Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin Dog VS Rottveiler?

Argentin Dog VS Rottveiler?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új kutyát. És nekem szerintem ez a 2 fajta játszik a legjobban! Mert egy olyan kutyát szeretnék venni. Aki nem csak annyit csinál, hogy lefekszik a kanapé elé és döglik. Sétálni meg alig akar eljönni. Pl a nőstény ivartalanított Kanadai juhászkutyám is néha ilyen. Igaz már öreg.


Én elakarom vinni kb mindennap sétálni, amíg nem dolgozok újra. Néha viszont elvinném edzeni is. És ha úgy van heti 1-2 alkalommal 2-3 km futás is belefér! És még ezek a fajta kutyák biztonság érzetett is adnak. Viszont más kutyákra és emberekre nézve remélem nem olyan veszélyesek. Ha jól nevelem/tanítom őket. Mert van olyan ismerősöm, akinek dobermanja van. Na az egyszer majdnem neki ment. Csak mert felkőltötte a dobit, az pedig gondolom valami rosszat álmodott...


A dobit, staffit pl a legagressszívabb. Legnehezebben kezelhető kutyáknak ismertem meg eddig. Pedig dobin azon gondolkodtam, staffi meg még szájzárat is kap ha rá harap valamire! És nem ismeri a megadást sem.



2020. ápr. 23. 20:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és gondolom mind2 fajta drága, erre felkészűltem. Akár 250 ezer forintos árakra is. Illetve egy nőstény vagy egy hím jönne ki jobban, az én ivartalított nőstényemmel?
2020. ápr. 23. 20:43
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Argentin Dog.

De már ennyi pénzed van. Akkor Rodit, vagy valami keleti, belga juhászkutyát vegyél.

És igen az Amstaffok nem valóak ember mellé. Egy pitbull vagy bullterrier sokkal jobb kutya. A Staffi az egy túltenyésztett xar!

Nekem pl fáraókutyám és rodim van, na olyan fajtákból válogass!

2020. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam kis olasz agáron, ír farkas kutyán is régen. De ezek most szerintem felejtősek. Egy keleti-juhász vagy belga juhászkutya nem lenne rossz választás. De szerintem azokkal is van annyi baj mint pl egy Argentin Doggal. És szerintem az argentin dog több mindenre használható.

Fáraókutyát, Ridgebackot meg nem nagyon találni még 250-ért sem!

2020. ápr. 23. 20:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A rottweiler nem alkalmas 2-3 km-es futásra.

Eredetileg marhaterelő kutyaként ismerték, mozgékony, fut is, de csak rövidtávon.

Edzheted más módon, de a több km-es futásokat inkább egyedül csináld!

[link]

Többszörös roti gazdaként mondom ezt neked.

Az Argentin Dog edzéséhez, fizikai adottságaihoz nem értek, mert soha nem volt ilyenem.

De módodban áll utánanézni!

2020. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek 2argentin doga van. 1kan és 1szuka. (ivartalanítva) . De ők azt állítják, higy lusta kutyák, sőt ha esik az eső alig lehet kivinni.
2020. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Himet vegyel. Ne ivartalanitad,mert nem jarhatsz versenyekre vele,az ivartalan no kutyaddal meg nem lesznek gyerekek ugyse.


Roti jobb,mert konyebb tisztantartani,ha viszed sarban,esoben is futni. Ugye tisztaban vagy vele,h heti 3x 1-2 ora folyamatos futas kell nekik (kb 8-10 km /alkalom),kulonben nem lesz levezetve a folos energiaja? Olyankor ragcsalnak butorokat,kertet asnak stb.

2020. ápr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bulltipusu kutya nem kap szájzárat, egyszerűen csak nem engedi el, amit elkapott!

Nem az Amstaffal van a gond, hanem a sok hülye gazdával meg ugye megveszik a szaporítós ideggyenge kutyákat! De amúgy más kutyák mellé (nyilván, ha nem lehet elkülöniteni) nem ajánlok egy Bulltipusú kutyát sem és kisgyerek mellé sem, ezt hogy dajkakutya el kell felejteni!

A Rotihoz és az Argentín Doghoz is határozott, keménykezű gazda kell!

Sztm vehetsz szukát is, ha ivartalanítva van meg kant is. Ha sportolsz vele, akkor nem kell ivarosnak lenni! És szaporítani sem kell! Ezt az egyik hozzászolónak! A tényésztő majd elődönti, hogy akarna e vele még fedezni (mint pl nálunk is benne van a szerződésbe, hogy egyszer fedeztetni akar, aztán ivartalanítani kellem).

Roti meg az Argentín se kevésbé veszélyes, mint bármelyik Bulltipusú.

A lényeg, hogy jó helyről, rendes tenyésztőtől vegyél!

Igazából, ha idegbajos kutyát veszel, akkor mindegy hogy Pitbull / Roti / Dobberman!ég úgye, ahogy írtad a nevelésben is múlik!

Nekünk anno Kauk voltak. Most Német juhászom van és simán bír kilómétereket futni, jól edzett és nevelt kutya. Ám van egy Pincsim jellegűm, aki 2 3 kilométert simán lefut velem, mert ehhez van szokva.

Argentín Dogról még anyit, hogy csak kb 9 év az élettartalma, vadászkutya és hajlamos a síketségre!

Belga juhász meg kemény munkakutya és igensok mindenre lehet használni! Mozgékony és a futást is jól bírja!

2020. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ír farkaskutya meg az Agarak tipikus kanapé kutyák.
2020. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha a ketto kozott kelle valasztani, egyertelmuen a Maradona kutyara tennem a voksom.
2020. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az argentin dognak nagyon kevés lesz a néha elviszem 2-3 km-t futni... a táv is vicc... 15-25 km-eket megyünk naponta futva, és sokszor még ez is kevés neki. Nagyon erős, nagyon mozgékony, okos kutyák, de kellően makacsok is, és határozott nevelésre van szükségük. Nem fizikai fenyítésre gondolok, hanem megfelelő fellépésre, különben a fejedre nő. Más állatokhoz szoktatható, de figyelmet igényel a nagy ereje miatt. Csak kinti tartásra nem való.
2020. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!