Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Ti is tapaszta...

Amstaff gazdik! Ti is tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés

Egyfajta hátrányos megkülönböztetésre gondolok. Többször megkaptam már, hogy divat kutyám van, vagy azért tartok ilyet, hogy megvédjen (rég nagy baj lenne, ha a kutyámtól várnék védelmet)

A "harcikutyás" ostoba jelzőkről nem is beszélve.

Én azért választottam ezt a fajtát, mert az volt a tapasztalatom, hogy hiperaktív, energikus kutyák.

Illetve az, hogy annak ellenére, hogy barátságosak, megtartják a távolságot a gazdájukon kívül mindenkivel, szóval nem az a "mindekikutyája" típusok. Az én kutyusomat is tökéletesen jellemzik ezek, persze tudom, ahány kutya annyi személyiség, de ő tökéletesen passzol hozzám, én is energikus és tartózkodó vagyok. Szóval nem divatból választottam.

24l



2020. máj. 19. 07:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ahogy a 6-os válaszoló is írta, az enyém is minden ilyen alkalommal jámboran sétált mellettem és a legkevésbé sem azzal volt elfoglalva, hogy kinek a véréből igyon :D
2020. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10 és 11-es a kérdező voltam, telefonon a régi e-mailes, jelszós felhasználómba vagyok belépve.
2020. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként a korlátoltság a probléma, pl ha sétálunk és valaki halálra rémülve átszalad a túloldalra "jaj harcikutya" felkiáltással."


Akkor most képzeld el, nekem egy border collie mixem van, küllemre olyan, mint egy összement border collie, és mikor egyik kirándulásunkról hazafelé jöttünk (amúgy tisztán, csak kellemesen elfáradtunk, de semmi sár vagy ilyesmi), a villamos hátsó kocsijába, amibe mi felszálltunk, valaki nem szállt fel utánunk, "jaj, pitbull" felkiáltással szaladt a következő kocsihoz. Össze sem téveszthető.

Mellesleg mostanában én is átmegyek az út másik oldalára, ha kutyával vagyok, de mindegy, milyen kutyás jön szembe. Ennek két oka van, az egyik az aktuális veszélyhelyzet, a másik, hogy tanítom a kutyámat, hogy közömbös legyen más kutyákkal, és hogy szépen menjen át az út túloldalára, és vannak olyan gazdik, akik szabadjára engedik a behívhatatlan kiskutyáikat, illetve olyanok, akik bármerre engedik kószálni flexin, amit nem tudnak normálisan kezelni, ezeket már messziről felismerem és inkább elkerülöm őket.

Egyébként azért alakult ki szerintem az emberekben egy reflexszerű félelem az általad is tartott "izomkutyákkal" szemben, mert akik faroknövelőnek használják, de nem nevelik, vagy félrenevelik, vagy agresszívvé nevelik a kutyákat, azok jellemzően ilyen típusú kutyákat tartanak, nem cuki ölebeket. Ha te normálisan neveled a kutyádat, ne foglalkozz az ilyenekkel, hiszen úgysem találnak fogást rajtad. Amúgy én is ismerek normálisan nevelt bull típust, de csak azért nem bandázunk együtt, és hagyjuk a kutyáinkat játszani, mert az én kutyám kicsit törékenyebb, és a játék hevében könnyen megsérülhet egy jóval izmosabb, nehezebb kutyától, akkor is, ha csak haveri kergetőzésről van szó. :-)

2020. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

10: Ebbe kár belemenni. Ha olvasol híreket, ahogyan a 13. pl leírta, sajnos több az olyan eset, amikor a faroknövelésre vett ilyen fajta kutyát nem nevelték meg és előjött az ösztöne a kutyának (kár tagadni, hogy ezek a kutyák anno mire lettek kitenyésztve, az amstaff például gladiátorkutya volt) több az olyan eset, amikor amstaff vagy bull típusú támadott gyereket, embert, másik kutyát/macskát fene tudja. Persze, egy németjuhász is be tud kattanni, ahogyan szerintem minden kutya, amelyik nem úgy van nevelve, vagy esetleg ideggyenge és nyilván a németjuhász is le tudja szakítani a karomat, ha úgy van, de azért egy staffi vagy egy bull, ha támad.. láttam. És attól, hogy te tudod, hogy a te kutyád jól nevelt, attól egy idegen honnan tudná? De tényleg kár ezen vitatkozni, mert az egyik oldal ezt fújja, a másik meg azt fújja. Ha odarohan hozzám egy Husky vagy egy Golden, nem sz_rom össze magam, max nem tetszik, de nem bízom idegen staff-ban és bull-ban sem és ezen még a párom kutyája sem változtat, hiába élek vele egy háztartásban, mert elég kiszámíthatatlan, pedig "elvileg" jól lett nevelve, bár szapis, mentett. Úgyhogy az én vélemény ezzel kapcsolatban nem fog változni.


8-9. voltam

2020. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden idióta tarthat jelenleg bull típusú kutyát, ezért vannak az előítéletek :( Nekem menhelyi staffom van, sokan féltik tőle a kutyájukat. Természetesen olyan kutyával nem engedem össze, ahol a másik gazdi vagy a másik kutya nem szeretné.
2020. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

(Kérdező vagyok)

13-as: "jaj,pitbull", ezen felkacagtam, hihetetlen milyen emberek vannak!!😆 Nem is értem.

Na igen, egyébként pont az jutott eszembe az általad írtakról, hogy abszolút a gazdák felelőssége, hogy ismerjék a kutyájuk természetét, határait. Én is láttam már borzasztó rossz kezekben kutyát, és sajnos az állat minden mozzanatán látszott a neveletlenség, a kontroll hiánya, mégis szabadon kószált.

Illetve nekem is volt olyan, hogy egy kedves barátom mondta, ha jön áthozza a kutyáját játszani, és én kértem meg, hogy ne tegye, mert törékeny kutyusról volt szó. Persze áthozhatta volna, de annak meg semmi értelme nem lett volna, ha nem engedem vele játszani az enyémet és csak fekszik, miközben a másik kutyus a feje tetején ugrál 😀 Szóval ezeket teljesen értem, mert valóban véletlenül is kárt tehetnek egy másik kutyusban.


14-es : Én nem akarlak meggyőzni sem vitatkozni, engem sem tudnál, hogy ne féljek a pókoktól 😀 De ahogy az első hozzászólásomban írtam, az amstaff NEM harca lett kitenyésztve és nem volt gladiátor kutya, épp azért tenyésztették ki, hogy elszakadhassanak ezektől a bélyegektől.

Mondjuk kár erről is vitakozni, mert ha pitbullom lenne ugyanilyen idegrendszerrel, kiképzéssel és neveléssel, akkor is feltettem volna a kérdést, viador felmenők ide vagy oda. Azt pedig aláírom, hogy rengeteg hozzá nem értő embernek van, de szerintem azt már egy kutya tekintetéből észre lehet venni, hogy zavart és a mozdulataiból, hogy nincs kontrollban.

És azt még hozzátenném, hogy főként a teátrális, direkt rájátszós emberek miatt tettem fel a kérdést, mert főként ilyennel volt tapasztalatom. Ha én félnék egy kutyától csendben távolabb mennék, de eszembe sem jutna még egy Oscar-díjt érdemlő előadással tudtára adni a gazdának, mennyire megvetem azt a fajtát és őt is, amiért olyat tart. Vagy kioktatni a fajtáról úgy, hogy nincs vele tapasztalatom és nem értek hozzá.

Na, még azt muszáj leírnom, hogy olyan is volt, hogy SZÁJKOSÁRRAL sétáltunk és a túloldalról odaszólt a nő, aki a kis apró kutyáját sétáltatta, hogy "jézusom, felveszem, nehogy elszabaduljon és megegye". Teljesen nyugodtan sétáltunk, nem volt megfeszítve a póráz, oda sem nézett.

2020. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

16: Persze, tök igazad van, azt én sem értem, hogy miért kell színészkedni, meg rájátszani. Szimplán menjen távolabb, aztán ennyi. Én sem szoktam megjegyzéseket tenni, meg ilyesmi, kerülök, másfelé megyek. Mindenkinek saját dolga, hogy ki milyen kutyát tart, nevel, semmi közöm hozzá, tiszteletben tartom, de el is várom a viszonzást, hogy ha egyszer tartok tőle, akkor ne engedje rám.


Egyszer az unokahúgommal játszottunk a parkban, labdáztunk, akkor volt 2 éves. Nagy park, fás, nem mindenhol belátható. Sétálnak ott kutyák is, de inkább kisebb testűek és csak áthaladnak, mert a közelben van zárt kutyafuttató, elég nagy, ott szoktak bandázni a kutyákkal és hirtelen azt vettem észre, hogy az egyik bokor mögül őrült tempóban rohan felénk egy 40 kg-os amstaff, ugat, a gazdája meg üvöltve rohan utána, hogy nem szabad, gyere ide, de rá sem hederített.. rohant felénk. Gondolhatod, hogy az ütő megállt bennem és fogalmam sem volt, hogy mit csináljak.. a gyerek húzódott be mögém, mert félt, de mivel már ott laktam a páromnál és beleláttam ebbe a "kutyás" világba, soha nem volt kutyám, így azt tudtam, hogy ha felkapom a gyereket, azzal rosszabbat teszek, tehát valahogyan védenem kell a testemmel azt a szerencsétlen 10 kg-os gyereket. Úgy voltam vele, hogy ha engem szétkap, leszarom, csak a gyereknek ne legyen baja.. amikor odaért, akkor a gyerekhez próbált menni és el is kapta a pólóját, morgott és rángatta, a gyerek el is esett. Ekkor én próbáltam valahogy eltolni onnan, meg valahogy a gyerek és kutya közé kerülni, de a gazdája közben rohant oda és üvöltött nekem, hogy hozzá ne érj, meg ne próbáld. Én meg vissza, hogy ugye ezt nem gondolod komolyan.. odaért és leszorította a földre. Mondja, hogy "NEM BÁÁÁÁÁÁNT, csak a labdával akart játszani!". Megkérdeztem, hogy mégis miért nincs rajta póráz, meg szájkosár és miért ide hozta, amikor ott van kb. pár száz méterre a futtató, ahol el is engedheti szabadon. Azt mondta, hogy jól nevelt kutya, nem is szokott így elszökni, meg elfutni, nem érti, hogy mi történt. Szóval én értem, hogy cukker-mukker, jól nevelt és egyebek, de na. Ha nem ér oda a gazdája és nem kapja el, rámászik a gyerekre vagy elkapja valamijét, nem tudom, hogy mit csináltam volna. Mondanom sem kell, hogy a gyerek halálra rémült, meg én is.. és azóta fél a kutyáktól, pedig már eltelt 1 év és hiába mondjuk neki, hogy nem bántanak, szeretnek téged, fél tőlük.


És ez csak egy sztori, sajnos volt még egy pár hasonló, bár azok pitbull-ok voltak.


14-es voltam.

2020. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szájkosár nem kötelező, póráz igen, és engem is szoktak zavarni a póráz nélkül cirkálók, pedig van kutyám.
2020. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt nem akarom elhinni, utolsó.


Mióta az eszemet tudom, van kutyám. Minden nap járunk ezer helyre. Futiba, városligetbe, mindenhová tényleg, és SOHA, egyszer sem támadott meg se engem se a kutyáimat semmilyen kutya. Most vagy rajtad ül átok vagy én vagyok a szerencse fia. De azért az, hogy életedben többször megtámadtak téged staffik és pitek (pont ezek a fajták, mikor a rotti, nj, dobi, kaj, kangal, kau, hibridek ezerszer veszélyesebbek), elég hihetetlen számomra.

2020. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

(Kérdező vagyok)


17-es: Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek!

Pont az ilyen felelőtlen, hozzá nem értő embereknek nem valók ezek az állatok, mert ennek a kutyának a gazdája is az volt, hiába szabadkozott, hisz nem tudott neki parancsolni, ráadásul egy jól szocializált kutyánál ilyen elő sem fordulhat.


Amikor mi elkezdtünk a kiképzőnkhöz járni, az volt az első mondata, hogy "azt a kutyát, amely felett van kontrollod, a levegőben is meg kell tudnod állítani".

Rengeteg meló ezt elérni, ezeknél a kutyusoknál meg pláne, az akaratos, makacs, domináns és hiperaktív személyiségük miatt.

De kitartó munkával elérhető és ahogy írtam, eleve egy jól szocializált kutyánál is a támadás kizárt, legyen az bármilyen fajta.

2020. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!