Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védett már meg a saját kutyád?

Védett már meg a saját kutyád?

Figyelt kérdés
Ha látja, hogy bántják, vagy rossz fog történni? Annyi sztorit hallok, hogy megvédett a kutyám, mikor bántani akartak, meg veszekedtek velem. De, minden kutya megvédené a gazdáját? Nehezen hiszem el egy vizsláról, hogy ha a gazdáját bántani akarják, és elkezdi a rossz embert harapdálni.
2010. júl. 28. 14:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mikor anyámmal verekszem, akkor engem ugat meg a kutya, de am mindig lesunyul ha meglát. EZ mé van?
2010. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
64%
az én kutyám vizsla volt és megvédett! bár minden kutya ezt tette volna, de egy kutya elkezdett üldözni és a kutyusom lefoglalta, amíg bemenekülök az udvarra. aztán rögtön a nyakamba ugrott:D aranyos volt, de sajnos meghalt...
2010. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
egyszer kipróbáltuk, tehát nem éles helyzet volt de igen megvédett. Nem esett neki nem harapta meg, de ugatott, morgott és rámászott szerintem nem sok kellett hozzá hogy harapjon is csak azt nem vártuk meg :) spániel egyébként.
2010. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

nekem rottwiler szukám volt, sajnos már lassan 1 éve hogy meghalt:( IMÁDTAM

de IGEN, Ő megvédett engem. Még ha csak játékból is verekedtem a bátyámmal, akkor morgott rá a kutya (persze sosem harapta meg) és addig vicsorgott rá amig békén nem hagyott. Persze azért nem avatkozott közbe, mert tesóm is a gazdája volt.

DE amikor pl. unokatesómék átjöttek őket nagyon keveset látta) és szintén hülyeségből lökdöstek meg foci közbe belerugtak a lábamba a kutya majdnem neki ment.

Szóval neveléstől és ragaszkodástól is függ.

2010. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Engem igen, pedig sose gondoltam volna róla, hogy képes rá. Egyébként sosem ugat, és ember felé nyoma sincs benne az agressziónak.


Háromszor volt olyan helyzet, hogy a kutya elém ált, és ugatott, kidüllesztette a mellkasát. Mindegyiknél nyomós oka volt. Nem tudom, hogy ha nincs velem a kutya, akkor bántottak volna-e, de az biztos, hogy mindhárom rossz ember volt akit megugatott, és rosszban sántikált éppen ott ahol volt, mármint amennyire én meg tudom ítélni ránézésre egy emberről, hogy miben sántikál:)

2010. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
igen meg védet a kutyusom :) egy ember ki akart rabolni az utcán de észre vettem és ezért ütöt volna de a kutyám ugatot,vicsorogot,s támadot s, a nadrág szárát el is kapta és cibálta na meg a karját meg is kapta de nem vészesen.nagyon aranyos volt csak meg halt mert öreg volt már szegényke :(
2010. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám(nj) 2 kutyával szemben védett meg.Sétáltatás közben kiengedték ránk a 2 kutyát (hogy dögöljön meg az ilyen "ember") , elkezdtek bekeríteni , elengedtem a kutyámat a szemebelevő kutyának belemart az orrába meg a nyakához , a másikat meg én rúgtam fel és hazaszaladtak.Azóta nem engedi ki a "gazdájuk" a kutyákat.


Sztem ha ember támadna meg akkor is megvédene , bizalmatlan idegenekkel szemben , figyeli minden lépését az ismeretlennek aki mondjuk megállít valamiért (ált. kutyát akarnak simogatni...).Mondjuk be van örző-védőzve a kutya , így meg még biztosabb h megvédene főleg ha parancsba adom , de nagyon remélem hogy nem kerül ilyesmire sor.

2010. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

Számoljuk bele azokat az eseteket is, amikor azért nem belénk kötöttek, hanem valaki másba, mert volt nálunk kutya. Szerintem mindegy milyen kutya, aki ki akar rabolni, vagy megerőszakolni, vagy mittudomén, inkább olyan áldozatot választ, akinél nincs kutya.


Még egy Yorki is reagálhat kiszámíthatatlanul, fellármázhatja a környéket, stb.


Ilyen értelemben már mindannyiunkat rengetegszer védett meg kutya.

2010. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen védett már meg. Német juhászkutya.

Sétáltatás közben elengedtem és bement a fák közé. Az idegen nem látta és odajött és elkezdett kötözködni meg fenyegetőzni. Én kiálltottam a kutyámnak, ő meg jött és elkezdett morogni és ugatni. Hirtelen elhallgatott és elment a kötözködő.

2010. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen védett!!

Mikor egy nagy pusztán voltunk ahol SENKI nem volt az égatta világon (azért megyünk oda,ott csend van csak rám figyel lehet képezni).

És egy cigány (tényleg az volt) egy bicskával részegen jött felém (a kutyám utálja a részegeket emg a cigányokat,messzről kiszúrja őket,de nem bántana csakúgy senkit) hát a kutyám már messze volt,úgy éreztem hiába kiabálok nemfog meghallani,kutyasip a táskámban volt ami messze volt tőlem.Nem tudtam mit csináljak.Háll istennek a 4 éves hugomat előtte 5 percre vitték el.

Na a lényeg:

Már ott állt előttem és azt mondta,hogy mennyek be vele a bokorba különben baj lesz,szerencsétlen a világát nemtudta.Hátranézek a kutyámat láttom szalad,nagyon gyorsan szaladt és ugatott meg cibálta a lábát a komának a koma félt a kutyáktól-megpróbált elszaladni,de elbukott a kutyám meg tépte a ruháját mondtam,hogy haggya abba és nduljunk haza.Hazáig úgy szaladtunk.Közben a kutya me ugatott. :D

Jó,hogy ottvolt.

Ja és 2 éves beagle én meg 14 éves lány.

2010. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!