Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kan kutyámmal?

Mit tegyek a kan kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves Yorkshire kan kutyám aki a kanokkal agresszív, konkrétan ahogy oda ér már meg is támadja a másik kant, ma is találkoztunk egy kannal és csak a szuka kutyámat engedtem oda mert a kan már ment volna neki a másik kannak... Valami ötlet kikuszobolni ezt a problémát?

2020. máj. 7. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítás, nevelés
2020. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ivartalanítás nem hiszem hgoy sokat változtatna a helyzeten
2020. máj. 7. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
DE, rengeteget!!!!
2020. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első körben ivartalanítás. Utána szocializáció, tiltás, nevelés.
2020. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azért is nehezebb mert a yorki kicsi és már kompenzáció miatt is túl agresszív


Az én bichonom 1 éves kora után kezdett agresszív lenni a fiatalabb kanokkal. Morgott, lenyomta őket a földre aztán örjöngött felettük. Nem tudom hogy nevelted eddig de nálam a teljes kontroll vált be, amikor minden mozdulatára reakciót kapott tőlem. Szidás vagy dícséret. Plusz előre szólni ha látod, hogy dominálni akar.


Pl látom ahogy tartja a fejét, ahogy néz, hogy nem tetszik neki a másik és menne oda kakaskodni. Már akkor szólok neki és elterelem másmerre, vagy behívom.

Ha észreveszi, de elfordítja róla a tekintetét jutalom. Ha közelebb megy hozzá, de elkanyadodik: jutalom.

Ha elkezd rá morogni nagy leszidás és elküldés, vagy ha már lenyomta akkor én nyomom le a sajátom.

Plusz elég sok dologra kell még megfelelően reagálnod, jól kell ismerned a kutyád testbeszédét.

A másik gazdának is figyelnie kell, mert ha pl egy olyan kutyával futtok össze aki pofátlanul a tiéd szájába mászik, csipkedi és idegesíti, akkor neked jóval nehezebb dolgod lesz azzal, hogy közömbössé tedd a kutyád - hiszen csak "védi" a tekintélyét-


Hosszú folyamat, gyakran új kutyáknál újra kell kezdeni, és kell a másik gazda együttműködése is de megoldható.

2020. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!