Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin Dog VS Rottveiler?

Argentin Dog VS Rottveiler?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új kutyát. És nekem szerintem ez a 2 fajta játszik a legjobban! Mert egy olyan kutyát szeretnék venni. Aki nem csak annyit csinál, hogy lefekszik a kanapé elé és döglik. Sétálni meg alig akar eljönni. Pl a nőstény ivartalanított Kanadai juhászkutyám is néha ilyen. Igaz már öreg.


Én elakarom vinni kb mindennap sétálni, amíg nem dolgozok újra. Néha viszont elvinném edzeni is. És ha úgy van heti 1-2 alkalommal 2-3 km futás is belefér! És még ezek a fajta kutyák biztonság érzetett is adnak. Viszont más kutyákra és emberekre nézve remélem nem olyan veszélyesek. Ha jól nevelem/tanítom őket. Mert van olyan ismerősöm, akinek dobermanja van. Na az egyszer majdnem neki ment. Csak mert felkőltötte a dobit, az pedig gondolom valami rosszat álmodott...


A dobit, staffit pl a legagressszívabb. Legnehezebben kezelhető kutyáknak ismertem meg eddig. Pedig dobin azon gondolkodtam, staffi meg még szájzárat is kap ha rá harap valamire! És nem ismeri a megadást sem.



2020. ápr. 23. 20:41
1 2
 11/14 anonim válasza:
Én a helyedbe németjuhászt vennék, szép okos engedelmes, mozgékony nekem az van, egész nap képes futni, sokat játszik, és nagyon gyorsan tanul
2020. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#10 Aha persze 15-25 km futva?! Szerintem bármelyik kutya kifulladna kb 12-13 km után. Kivéve ha nincs erre használva a kutya egész életében. Emberekre szint ugyanez lehet igaz.


Exbarátnőmnek pedig németjuhásza van. Játszópajtit kereset hát nem a legjobb kutyát választotta. Lusta, játszani is ritkán szeret és elég agresszív lehet nem annyira mint egy dobi de akkor is. Pedig barátnőm jól neveli meg minden!

2020. máj. 7. 17:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem bármelyik választod, hozz el inkább egyet egy fajtamentő egyesülettől! Ugyanolyan fantasztikus kutyák vannak ott is. Ráadásul nem kell kifizetned érte 250 ezer forintot se! Gondolj bele megmenthetsz egy életet! Ha úgy döntenél, hogy örökbe fogadsz itt van két oldal ahol nézelődhetsz:

Argentin dog: [link]

Rottweiler: [link]

2020. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ezek szerint nem neveli jól, a németjuhász munkakutya nem fotel eb aki lusta, ott valamit elcseszett, ha neked a futáshoz kell inkább a kutya akkor maradj az agárnál, rendkívüli a mozgásigényük, nem véletlen verseny kutyák.
2021. febr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!