Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs 300 ezer forintja...

Akinek nincs 300 ezer forintja, felejtse el, hogy valaha lehet egészséges, fajtiszta kutyája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én ezek szerint idáig egy másik bolygón éltem, de álmomban nem gondoltam volna, hogy egy labrador kiskutya 250-300 forint. Nekem a labrador a kedvenc fajtám, nem szeretnék mást, hasonlót, sem keveréket, szaporítótól meg pláne! De ledöbbentem a tenyésztők árain. Én is mindent megadnék a kutyámnak, amire csak szüksége lehet, rendes fizetésből élek, de azért 300 ezret elkérni ma Magyarországon egy kölyök kutyusért rettentő nagy túlzásnak tartom. Szerintetek hol tudnék egészséges, normális, a kutyáját szerető gazdától egy kiskutyát venni? Vagy csak ez a két véglet létezik manapság? Az olcsó szaporító (kb. mint a kínai piacon az adidas utánzatok), vagy a méregdrága tenyésztő??

2020. ápr. 19. 22:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%
"Nekem nincs bajom a menhelyi kutyákkal, de amikor tenyésztőtől vettem kutyát, akkor teljesen más érzés volt, sokkal felelősségteljesebbnek éreztem a dolgot" - Érdekes, mert én pont a mentést éreztem felelősségteljesebb döntésnek, segíteni egy olyan kutyán, aki nem tapasztalta meg a szeretö családot, aki hátrányból indult, kikupálni egy ilyet.
2020. ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
86%
A fajtatiszta, törzskönyves magyar fajták harmad, sőt negyed annyiba kerülnek (50-120ezer között), mint a külföldi fajták többsége. Van 9 magyar fajta (+2 nem elfogadott), a kis társasági ölebeket leszámítva szinte mindegyik típust megtalálod közöttük és ugyanolyan jók, mint a külföldi fajták.
2020. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
De jó lenne, ha törzskönyv garancia lenne az egészségre...
2020. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
68%
Vagy azt teszed, amit én. Kivárod a szerencsédet. Az összes hirdető oldalt bújod napi szinten 2szer, kutyás csoportokhoz, fb fajtacsoporthoz bekapcsolódsz, és vársz türelemmel. Nekem mind2 kutyám jó nevű tenyésztőtől volt. Az elsőért konkrétan semmit se fizettem, csak ivartalanítási kötelezettségem volt. Annál jobb kutyám nem hiszem, hogy valaha lesz, még ha fél millióért veszem is meg a következőt. A másikat jelképes összegért vettem (azt hittem lemaradt a hirdetésben egy 0, de nem). Szóval kitartás, biztos, hogy találni fogsz kutyát, de utána nem illik rajtuk spórolni- főleg, hogy a tenyésztőnek-normál esetben-minden kutyája szívügye. Számíthatsz rá, hogy egy kutya- életre szóló kapcsolatod lesz az illetővel ;)
2020. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
33%
Menhely= fajtamentés???
2020. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%

Amit te szeretnél, az ennyibe kerül, ezen nem tudsz változtatni.


Egy lehetőséged van még: egy tenyésztő meglátja benned a potenciált és töredék áron ad neked kölyköt, cserébe "csak" társtulajdonos leszel, de nálad lesz a kutya, egy elég szép kutya, te szocializálod a tenyésztő pedig néha elviszi kiállításokra, fedeztet vele vagy lehoz tőle 1-2 almot.

Ezt csak nagyon kevesen fogják felajánlani, a te hozzáállásodon és stílusodon fog leginkább múlni és ebben az esetben természetesen pl nem etetheted bármivel, nem úszod meg a költségeket, de talán jobban jössz ki, mintha 300-at ki kéne fizetned egyszerre(és erre jönnének rá a fix költségek, mert ugye a tenyésztő nem fogja hagyni, hogy bármelyik tőle származó kölyköt tescos táppal etessenek...).

2020. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
93%

Megoldható a dolog:gyűjtögess.

Telefont se adják azért olcsóbban, mert szerintem túlzás az ára.

Van tenyésztő, akivel a részletfizetés is meg lehet oldani.

2020. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
61%

Ismerősék jófogáson kerestek kutyát (előtte több menhelyen is nézelődtek, de a kölykökre ott is várólista van).. Na a lényeg, hirdetésben szépen leírva, oltva, féregtelenítve, chippel, tk nélkül 8-10 hetesen, 40ezerért viheted.

Elmentek érte, kiskutya kiad kézbe(se a szülőket, se a testvereket nem látták), kiskutya tuti épphogy 2 hónapos, gombás bőrfertőzéssel, és természetesen oltás, chip nélkül. Oltások, kivizsgálás, gomba elleni sampon stb, induló szett 20-30 ezer. Aztán kiderült, hogy húgyúti problémája van, folyamatosan gyengül a záróizma alvás közben, így a pisi szivárog, marja a bőrét szegénynek. 2-3 orvos, vizsgálatok, ultrhang, MRI (vagy micsoda 🤫😁), mire talán sikerült megállapítani, hogy mi lehet a baj. Ez még pluszban kb 100ezer. És ezután jön az ivartalanítás és a műtét. Ez utóbbi árából már elmész nyaralni.


Na ezért drága a kutya egy jó tenyésztőnél.

2020. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj, hogy attól, hogy törzskönyves a kutya, még ugyanúgy lehet beteg. Mivel nem lát bele a tenyésztő a kölyökbe.


A tenyésztőnél vásárolt beagle kanomat el kellett altatni, mert nem tudtak rajta segíteni :(.

Tudom, ez csak 1 kutya. De az esélye megvan minden kölyöknél!


A törzskönyv csak a felmenőkre garancia. De sok tenyésztőnél már arra sem sajnos.

2020. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
53%
Hiába pontoztok le. Attól még így volt.
2020. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!