Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támadni kezdett a kutyám!...

Támadni kezdett a kutyám! Miért? A tiétekkel volt ilyen gond? Vagy beteg lehet?

Figyelt kérdés

Előre megjegyezném, hogy kerestem a tenyésztőt, de megszűntek az elérhetőségei. 6 éve vettem a kutyát az elején még a honlapján keresztül kapcsolatba tudtam vele lépni, de most még facen se találtam..

A kennel nevét is hiába írom be nem hoz ki már csak régi törölt face posztokat (4 évesek gondolom addig tartott a tenyésztés).


Tegnap előtt este arra keltem, hogy a sötétben valami halkan morog. Ez a morgás közeledett, ismerős volt. Amikor közel ért hozzám a sötétben kirajzolódott a vicsorgó kutyám!!

Halálra rémültem, de volt érkezésem kitenni a kezem és félig felülni mielőtt valami másomat harapja meg, a karomat kapta el ami mostanra a sebek körül lila és zöld mintha meg ütöttem volna remélem ez nem fertőzés jele :(

SOHA (!!) nem bántottam a kutyát nagyon szeretem nem is értem a helyzetet.Aznap mondjuk kénytelen voltam ez tény, de nem akarta elengedni a kezem parancsra sem (játékoknál használjuk az ereszd parancsot) nagyon fájt ahogy szorított.Szinte éreztem hogy bármelyik pillanatban el tudná törni az alkarom nagyon erős.:(

Fel kaptam a legközelebbi tárgyat ami a távirányító volt és a szájára ütöttem. A másodiknál elégedett, de a másik kezem után kapott. Ahogy rá kiabáltam és felpattantam azonnal ki is ment a szobából, becsuktam az ajtót de biztos vagyok benne hogy csak a lépcsőig ment hallom hogyha lemegy az emeletről.(az kb 3m az ajtótól alighanem kint várt..)

Minden oltást megkapott kölyök korától kezdve idáig úgyhogy betegnek nem hiszem, hogy beteg. Mi az ördög lett vele?

Nem hagyom kint éjszakára nappal is csak addig van a kertben ameddig akar van kutya ajtó. Sétálni azóta nem tudtam vinni pedig eddig minden nap mentünk ha 2 lépés közelbe megyek kb akkor morog, vicsorog, megfeszül és támadásra kész hátrálnom kell. Nem tudtam tőle eleinte a mosdóba bemenni mert elállta az ajtót.Etetni is csak úgy tudtam, hogy körbe mentem a házon és a hátsó ajtón bementem a konyhába, kiraktam neki a kaját hogy most ott egyen.Félek tőle ez így nem normális.

Mit tehetnék? Állatorvos, lehet beteg? Ha igen hogy varázsoljam rá a pórázt anélkül, hogy megint megharapna? Ha nem beteg mit csináljak miért van ez?


Komolyan, nem volt jobb ötletem mint ide is írni tényleg félek tőle, fent vagyok az emeleten és csak akkor mozdulok ki ha nagyon muszáj. Hoztam fel enni is hogy ne kelljen lemenni és nagy ívben kerülgetni meg fél szemmel figyelni őt. Facebookon is ki írtam kértem segítséget kutyás csoportban de még nem jött válasz. :/



2020. máj. 13. 06:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
97%
Azért telefonon a dokit kérdezd meg, hogy jó ötlet-e egy ilyen vizsgálat előtt bármit adni a kutyának! Mert rengeteg idegrendeseri vizsgálat eredményét durván befolyásolják a nyugtatók, de még egyes labor eredményeket is.
2020. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Rendben,igaz.hátha idő közben aztmondja hogy mehetünk hamarabb is be. Bár nyugtató nélkül az izgalmas lesz..
2020. máj. 13. 09:59
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valaki, aki tudna neked segíteni? Vagy nem egyedül mész?
2020. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
97%
Ha kapja rendesen a veszettség elleni védőoltást, nem lehet veszett. Nem értem, miért említette ezt egy lehetséges gyanúnak az állatorvos.
2020. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
97%
A veszettség erősen kizárható, de bármi lehet. Egyéb tűnete van?
2020. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
97%
Hu basszus, nagyon sajnálom :( biztos, hogy idegrendszerileg valami elment nála, mert azért így nem reagál egy kutya az imádott gazdájára akkor sem, ha valami nagyon fáj neki. Szörnyű lehet ez neked :( írj majd, hogy mi volt, nagyon érdekel, hogy mire jut az állatorvos.
2020. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy a tenyésztő nem ok nélkül tűnt el. Én a helyedben érdeklődnék a MEOE-nél, illetve megpróbálnám megkeresni a többi gazdit, akiknek ettől a tenyésztőtől van kutyájuk attól a szülőpártól.

Egyébként kicsit kutakodtam, cane corsonál írják lehetséges betegségnél az epilepsziát itt:

[link]

Esetleg ezt olvasd el, hogy lehet-e az, és ha igen, gondold át, hogy az itt felsorolt előjelek közül tapasztaltad-e valamelyiket korábban:

[link]

Én a leírásod alapján erre tippelnék, de majd a doki megmondja, nem baj, ha felveted neki, hogy ez lehet-e. Ha igen, és időben vagytok, akkor kezelhető.

2020. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%
Írd majd meg, mi derült ki, és mi lett veletek. Drukkolok, hogy kezelhető legyen a probléma.
2020. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
55%

Van egy mondas: "csak egy veszett kutya harapja meg azt a kezet amely enni ad neki, a veszett kutyat pedig le kell loni" ... es van benne igazsag.


Epilepszia nem lehet, mert az epilepsziaroham nem ilyen.


Valami baj lehet a fejeben ami miatt idegennek gondol.


Veszettseg elleni oltasokat megkapta ok ... de ezek hatasossagara mi a garancia?


Mergezes is lehet ... vegul is millio dolog elofordulhat, lehet barmi.


Azert eleg felelmetes egy ilyen allapotu kutyaval nekiindulni az orvoshoz. Ebben az egeszben ez a gaz!


En is kivancsi lennek a tortenet vegere ...

2020. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
72%
Az is lehet, hogy agyverzese van ... hu a fenebe, nem irigyellek.
2020. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!