Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs 300 ezer forintja...

Akinek nincs 300 ezer forintja, felejtse el, hogy valaha lehet egészséges, fajtiszta kutyája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én ezek szerint idáig egy másik bolygón éltem, de álmomban nem gondoltam volna, hogy egy labrador kiskutya 250-300 forint. Nekem a labrador a kedvenc fajtám, nem szeretnék mást, hasonlót, sem keveréket, szaporítótól meg pláne! De ledöbbentem a tenyésztők árain. Én is mindent megadnék a kutyámnak, amire csak szüksége lehet, rendes fizetésből élek, de azért 300 ezret elkérni ma Magyarországon egy kölyök kutyusért rettentő nagy túlzásnak tartom. Szerintetek hol tudnék egészséges, normális, a kutyáját szerető gazdától egy kiskutyát venni? Vagy csak ez a két véglet létezik manapság? Az olcsó szaporító (kb. mint a kínai piacon az adidas utánzatok), vagy a méregdrága tenyésztő??

2020. ápr. 19. 22:10
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
Hát, már ne haragudj, de ha nem akarod táppal etetni, akkor lehet még barfozni. Egy labinak olyan 30-40 ezerből ki is tudod hozni egy hónapra. Ha neked a táp túlárazott :D
2020. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
36%

Nyugi kérdező, ezek a féreg szaporítók előbb utóbb ráfáznak ilyen olyan módon, kb kamatostul bukják el azt, amit összekullancsoskodtak pénzt.

Hát persze, el tudom képzelni mennyit költenek ezek a kutyákra, van pár hír ezekkel kapcsolatban...

Remélhetőleg valaki a nyakukra zúdítja a NAV-ot, csak derüljön ki a rejtekhelye...

2020. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt analógiával úgy tudnám elmondani, hogy a jó tenyésztőtől származó kutya egy professzionális termék, aminél biztos lehetsz abban, hogy minőséget kapsz és nem fog tönkremenni hamar. - Egyetlen professzionális célra szánt termék sem olcsó.


Egyébként ez egyfajta szűrő is, hiszen aki ennyiért kutyát vesz, az biztosan nem azért veszi, hogy utána elhanyagolja, mert ahhoz túl drága. Nekem nincs bajom a menhelyi kutyákkal, de amikor tenyésztőtől vettem kutyát, akkor teljesen más érzés volt, sokkal felelősségteljesebbnek éreztem a dolgot, hiszen nem azért adtam ki x*100e Ft.-ot, hogy utána neveletlen kutyám legyen vagy ne adj' isten pár év múlva elpusztuljon, mert lusta voltam orvoshoz vinni.

2020. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
46%

Ha meglepodsz az aran, hogy fogod tartani? Az en kutyam havi szinten 200ezerbe kerul (per honap!)

Ebben benne van a kaja, az orvos, az oktatas, a szallitas, a parkolas es nemi aprosag (jatek, jutifalat).

2020. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van jófogásos szapis labradorom 20ezerért. Epilepsziás, allergiás minden szarra, egy vagyon a kajája ( rossz az emésztése, speckó senior hypoallergén táp és szarvashús kombó az amitől nem fogy) és az allergiaellenes gyógyszerei. Gyenge idegrenszerű, pl este nem lehet vele sétálni menni mert fél az árnyékoktól, ha valami szokatlan dolog törtenik vele akkor bepánikol, bestresszel és sűrűbben vannak rohamai. Amivel eddig rohadt nagy mákom volt, az az, hogy az ízületei rendben vannak (9éves), ugye ez labiknál kritikus pont, főleg ha nincsenek szűrve a szülők.

Ezek mind örökletes dolgok, mind kivédhető lett volna egy normalis tenyésztőtől vásárolt kutyával. És nem a pénz a lényeg, hanem az, hogy van egy halál jófej kutyád, aki értelmes, könnyem tanul, tipikus "világ legjobb kutyája" kategória, és mézzük szerencsétlemt ahogy megy tönkre. Persze teszünk ellene de a genetikát nem lehet megváltoztatni.

Tényleg ez amin nem szabad spórolni. Mert bőven elég egy középkategóriás táp, nem kell neki halomra venni a játekokat de a szűrésekkel remdelkező szülőpár nagyon fontos.

2020. ápr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
61%

Nos, tényleg ezt kell csinálni? Orrba-szájba kell szaporítani?

A menhelyek, fajtamentések TELE vannak kutyákkal, az utcán és a menhelyen csomó kutya él gazdi NÉLKÜL, akik egy szerető gazdira várnak!

Miért kell támogatni a rosszat? Miért akarjuk, hogy a kutya amit megveszünk az genetikailag ‘selejt’ legyen? Miért tesszük ki ennek a kutyánkat, magunkat?

Értem hogy olcsó mert csak 20 ezer, de ez NEM megoldás!!

Most 20 ezerbe kerül, de majd ha 3 év múlva egy csípődiszpláziával vagy egy epilepsziával vagy bármi hasonló betegséggel kell kezelni az nem 5 ezerbe fog kerülni, hanem sok sok százezerbe, többe mint ha egy tenyésztőtől megvettük volna az adott kutyát 2-300.000 (vagy több, attól függ Ft-ert.)

Ha azt szeretnénk, hogy a kutyánk szenvedjen, majd mi is, mikor ráköltünk több százezret, meg az állatorvosra meg gyógyszerekre stb. akkor hajrá lehet tánogatni az “ólcsókutyaeladó” szaporítókat.

Ne támogassátok őket! Borzasztó ami folyik ott, a szaporító csakis pénzt akar a kutyákból csinálni, a tenyésztő pedig javítja a fajta minőségét.

Akkor egy kis különbség a tenyésztő-szaporító között:


A TENYÉSZTŐ:

* A tenyésztő jól ismeri a fajtát, melyet tenyészt.

* A tenyésztő felelősen gondolkozik.

* A tenyésztő 1 maximum 2 különböző fajtával foglalkozik.

* A tenyésztő egészséges, szűrt kutyákkal tenyészt.

* A tenyésztőnél nem „kiskutyák gyártása” folyik.

* A tenyésztő megválogatja, hogy kinek fedeztet és kinek ad el kiskutyát.

* A tenyésztő fajtaszerető és megbízható családokat választ kiskutyái számára.

* A tenyésztő csakis szerződéssel és származási lappal együtt, chippel ellátva, több féregtelenítés után és több oltással együtt adja át a nála született kölyköt az új tulajdonosnak.

* A tenyésztő garanciát vállal.

* A tenyésztő követi és igyekszik végig kísérni a tőle származó kutyák sorsát.

* A tenyésztő minden tenyészetében született kutyáért felelősséggel tartozik.

* A tenyésztő kiállításokon is megméretteti kutyáit, lehetőség szerint belföldön, külföldön egyaránt!


A SZAPORÍTÓ:

* A szaporítót nem a fajta jobbá tétele motiválja, neki ettől anyagiasabb céljai vannak, a pénzszerzés.

* A szaporító bár ismeri a fajtát, nem tartja fontosnak a fajta hibáinak kiküszöbölését, nem számít neki a fajta egészsége.

* Egy szaporító sok kutyával, néha sok fajtával szaporít, és mindegyik minden évben szül, néha kétszer is. Egy éves koruktól zsinórban, míg ki nem merül, és ez hamar eljön.

* A szaporítót egyetlen cél vezérel, minél kevesebb költségből felnevelni az almot.

* A szaporító nem tartja fontosnak a kiállításokat.

* A szaporítónak nem fontos hová kerülnek a kölykei.

* A szaporítók származási lap, chip és oltások nélkül adják el a kiskutyáikat.

* A szaporító nem vállal garanciát a nála született kiskutyára!

* A szaporítónál született kiskutyák nagyobb arányban hordoznak magukban betegségeket.


Csak megbízható helyről, megbízható embertől és kennelből vegyél kutyát!

Ne vedd meg az olcsóbbikaz, mert olcsó, ne támogasd a szaporítókat!

2020. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha megnézel mondjuk egy sertést, vagy más hasonló méretű állatot, ők is hasonló árkategóriájúak. Egy élőlényért ez lenne a normális pénz.


Falun amit látsz, az más. Ott általában háztól házba kerülnek a kutyák, mindenki ismer mindenkit, tudják kinek adják el az állatot, tudják kitől veszik. Régen ez volt a természetes falun, a szomszéd Pista bácsinak lettek kiskutyái, most azokat árulja, vagy adja el ingyen. Tehát a falusi kutyák nem szaporítótól vannak, ez egy fokkal jobb, mert ennél nem szaporítják direkt orrba szájba őket, csak van, hogy megesik a dolog. Ettől függetlenül ez is lutri. Fajtiszták a falusi kutyák nem igazán lehetnek, legfeljebb fajtajellegűek, de mivel nem tudatosan szaporítják, tenyésztik őket, ezért biztos keverékek valamennyire. A genetikai hátteréről itt sincs fogalmad, legfeljebb ismered a szüleit. Tehát van ez a kategória a szaporítók és tenyésztők között. A házi kutyák, de ezzel sem jársz jól. Legfeljebb morálisan jobb döntés egy kicsit, mert nem támogatod a szaporítókat, de így is sok kóborkutya van, úgyhogy ez sem tiszta lap.

2020. ápr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
19%

Olyan hírdetést kell keresni ahol kölyök megtartása miatt szaporítják a kutyát, nem azért mert "van egy szukám dől a lé"

Gyakran előfordul, sokan szeretnék ilyen módon tovább éltetni szeretett kutyájuk. Persze kiszúrni annál nehezebb.

Én kb 10 emberrel beszéltem mire olyan kutyást találtam akinél nem voltak gyanús vagy ellentmondásos részletek. Mondjuk az enyém keverék (alfajtán belül) de még így is rizikós, mivel nagy valószínűséggel nem voltak szűrve a szülők. Remélem továbbra se lesz semmi betegsége.


A másik oldal, hogy szüleimnek tks kutyája volt akit imádtak és származott is tőle kb 2 alom egy tks szukával (akkoriban még nem volt ivartalanítás kötelezettség). Hirtelen halt meg (baleset) ezért épp nem tudtak kölyköt megtartani tőle, de apa talált egy unoka kölyköt. De nagy szerencsétlenségre pont annál az alomnál egy diszpláziás kutyával szaporítottak. Szegény 7 évig élt, kb 5-6 évesen kezdtek tönkremenni a labai.


Szóval kb zsákba macska mit találsz. A tk garancia a kutya egészségére. Persze szaporított kutya is lehet, de nagyon meg kell nézni honnan kitől hozod el és még úgy is érhet meglepetés.


Akár meddig él a kutyusom (remélem 20 évig) következőnek szerintem spórolok egy tks kutyára. Hogy biztonságban érezhessem az egészségét.

2020. ápr. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 20. 06:27
 20/39 anonim ***** válasza:
90%
Van fajtamentés is, vagy a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál jelentkezhetsz kölyöknevelőnek, az a kutya egy éves koráig tart, illetve van náluk más lehetőség is.
2020. ápr. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!