Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! A mai napon történt...

Kutyások! A mai napon történt brutális kutyatámadás után sem gondoljátok úgy, hogy szükség lenne hazánkban egy, a nem kutyások védelméről szóló törvényre?

Figyelt kérdés

[link]


Már több helyen, többek között ezen a fórumon is megfogalmaztam azon álláspontomat, miszerint a kutyatartás mértéke átlépett egy olyan határt, amely már nem csak a békés társadalmi együttélést veszélyezteti, hanem közvetlenül az állampolgárok életét, ezt bizonyítja a mai napi brutális támadás is. És ez még csak egy a sok közül, a legtöbb kutyatámadás nem is kerül nyilvánosságra. A linkelt esettel kapcsolatban még azt is aggályosnak tartom, hogy a támadó állatot nem is végezték ki a helyszínen, hanem az Állatmentő Liga gondjaira bízták. Véleményem szerint egy ilyen állatot azonnal likvidálni kellene.


33/FType a message


2020. máj. 21. 23:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%

18

Sajnálom a kutyát is, mert valóban áldozata annak, hogy nem jól tenyésztették (szaporították) és/vagy nevelték, de azért egy embert sokkal jobban sajnálok.

2020. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%

Szóval úgy gondolom, hogy nem külön a nem kutyásokat kell védeni, mert egy agresszív kutya - akár nevelésből adódóan, akár elcseszett szaporítás miatt, akár a kettő együtt - bárkire veszélyes, a saját gazdájára is.

Első körben jó volna, ha a már meglévő szabályokat tartatnák be. Én például haragszom azokra, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyáikat. Nekem aktív kutyám van és pórázon is le tudom fárasztani kint, plusz otthon és körbekerített futiban. Jogszabályban is benne van, hogy közterületen kötelező a póráz, de senki nem tartatja be. Tudom, hogy örök vita ez még kutyások között is, nem is állok le másokat nevelni, nem vagyok jogosult arra, hogy bárkit is a jogszabály betartására utasítsak, inkább elkerülöm az ilyeneket.

Már a jelenlegi szabályok betartatásával is sokkal kevesebb ilyen probléma lenne.

2020. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%

"de azért egy embert sokkal jobban sajnálok"

Nem írtam, hogy jobban sajnálom a kutyát, csak azt, hogy ő is áldozata valaminek, most azzal, ha őt kiiktatnák, nem oldanák meg a fő problémát, nem állítják meg a szapit, a gazdája majd szerez egy másik faroknövelő kutyát fű alatt ócón...

2020. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
39%

22

Igen, teljesen igazad van. Pórázon kell a kutyákat sétáltatni. És ezt be kell tartani. Vagy tartatni. Nem tudom, melyik kutya szájkosár-köteles, de lefogadnám, azt sem tartják be.

2020. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
58%

22

Igen, egy agresszív kutya mindenkire agresszív.

2020. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

"Nem tudom, melyik kutya szájkosár-köteles, de lefogadnám, azt sem tartják be."


Nem fajtafüggő, ez is benne van jogszabályban, a veszélyesnek nyilvánított egyedeknek kötelező a szájkosár, ezt pedig értelemszerűen az adott egyednél egyénileg vizsgálattal állapítják meg, a többi kutyának meg adott helyeken kötelező (pl. vonaton, buszon), segítőkutyáknak pedig ott sem kötelező, ahol a többinek igen (pl. vakvezetők, mozgássérülteket segítő kutyák, rendőrkutyáknak sem kötelező szolgálat közben).

De opcionálisan nem veszélyes kutyára is lehet szájkosarat tenni, ha például a gazdi úgy ítéli meg. Például én úgy neveltem arra az enyémet, hogy ne zabáljon fel az utcán eldobált szarságokat - mert lehet mérgező, tűvel szúrkált... stb -, hogy szájkosárral sétáltattam eleinte, így nem fért hozzá, és megszokta.

2020. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
48%

Köszi!


"Például én úgy neveltem arra az enyémet, hogy ne zabáljon fel az utcán eldobált szarságokat - mert lehet mérgező, tűvel szúrkált... stb -, hogy szájkosárral sétáltattam eleinte, így nem fért hozzá, és megszokta."

Ez nagyon jó ötlet!!

2020. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
42%
Engem nagyon irritál, amikor a pitbullt hibáztatják a gazdák miatt. Az a baj, hogy rengetegen vesznek pitbullt, hogy férfiasabbak legyenek. Sokkal több kutyához nem értő ember vesz ilyen kutyát, mint mondjuk dalmatát. De erről nem a kutyák tehetnek. Szerintem minden kutyatartót le kellene vizsgáztatni.
2020. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
"Szerintem minden kutyatartót le kellene vizsgáztatni." - Először oktatás kell, utána jöhet a vizsga, aki még soha nem tartott kutyát, annak nem biztos, hogy vannak megfelelő ismeretei, nekünk sem volt kutyánk gyerekkoromban, felnőttként meg egy mentettet fogadtam örökbe. Neten tájékozódtam több helyről, mert nincs egy jó átfogó ismeretanyag, ráadásul ami nem egzakt, illetve nem szabályozza jogszabály, abban még a vélemények is eltérnek, szóval így legyél okos.
2020. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Én a meglévő kutyagazdákról beszélek. Aki átmegy a vizsgán, annak nem kell tanfolyam. Ha a meglévők levizsgáztak utána jöhetnek azok, akik csak készülnek kutyát venni.
2020. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!