Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyivel tud...

Körülbelül mennyivel tud maximum futni egy nagyobb testű kutya?

Figyelt kérdés
A kérdés igazából azért vetődött fel bennem, mert a múltkor bicikliztem, amikor egy nagyobb testű kutya (pontos fajtát nem tudok, és már nem is emlékszem rá, de boxernek, vagy valami hasonlónak tűnt (vagy vizslaszerű, csak arra emlékszem, hogy barna volt...meg hát nem is azt figyeltem). Amikor hátranézve láttam, hogy megállt, 36-ot mutatott a km órám, és érdekel, hogy kb. mennyivel futhatott. Illetve arra is kiváncsi vagyok, hogy például egy hasonló nagytestű kutya (pl. németjuhász, dobbermann) lehet-e annyira gyors, hogy ez a 35-40 km/h ne lenne elég, amit sík terepen el tudok érni a biciklimmel.

2020. máj. 21. 23:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És sajnos rengeteg ilyen van...meg sajnos csomó kóborkutya van...az biztos, hogy egy faluban nem a biciklin érdemes spórolni🤷🏻‍♂️
2020. máj. 22. 01:55
 12/24 anonim ***** válasza:
44%
vegyél gázsprayt, ha szerencséd van akkor le tudod fújni a kutyának az orrát meg a szemeit
2020. máj. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Kutyamat elutotte egy bamba bringas :) Csak nezte, hogy uristen mekkora, csak bambult (kozben ment a kutya fele) nezte-nezte annyira nezte, hogy elfelejtett fekezni es belement. Rohejes volt ... nem is csinaltam cirkuszt. Igen am, de a kutyam innentol nem igen kedvelte a bringasokat, repultek is ossze-vissza :) Mire egyszer jott egy normalis bringas tarsasag. Dongetett lefele a hegyoldalon 2 montis, a kutyam meg vaddisznok utan kutatott valahol a susnyasban. Amikor a bringasok mar kozel voltak, elorontott a bokrokbol hogy meghajtja oket ... erre a bringasok megalltak es segelykeroen neztek ram. Elmondtam nekik a bamba bringas tortenetet, osszehaverkodtak a kutyaval es bekevel elvaltunk egymastol. Soha tobbe nem zargatta meg a bicosokat, ma sem foglalkozik veluk.


Montisok tok jol viselkedtek es a kutya is megertette, hogy nem ellensegek. No problem :)

2020. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

Se menekulni nem erdemes, sem szembeszallni egy olyan allattal, akinek sok nagy foga van a szajaban.


A termeszettel altalaban meg lehet talalni a kozos nevezot, ha megorzod a nyugalmadat tudsz ertelmes donteseket hozni es akkor szinte az osszes problema elkerulheto.


A vilag minden tajan vannak lodorgo kutyak es egyaltalan nem okoznak problemat, csak ha hulye az ember.


Turkmenisztanban medvemeretu KAJok maszkalnak mindenfele es bekesen elvannak a normalis emberekkel.


Svajcban amikor hegyi kirandulasra indulsz, elotte levetitenek egy "oktato" videot, hogy ha a legelok kornyeken talalkozol irdatlannagy juhaszkutyakkal, akkor mi a helyes viselkedes. Es talalkozol is veluk, akkorak mint egy hataslo es szabadon vannak es oda is jonnek es vegig fixiroznak amig el nem mesz. De ha helyesen viselkedsz, eszuk agaban sincs bantani.


Persze vannak kutyatamadasok sajnos, de ettol meg nem kell minden talalkozasba belefantazialni, hogy baj fog tortenni.

2020. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%

A falusi kertikutyak megolnek,mert vedik a teruletet. Oltatlanok es szocializalatlanok.

Ha budapestre jossz,a budapesti kutyak nem olnek meg,mert megszoktak,h a kozteruleten sokan jonnek mennek. Itt nem kell felned a kutyaktol.


Hajtsal kitartoan a bicajjal,az edzetlen kutyak lemaradnak.

Legyen nalad gazsprey desodor,amivel lefujhatod videken.


Ne paratz ilyeneken,sokat futok kutyak kozt budapesten,senki se tamad meg. Biciklis utan se futnak.


Ott a baj,ahol nem szoktak embwrek jarni es nincs hozzaszokva a kutya. Akkor is csak a teruletert megy a harc,nem szemelyes.


A kuvasz,kommondor,orias snaucerek az igazan veszelyes olre meno agressziv kutyak,azok olni kepesek a teruletert.

2020. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Szerencsére ilyenekkel nem találkoztam (roti, németjuhász és boxer volt már szabadon a környéken, azokról tudok). Nagyközség ugyan, de egy forgalmas főút megy keresztül, így talán jobban szocializálódtak a kutyák, mint egy zsákfaluban.


Egy átlagos kuvasz, vagy ilyesmi kb. mennyire gyors és kitartó? :)

2020. máj. 22. 18:07
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen, a természettel közös nebezőre lehet jutni, ha az állat neutrálisan tekint rád és valamennyire tart tőled, de egy olyan kutyával nem fogsz közös nevezőre jutni, ami konkrétan meg akar támadni.


Nekem egy 12 kilós cockerem van, de amikor lemértem, ő is futott 36 - tal. Szerintem egy kuvasz, vagy más nagyobb kutya simán beér, ha akar. A németjuhász, dobberman, pedig nem fárad el egy hamar. Egy pitbull nem biztos, mert ők tömzsibbek.


Ha látod, hogy beér, akkor szerintem használd a biciklit fedezéknek.

2020. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Inkább a dobbermanntól tartok, mert az tényleg harci/őrző-védő kutya, ráadásul karcsú és nagy. A németjuhász annyiból jobb, hogy nem harci, általában nem agresszív (bár ismerősnek volt dobbermann, de ha megkergetett volna egy biciklist, valószínűleg csak ugrált volna rá, de hogy nem bántotta volna, az 100%! Nagyon jól volt nevelve).
2020. máj. 22. 20:42
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

A kuvasz,és az ilyen nagyobb nyájörző kutyák nem fognak sprintelni utánad . Ha nyugdíjas tempóban mész,lehetséges,hogy sokáig kísér ,elég félelmetes ,de általában nem támad ,csak kikisér a területről,amit az övének gondol ..

Egy elhanyagolt dobbermann vagy németjuhász ,az utól fog érni ha akar (kérdés akar-e) ,és le is szed a bicikliről. Szerintem ha látod,hogy nem adja fel,jobb leszállni ,és magad elé tartani a biciklit .

2020. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. máj. 22. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!