Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadás? Egyenlőr...

Ideiglenes befogadás? Egyenlőre csak tájékozódni szeretnék. Aki i. befogadó tudna írni részletesen?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát is lehet választani akit én szeretnék pl. láttam a hirdetésükben vagy ők választanak?A kezelési költségeket az alapítvány állja pl.orvosi ellátás stb?Van -e mód összeszoktatásra pl.másik kutyával?Pl. ha nekem van kutyusom és mellé bevállalnék i. befogadást de mivel előre nem lehet tudni hogy viselnék egymást van-e lehetőség összeszoktatásra,ismerkedésre?

Milyen körülmények megfelelőek pl.lakás,kertes ház pl. bármelyikbe lehet vagy lakás már esélytelen?


Egyenlőre csak tájékozódom,majd felhívom a menhelyet is megérdeklődni,mert pl.támogatni szeretném őket pénzzel, stb illetve jelentkeznék is hozzájuk önkéntesnek pl.sétáltatásba segítés stb és ötletként még a befogadáson gondolkodtam.


2020. máj. 1. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A menhely honlapján ott van minden tudnivaló
2020. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lakasba is lehet. Beszelj veluk,h odaviszed a kutyad ismerkedni a kutyaval . Ott kell latszania a szimpatianak vagy ellensegeskedesnek. Semleges teruleten.
2020. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg segíteni szeretnél akkor első körben a menhely válasszon neked kutyát. Sok kutyus félős nagyon vagy beteg és napi ellátásra szorul ami a menhelynek túl nagy macera.


Kérdezd meg melyek azok a kutyák akiknek nagy szüksége lenne idiztetésre és hogy mondják el neked mi vele a "problema" ami miatt idire van szuksege. Ez alapján tudsz mérlegelni hogy te őt betudod-e vállani.


Ismerkedésre szükség is van hisz ha haza viszed a kutyusodhoz akkor nem lenne a legjobb ha az idis kutyus agresszív más kutyákkal. emiatt ez nagyon fontos.

Sok kutyát csak lakásba vagy kertesházba adnak bent lakással tehát majd a lakhelyedtől függően kapsz kutyát. Ha lakásban élsz nem fognak rádsózni egy kaukázusit hanem egy oda illő kutyust fogsz kapni.

Menhelytől függ hogy miket áll pénzügyileg ezt ott kell megbeszélni.


Ha megvan a menhely akkor a weboldalukon tudsz tájékozódni.


Mondjuk én leginkább egy fajtamentéshez állnék be mert nekik a legnehezebb mert sok esetben nincsen telephelyük. Nagyon nagy szükségük van idiztetőkre.

2020. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ideiglenes befogadó vagyok. Lehet választani, melyik, milyen kutyust szeretnél, fontos az is, hogy a saját kutyáddal (ha van) kijöjjenek. Aminek első feltétele, hogy a saját kutyusod jól szocializált legyen, és ismerd, hogyan fog reagálni egy új kutyára.

Ha meglévő kutya vagy más állat mellé viszed az ideiglenest, akkor a befogadni kívánt kutyáról is tudni kell, nem agresszív-e más kutyával, vagy egyéb állattal.

Az orvost az alapítvány állja, igen, de az általuk választott állatorvosoknál (ahol nekik szerződésük, kedvezményük van). Kérés esetén a kajáját is állják, ill. minden egyéb felmerülő költséget.

Kifejezetten jó, ha lakásba kerülhet az ideiglenes kutya, és megtanulja a lakásban élés szabályait. Ideális a kertes ház kinti-benti tartással, de a kert nélküli lakás sem kizáró ok, sőt.

Meg kell beszélni az adott alapítvánnyal, menhellyel, hogy mik a te elképzeléseid, körülményeid, és ők tudnak kutyust ajánlani.

2020. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!