Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek ideiglenes...

Hogyan lehetek ideiglenes befogadó?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék mégegy kutyát de szüleim nem igazán szeretnék de ideiglenesen belemennének :)

2013. márc. 20. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az adott alapítvány oldalán regisztrálsz, kitöltesz egy kérdőívet, ők elbírálják, megnézik, h alkalmas vagy-e és aztán kaphastz kutyust. szinte minden állatmentő alapítványnál és az összes fajtamentőknél is van ilyen, ezért nem linkeltem. döntsd el, h kikkel szeretnél együttműködni, és keress rájuk a neten :-)
2013. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy h jelentkezel olyan hirdetésre ahol ideiglenest keresnek, kimennek megnézik mi a helyzet nálatok, de nem árt megkérdezni ki támogatja a kutyát anyagilag, te vagy az egyesület.
2013. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most fogadtam örökbe egy kutyust!

Tartom a menhellyel a kapcsolatot, és rá kérdeztek, hogy jelentkeznék-e ideiglenes befogadóra mert látták van még egy elkülönített hely is tehát ha olyan kutyus lenne ami inkább egyedüli olyan is jöhetne. És én jelentkeztem ideiglenesre megbeszéltük. Ha olyan lesz akkor szólnak és jön kutyus. :)


Esetleg ha fent vagy facebook-on. Van olyan, hogy keverék kutyamentés! Egy fekete kutyus van kint profil képnek rengeteg kutyusnak keresnek ideiglenes gazdát. A szállítást nem ők oldják meg hanem kiteszik fuvar keresőbe sokan segítenek nekik!


De feltudod venni menhellyel is a kapcsolatot mint ahogy előttem is írták. A Keverékkutya mentés inkább civilek mint menhely vagy más.. :)

2013. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lebeszélni akarlak, de ezt azért jól gondold át. A mentett kutyusokkal sokat kell foglalkozni, esetenként sokkal többet, mint általában, mivel ők megjárták a "hadak útját", gyakran a szocializáció jó része is az ideiglenesre marad. Nehogy gond legyen belőle, ha félősebb, ha szeparációs szorongása van esetleg és emiatt nagyon sokat ugat vagy esetleg rombol. Azt is gondold meg, hogy nem valószínű, hogy 2-3 hét alatt gazdára talál, sőt, az a valószínűbb, hogy nagyon hosszú hónapokig is tartani kell. Mivel náluk különösen fontos az állandóság, hogy biztonságban érezzék magukat, csak akkor vállaljatok ideiglenesbe kutyát, ha a fentiek sem okoznak gondot.
2013. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az orvosi költségeket a szervezetek állják, de az orvoshoz fuvarozás és az esetleges kezelések is az ideiglenesek feladatai közé szoktak tartozni. Ha mindezzel együtt is hajlandóak a szüleid belemenni, akkor hajrá.
2013. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Valletta ***** válasza:
100%
Azt azért gondoljátok át, hogy ideiglenes kutyát sem illik visszaadni, és sokszor akár egy évig, vagy még tovább is nálad van a kutya, attól függően, mikor talál gazdát. Menhelyre visszavinni nagyon gáz, ha hosszútávon nem egyezik bele a család, inkább ne hozzatok kutyát, mert bár hamar alkalmazkodnak, a menhelyre kerülés nagy törést jelent nekik.
2013. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat majd írók a menhelynek :) már másfél éve van egy menhelyi kutyám:)
2013. márc. 21. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jelentkeztem ideiglenes befogadónak mint már írtam viszont azt elfelejtettem írni, hogy félek ha sokáig marad a kutyus nagyon beleszeretnék...és mikor kapnám a hírt, hogy van gazdi.. :(


De ennek ellenére persze segítek a menhelynek. :)

Nem én vagyok egyedül aki beleszeret egy kutyusba majd elveszik tőle mert gazdisodik. :)

2013. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Valletta ***** válasza:
Bármikor dönthet úgy az ideiglenes befogadó, hogy megtartja a kutyát. Érdemes ezen még időben elgondolkozni, ne akkor derüljön ki, amikor már késő.
2013. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha beleszeretsz szolsz h szretened orokbefogadni es ennyi, ha nem tudod akkor nagyon gondold meg, mert bizony az szomoru nap mikor elviszik, de ha jo helyre kerul.....akkor miert szomorkodni? es lesz ujra eselye egy masiknak h hozzad menjen ideiglenesbe...........nekem igy lett most kutyusom, h 1 honpara idekerult ideiglenesbe de mar nem akartuk tobbe vissszavinni a menhelyre, es masik kis tucskot pedig az utcarol mentettem es ot oda kellett adnom es a szivem hasadt meg de nem tarthattam meg 2ot ebben az albiban, nem hagytak:( de addig kerestem amig tallatam olyan jelentkezot aki jonak tunt....azota is nagyon boldog, imadjak az uj szulei!
2013. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!