Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megtanítani a...

Hogyan lehetne megtanítani a kutyát, hogy beszáljon az autóba?

Figyelt kérdés

Ha én rakom be az tuti megerősíti benne, hogy autóba beszálni nem jó buli. Ezért szeretném ezt elkerülni. El kell vinni állatorvoshoz 1-2 hét múlva. De jó lenne, ha maga tenné meg, mert akkor máshova is eltudnánk vinni a jövőben.

Láttam videót, hogy a juti falatokat az ülésre rakja egyre beljebb, de ő megsem közelíti az ajtót es lefekszik. Valami illatosabb finomabb juti kellene vagy mi? Milyen tippeket/ tanácsokat tudtok esetleg?



2020. ápr. 30. 15:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy előtte meglegyen sétáltatva?
2020. ápr. 30. 15:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Őőő... mennyi idős?


Igazából számomra nem életszerű ez a kérdés, tekintve, hogy mi a mi kutyáinkat autóval hoztuk el a tenyésztőtől/menhelyről. A tenyésztős kölyök volt, nyilván nem szállt be maga, betettem. Azóta is a legtermészetesebb dolog neki. A menhelyeset simán bevezettem pórázon. Nem értem a kérdést. Fogod, bevezeted. Ha nem megy, akkor orra elé virslikarikát. Ha úgyse megy, akkor meg beteszed. Ennyi. De tényleg mennyi idős? Hh az életben nem autózott még?

2020. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj mindent egyszerre. Berakod, simi, esetleg jutalomfalat. Picit játszol vele kiszálltok. Ha megszokja lehet menni egy kört. Egy pár alkalom után beszáll magától, egyelőre csak azt látja, hogy ki kell kerülni, ha jön. Az még egy másik kérdés, hogy bírja -e a gyomra a kocsikázást.
2020. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én mentettemmel ez hosszabb munka lesz, mert ő fél autóban. Én arra gondolok, hogy valami negatív emlék kötődik hozzá. Órákat azért nem ácsoroghatok ott, hogy vajon beszáll-e. Annyit elértem, hogy már nem menekül, ha nyitjuk a szüleim autójának az ajtaját beszállni (nekem nincs autóm, a családban nekik van autó), próbáltuk kajával, de még nem megy magától, azt engedi, hogy betegyem, aztán jön a simi, mellette ülök végig, meg nézelődhet az ablakon (nem dughatja ki a fejét), kiszállni viszont siet. Azért idegen autóval még ennyire sem bizalmas, és az egyesület autójából is (ők hozták el) úgy ugrott ki, mint akit bántottak, pedig nagyon jól bántak vele. Kaját nem adok neki utazás előtt, mert felkavarodik a gyomra (néhol rosszak az utak, az felrázza), szóval a jutifalat ilyenkor elmarad.

Ha nem megy másképp, be kell emelni, aztán a kocsiban megnyugtatni. Saját autóval tudtok gyakorolni könnyebben, úgy, hogy csak ott áll a kocsi és a beszállás, bent lét, kiszállás, én a szüleimmel nem élek együtt, szóval nekünk ez a gyakorlás szervezés kérdése is, mikor tudunk extra időt szakítani rá.

2020. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Autó mindkét oldalán kinyitod az ajtót, pórázra teszed a kutyát, és először elkezdesz vele körözni az autó körül, számára kényelmes távolságban. Időnként kicsit levágod a sarkot, ha ez is megy, akkor körülötte is lehet sétálni. Aztán kezdjetek el labdázni, időnként az autó mellé gurítod a labdát. Ha ez megy, akkor be is dobhatod a labdát.
2020. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legjobb videó, amit láttam eddig a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=iabSDLd9YM8


Jól mutatja be a módszert, nem erőlteti a kutyát és ügyel a balesetveszélyre is. Ha megfigyeled, akkor ő sem egyből azzal kezdi, hogy beugratja az autóba.

2020. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok ez előtt volt egy másik kérdésem is, azt hittem leírtam mindent a kutyáról.

Tehát, labrador, 40 kg, 7 éves. Van egy rossz élménye, amikor el kellett vinni állat "panzióba", mert több, mint 1 hétig távol voltunk. Az a hely nem tetszett neki. Illetve kicsit rosszul írtam, az ajtóig oda megy csak tovább nem megy, elnéz más irányba vagy lefekszik. Egyszer ügyesen beugrott mellém (héttel ezelőtt), de csak egyszer.

2020. ápr. 30. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Élete 7 évében egyszer utazott autóban, amikor panzióba vittétek?

A legtöbb kutyának akkor öröm az autózás, ha összekötheti pl egy sétával.

Megfogod, berakod a 40 kilóját és elmentek egy helyre, ahol kiszállás után lehet bóklászni, szaglászni, akár hosszúpórázon is.

Megteszed ezt minél többször.

Hazaérkezéskor nem engeded kiugrani. Marad-jutifalat.

Aztán jöhet a feloldó szó,pl jöhetsz, vagy amit akarsz. Ha kint van álljál le vele picit játszani, vagy meggyömöszkölni dicséret közben.

2020. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

2x. Egyszer apám felvitte az erdőbe, de az sem lehetett kellemes út a számára.

Pont ezt a videót néztem én is, de ha a finom illatos juti falattal nem jön be, akkor magam teszem be. De ha hanyatt vágja magát úgy pöppet nehézkes megfogni. Bár erre is megvan a módszer, ha épp nem számít rá. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2020. máj. 1. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!