Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik! Ti is tapaszta...

Amstaff gazdik! Ti is tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés

Egyfajta hátrányos megkülönböztetésre gondolok. Többször megkaptam már, hogy divat kutyám van, vagy azért tartok ilyet, hogy megvédjen (rég nagy baj lenne, ha a kutyámtól várnék védelmet)

A "harcikutyás" ostoba jelzőkről nem is beszélve.

Én azért választottam ezt a fajtát, mert az volt a tapasztalatom, hogy hiperaktív, energikus kutyák.

Illetve az, hogy annak ellenére, hogy barátságosak, megtartják a távolságot a gazdájukon kívül mindenkivel, szóval nem az a "mindekikutyája" típusok. Az én kutyusomat is tökéletesen jellemzik ezek, persze tudom, ahány kutya annyi személyiség, de ő tökéletesen passzol hozzám, én is energikus és tartózkodó vagyok. Szóval nem divatból választottam.

24l



2020. máj. 19. 07:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
21%

Mindenki agyondicseri,milyen szep.

En is megsicserem,de csak az amstaffokat ,piteket,cane-kat meg rotikat.


Budapesten ez a legjedveltebb kutyafajta meg a cane corso ,pitbull.


Onnan tudom,h vki nem budapesti,h beszol,h meg ne harapjon stb. Ha Budapestre jon vki,fogadja el,h rengeteg ilyen nagytestu kutya van az utcan. Nem problemaznak a kutyak,csak az emberek. Ez egy ilyen kutyaszereto varos.

2020. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
72%

19: Egyszer egy németjuhász is a hátamra ugrott, fiatalabb voltam, ugyanebben a parkban volt. Ismerősömmel voltunk lent és ott volt a kis máltai selyem kutyája is. Ugyanez a szitu, póráz nélkül voltak sétálni, "NEMBÁÁÁÁNT!", szaladt felénk, a kiskutyát akarta bántani, aki a háamnál volt, ugrott én meg hátat fordítottam neki, beleharapott a hátamba. Egyszer egy tacskó kapta el a lábam biciklizés közben, ugyanitt, alig bírták leszedni rólam. Ezek a XX.kerületben történtek..szerintem ezzel elárultam mindent.. :-D. Városligetben, ilyesmi helyeken velem sem történt ilyen. Ugyanebben a kerületben kertvárosi részen az egyik barátomhoz mentünk. Szomszédba pit. Szerintem sem foglalkozva nem volt vele, sem lemozgatva, stb. Kint fociztunk a kertben, átrágta magát a kerítésen valahol hátul és habzó szájjal rohant előre. Én voltam a legmesszebb a terasz ajtótól, szóval megszívtam, nem értem be, felmásztam a kerítésre, a kutya meg jött utánam. Szóltak a gazdájának, jött és leütötte.. :/

Ahol élek párommal egyszer hazafelé jöttünk, mivel állatmentő volt, ezért ha talál kóbor állatokat (inkább kutyákat), akkor chip-et olvas és megkeressük a gazdáját, ha van neki. Ha nincs, akkor felveszi a kapcsolatot állatmenhellyel, fajtamentés, ők keresnek neki gazdit. Szóval hazafelé kiszúrta, hogy kóborol az úttesten egy staffi. Megálltunk, leolvasta a chipet, kérte, hogy segítsek neki. Kiszálltam a kocsiból és ráugrott a lábamra, nem eresztette. Ennek maradandó nyoma is lett. Bottal kellett szétfeszíteni az állkapcsát

hogy elengedje, mert szájzárat kapott.

És még egy pit-es sztori, szintén állatmentéssel kapcsolatos, kilakoltatták a (féreg) szomszédot és itt hagyta a két kutyáját.... egyik pit, másik egy angol bulldog

azt hiszem. Átment a párom megetetni őket, vizet adni nekik, (már folyamatban volt az elhelyezésük) és egyik alkalommal én is mentem. Teljesen megvadult a pit, amikor megjelentem, leszaggatta a kerítést, menekülnöm kellett előle.. Pedig soha egyetlen kutyával sem kötekedtem, vagy csibészkedtem, nem bántom őket, meg ilyesmi, csak szimplán kerülöm őket. És mégis ilyenek történnek.


17. voltam

2020. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes. Lehet érzik, hogy félsz, vagy nem tom. De valamiért ki vannak rád élezve ezek a kutyák :O
2020. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
95%
Az én tapasztalatom eddig az volt, hogy 10-bōl 8 staffi, illetve ilyen típusú kutya gazdi nem bírt el a kutyájával. Kutya rámozdult az enyémekre, vagy épp üvöltve acsarkodott rájuk, egy majdnem el is kapta az amúgy békésen sétáló kutyámat. Egy másik szintén az öreg kutyámat. Szinte csak olyat látok, fōleg itt a belvárosban, hogy elrántja a gazdát, nem bírja megfogni, agresszív, vagy csak simán szrik rá a gazdája. Szerencsére jól nevelt, kiegyensúlyozott bull típusúakkal is szoktunk találkozni, de sajnos ōk vannak kisebbségben. Sosem értettem, hogy annak minek ilyen kutya, aki meg sem bírja fogni, illetve nem foglalkozik a szocializációval, ami különösen kényes dolog az ilyen fajtáknál. Na az ilyen pocsék gazdák miatt vagytok bull-os gazdik mindannyian megbélyegezve :( Én nem azért írtam ezeket mert én is elítélek mindenkit, de sajnos mivel valóban ezek a tapasztalataim, már én is nagy ívben elkerülöm az ilyen kutyásokat, sosem lehet tudni alapon :( Sajnálom a jó gazdikat, akiknek a kutyusát pedig emiatt ítélik el és sosem engedik oda mások a kutyáikat.
2020. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!