, amit hallani szeretnél :)


Segítek kicsit, volt egy ismerősöm aki mindneképpen törzskönyves, minőségi kutyust szeretett volna venni. Felkereste kb. az összes kennelt, mindenhonnan kért ajánlatot, de kicsit soknak tartotta ő is. Néha újra-újra körbekérdezett, mire kapott egy szépséghibás tk-s kutyust 90e forintért. Tökéletesen megegyezett a testvérkéivel, csak a fogsora volt picit hibás (nem, laikusnak nem volt feltűnő).


Azóta rájöttem, hogy gyakran van ilyen, hogy az alomban 1-1 kutya nem tökéletes. Ez csak azt jelenti, hogy nem fogsz vele istentudja milyen majomparádén nyerni, de ettől még prémium kutyusod lesz. Ezzel bepróbálkozhatsz első körben a tenyésztőknél.


Egyébként nem értek egyet azzal, hogy aki nem akar kifizetni 300ezret egy kutyára, az nem is fogja jól tartani... Ez elvi kérdés. 300 nekem is sok, pedig jól keresünk, tehát el tudunk látni egy kutyust, el tudjuk hordani orvoshoz, jó tápot kap, stb.

2020. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!