Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív a kutyám?

Hiperaktív a kutyám?

Figyelt kérdés
Udvaron tartott kb 3 éves mentett keverék kutyusról lenne szó. Borzasztóan be tud pörögni. Van hogy megszagolja a kezünket és lecsavar 3 kört az udvaron. Napi szinten négyen is játszunk vele + a másik kutyánkal is egész nap játszik, rohangál. Sétálni nem lehet elvinni, mert túl pörög és megy a saját feje után. Be szeretném szoktatni a házba, hogy jobb legyen neki, de amint bejön a házba túlpörög, pisil és nem hallgat senkire. Tippek, hogy mivel lehetne nem hiperaktív?

2020. ápr. 21. 08:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Kutyát tartani nem kötelező. Ha nem akarod normálisan tartani, ha nem akarsz vele rendesen foglalkozni, ne legyen kutyád! Talán jobb gazdát érdemelne.
2020. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem akarok vele foglalkozni? Életem ez a kutya, úgy mentettem egy üres házból, ha nem hozzuk el menhelyre megy kb egy hónaposan és azt nem éli túl. Szeretem a kutyámat, a leghálásabb kutya a világon, sosem harap, sosem morog mert én is ilyen jól bánok vele. Mindenféle sípolós játéka is van, futtatjuk az udvarban is de most, hogy rájöttem rosszul tartom, így változtatok ezen és sétáltatom. De ha szerinted nem akarok vele foglalkozni akkor legyen így.
2020. ápr. 22. 13:54
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hámot szeretnék neki mert nagyon megy a feje után és folytogatni nem akarom mikor viszafogom ezért akarok hámot
2020. ápr. 22. 13:55
 14/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha három évig nem szocializáltad, nem nevelted rendesen, nem mozgattad megfelelően, akkor ne magyon hívd magad megfelelő gazdának.
2020. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Szerintem ez a hozzáállás hogy változtatni szeretnél nagyon jó :) a kutya pedig készen áll a változásra bármikor mert a jelenben él.

De amit tanácsolnék még hogy az elején ne hámmal próbáld mert neki ugyan kényelmes lesz ha belefekszik a hámba és húz de neked tuti nem.

Ezért ajánlom inkább a nyakörv+ fix pórázt vagy ami a legjobb a retriever pórázt, minél vékonyabb annál jobb.

Fontos az is hogy mielőtt kilépsz vele a kapun nyugodt állapotban legyen a kutya és te is mert a kutya csak a nyugodt, határozott vezetőt követi. Küldök egy csatornát érdemes megnézni a videóit és alkalmazni amit csinál. : https://www.youtube.com/channel/UCPhjw3B05qPMrCdwl_lj1ow

2020. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Helló!

Nekem is hiperaktív kutyám van. 3 óra túra után kicsit nyugodtabb lesz, de jobb a kicsit rövidebb, de intenzívebb foglalkozás. Pl.: 15 perc séta, 30 perc agility feladatok, 40 perc tanítás, 5 perc séta, 15 perc tanítás, 10 perc futás, 5 perc séta. Lehet, hogy a te kutyáknak kevesebb is elég lesz, de az enyém nagyon hiperaktív és nekünk beválik ez a rendszer.

Hámból mi Dogs Creek-et használunk.

A házban legyetek következetesek. Az elején nehéz, de egy idő után megtanulja a szabályokat. Ha pisil tegyétek ki kicsit.

2020. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!