Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyát...

Hogy szoktassam le a kutyát az autó támadásáról?

Figyelt kérdés

új hobbit talált, eddig nem csinálta, én is meglepődtem... ment mellettünk autó és ugrott volna neki és ugatott, támadta...


természetesen egyből rászóltam, tiltottam, le is nyugodott, de a következő kocsinál újra elkezdte :D



tiltás: Rántok egy határozottat a pórázon, és szólok, NEM! ("nem" szót tanulta meg tiltószóként)


ez így jó? vagy mit tegyek? mi baja ?félt engem vagy ő fél?


2020. máj. 9. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljes figyelem és amikor jön az autó, már időben elfordítani az autótól háttal, közben mehet a NEM !

Ne várd meg, hogy ugathasson.

2020. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyeld mikor jön az autó. Mikor már messziről látod, tereld a kutyát a túl oldaladra,hogy a kutya és az autó között legyél. Ha már elért az autó hozzátok akkor tarts mereven a pórázt, magadhoz szorítva a kutyát. Ha ugrál meg ugat szólj hogy NEM és tereld vissza a lábadhoz. Te vagy a főnök, mutasd meg neki hogy nem szabad. De féljen tőled.
2020. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A letiltásnak olyannak kell lennie, amit elfogad. Ami mellett a következő alkalommal nem fogja ezt csinálni. És ha nem teszi akkor, amikor elmegy egy kocsi, azt jutalmazd nagyon.

Ezt most állítsd le! Ne 1-2 nap múlva!

Az ilyenekbe teljesen bele tudnak őrülni a kutyák, nagyon hamar rögzül és évekig tarthat a leszoktatása! Amellett, hogy ez egy közveszélyes, életveszélyes viselkedés!


És gondolkozz el a tartásán. Ilyen viselkedés akkor alakul ki, ha a kutya energiái, ösztönei nincsenek lekötve!

2020. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tereld el a figyelmét, ültesd/fektesd le, és maradjon úgy, amíg az autó elmegy, viszont neked kell előbb észrevenni az autót. A tiltás is jó, de legyen jutalmazás is (a figyelemelterelésnél is), ha jól viselkedik. Én ehhez sajtot, sonkát használok.
2020. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!