Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek labradorja van és...

Akinek labradorja van és kölyök kora óta megvan, mikortól lett kevésbé energikus?

Figyelt kérdés
9 hetes mult, 2 hete van nálunk, imádjuk, szobatiszta lett ezidő alatt, ad pacsit, ül, okos, kedves, barátságos. Nagyon szeretjük már most, de én egész nap vele vagyok, amíg a férjem dolgozik és sokszor már nem bírok vele. Ugye még kicsi és nem vihetem szabadba nagyon, egy kis kert van a panel körül, ahova senki se tud bemenni rajtunk kívül, oda szoktuk levinni. De nem fárad el így sem eléggé. Rengeteget játszunk vele, szaladunk. Éjszaka nagyjából alszik, reggel 5 kor már ébreszt, jelez az ajtóban és kell levinni. Viszont összerág mindent, letépte éjszaka a függönyt, cipőtartót kinyitotta és szétragta, széthordta a cipőket stb. fenyíteni nem tudom hogy kellene, én megütni nem fogom, nem is szabad, oktatóhoz kellene vinni? De az még korai talán. Majd néhány hónapos kortól. Rengeteget olvasunk, most rendeltünk konyveket mit hogy kellene, hogy ne rontsuk el. Nyilván minden kölyök ilyen, csak gondoltam megkérdezem ti hogy kezeltétek, amíg kicsi volt. Törzskönyves, tenyésztőtől vásárolt. Nagyon szépen köszönöm!
2020. máj. 11. 13:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha tenyésztőtől lenne, akkor tudnád ezeket, vagy ha mégsem, akkor nem itt kérdeznél, mert tudnád, hogy a tenyésztőnél mindenre választ kapsz, hozzá kell fordulnod minden kérdéseddel.
2020. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Istenem. Milyen emberek vagytok ti.
2020. máj. 11. 16:27
 13/16 A kérdező kommentje:
Kaptunk tőle segítséget, mégis sokkal többet azoktól a barátaimtól, akiknek kutyájuk van. Mi ez a nem tenyésztő mániátok mégis? Szerintetek a tenyésztett kiskutya nem rongál vagy könnyebb rá hatni? Hát nem. És nem minden kutya egyforma, ahogyan nem minden gazda. Örülök ha ti tudtatok az alapján boldogulni, amit a tenyésztő mond. Annak tettem fel a kérdést, akinek labradora van és szeretne válaszolni. De ti csak kötekedni jártok ide, szerintem, ha valakinek nem segítetek, akkor ne is bántsátok, mert engem ez nagyon elszomorít. Inkább ne írjatok semmit kérlek, mert ezzel előre nem haladok. Eddig sem írtam ide kérdést, de ezután se fogok. Úgy látom ez az oldall nem azért van.
2020. máj. 11. 16:36
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Most nem arról van szó.

Azért írtuk amit, mert tenyésztő nem ad úgy da kutyát, hogy ne tisztázná Veled a velejárókat. Még mielőtt haza vitted lebeszéltétek volna, hogy az elején hova viheted ki, hogyan tudsz vele úgy foglalkozni, hogy legyen néha nyugtotok stb. Tenyésztő nem adta volna úgy oda, hogy nem kérdezi mi a terved a kutyussal. És ha azt mondod, túrázni, játszani, az elején meg majd megoldjuk valahogy, azt ő rendesebben átbeszélte volna veled és most tudnád, hogy mi tévő légy. Plusz az, hogy nem tudod hogyan kellene helyretenni bántalmazás nélkül, szintén arra utal, hogy nem tenyésztőtől van, mivel ezt is elmagyarázta volna, vagy ha annyira nem értesz se a fajtához, se semmilyen kutyához, akkor oda se adta volna, míg nem tanulsz róluk többet.

Az pedig, hogy nem tenyésztőtől van, tudjuk miért rossz.

2020. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

Tul sok segitseget idaig nem kaptal, csak osztjak azt eszt foloslegesen de a kerdesedre nem igen jott segito valasz.

Kiskutya=sok-sok szeretheto gond, baj meg miegyebek. Mit lehet tenni? Eltenni ezeket az elmenyeket, mert a kutya felnovese utan ilyenben mar nem lesz reszed.

En rengeteg jatekot vettem neki, hagy ragjon amit csak akar ... de persze ettol meg nagy pusztitasokat vegzett a lakasban es a ruhataramban is (de a kezemet is szetragta). Talan mindent jobban el kell zarni, a dolgokat olyan magassagba tenni ahol nem eri el.


Nevelgetheted, de most meg korai eredmenyt is varni tole. Ettol fuggetlenul mindig szolj ra ha bajt csinal.


Most persze roppant bosszanto, de idovel mosolyogva fogsz visszagondolni ezekre az idokre.

2020. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%

14. "mert tenyésztő nem ad úgy da kutyát, hogy ne tisztázná Veled a velejárókat"


Ez igy van, biztos meg is kapta a kello instrukciokat ... de ez olyan mint a friss bemutatkozas: kezetfogtok, mosolyogtok, bemutatkoztok illedelmesen ... legkozelebb meg sem emlekszel a nevere.

2020. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!