Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért veszik egy kalap alá az...

Miért veszik egy kalap alá az összes kutya szaporítót?

Figyelt kérdés

Én személy szerint 2 fajtát tartok szaporítónak.

Az egyik az aki ugye icipici ketrecekben tart nagyon sok kutyát rossz körülmények közt.

A másik az aki még a kutya fogalmát se tudja plussz kurvára hülye de bele kezd mert miért ne, példázom itt a cigányok legkedveltebb fajtáját a pitbullt és az amstaffot és még sorolhatnám.

Na ők az akik nem foglalkoznak a kutya egészségével, rossz körülmények közt láncon tartja, moslékot kenyeret kapnak, semmi szeretetet játékot közös sétát a gazdival meleg fekhelyet és még sorolhatnám, nem biztosítanak az adott kutyának, EGYSZÓVAL LESZARJA A KUTYÁt DE PÉNZT AZT VÁRJA TŐLLE.

DE képzeljétek el ha hiszitek ha nem igen is vannk olyan "szaporítók" akik biztosítják a megfelelő körülményt, a megfelelő takarmányozást, az oltásokat féreghajtásokat chippelést és egyéb orvosi beavatkozásokat, a szeretetet, a közös sétát a gazdival, testmozgást játékot, ha kiskutyák születnek nála akkor oltja féreghajtja chippeli őket és igény szerint útlevelet is és kezdő tápcsomagot szaktanácsadást biztosít a kicsiknek.

Ugyhogy emerek ne keverjétek a szezont a fazonnal.

Bármi kérdés, kötekedés okoskodás állok elébe.



#kutya #szaporító #fotelállatvédők
2020. máj. 23. 23:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
66%

Mert vagy szaporítasz vagy tenyésztesz. Nincs átmenet, nincsen "szürke ötven árnyalata". A tenyésztőnek komoly kötelességei vannak a fajtával szemben, melyet egészségügyi szűrések, és megfelelő származási papírok nélkül egyszerűen nem tud megtenni. Nem csak a külső, de a belső tulajdonságokat is figyeli. Tudja, hogy az adott tenyéssz szuka mely tulajdonságú tenyészkannal produkálhat jobb utódokat. Mert lehet, hogy a csili vili többszörös kiállítás VB győztes kan, nem jó az ő szukájához, mert egy pörgősebb, munkában erősebb kutya kell neki, vagy éppen fordítva.

Természetesen mindig vannak és lesznek nem korrekt tenyésztők, ahogyan vannak nem korrekt autókereskedők, boltosok stb. Az pedig, hogy egy adott tenyésztő állomány, vagy típusa amit ő próbál kialakítani neked nem tetszik, az egyéni probléma, itt nem a tenyésztőket kell szapulni, hanem a fajta sztenderdeket kialakítókat, és a tenyéssz szemléző bírákat, akik engedik elmenni egy irányba a fajtát. Ha valaki akar, talál olyan tenyésztőt aki azt a típust viszi tovább ami az adott embernek tetszik, megfelelve a tenyésztőtől elvártaknak.

Sajnos egy adott fajtánál, is jellemző az ami a kapitalizmusra általában, vagyis ameddig kereslet van egy bizonyos típusra a fajtán belül, addig arra a kevésbé korrekt tenyésztőknél mindig is lesz kínálat.

Jó példa erre a Svájci juhászkutya. A Német Juhász selejtjeként került ki a fajta. De hogyan? Úgy hogy tenyésztők kiszelektálták ezeket az egyedeket, és addig folytatták ezt a szelekciót ameddig egy alomban mindig fehér szűrű fekete orrú, barna szemű utódok születtek. Ez tenyésztés.

Amikor valaki random pakolgatja a kutyákat, és rájön, hogy egy adott pár furcsa színű Német Juhászokat eredményez, melyek hibásak, de mivel "különlegesek" el tudja őket adni, horribilis árakon, és agyon fialtatja az adott szülőpárt, meg sem próbálva összehozni egy másik párt, vagy felkutatni még 2-3 tenyésztőt akik szerint ez a "hiba" megérdemelne egy új fajtabesorolást, az már nem tenyésztő, hanem szaporító.

Általában a szaporítók a könnyebb utat választják, ameddig a tenyésztők komolyan megdolgoznak/agyalnak és iszonyat pénzeket áldoznak azért amit elérnek.


Ez az én egyéni véleményem, én így látom. 5 évvel ezelőtt én sem értettem ezt a szaporítós tenyésztős dolgot, de aztán ahogy belemélyedtem a fajtába, is összeismerkedtem pár tenyésztővel, hamar egyértelművé vált, hogy igen is óriása különbségek vannak, hozzá állásban, szelekcióban, profizmusban. Sajnos negatív tapasztalatom is van, de olyan "szakma" vagy hobbi szerintem nem létezik ahol nincs.

Azt tudom, hogy a szaporítók, jóval nagyobb arányban tehetnek az utcára kidobott állatokról, és a teljesen megtelt menhelyekről is. Ez statisztikailag is így van, tény. A kóbor állatok, és menhelyre kerülő fajta jellegű kutyák közel 80%-a nem tenyésztőtől kerül ki.

2020. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
13%
Én egyetértek veled, teljes mértékben igazat adok. Sok olyan szaporítót láttam már (facebook) akik normálisan törvénynek megfelelően hirdetnek kiskutyákat itt gondolok a kötelező oltásokra/féreghajtásoka és chipre van aki még szobatisztaságra is előnevelve plussz még tápot is ad hozzá meg egyebeket...Én például ilyen embertől vettem egy kis bucit, nagyon megvagyok vele elégedve tökéletes kiskutya. A szülőket is láttam, egyáltalán nem voltak rossz állapotban sőt... Szabadon voltak csak estére lettek bezárva egy nagy méretű kennelbe amiben volt egy jópofa házikó a rosszakarók, betörők miatt. Akitől én vettem az nem volt rossz szaporító egyáltalán nem, szerette a kutyáit törődött velük és nem is volt sok kutyája...Viszont megismerkedtem a másik oldallal is a rossz szaporítókkak...20 ezer volt, nagyon sovány volt a szőre mint a drót félt rettegett elfutott tőllem és még sorolhatnám...Mostanra egy gyönyörű csillógó fényes selymes szőrzetü vidám játékos bolondos kis szeretet bomba lett, imádom. Szóval ezzel azt akarom mondani hogy szerintem is két oldala van az érmének, ezzel a menhelyes témával meg úgy vagyok hogy azt nem szabadna engedni hogy két külön fajtáju kutya párosodjon...Főleg az idegem mikor hagyják a két keveréket összemenni...Pláne a nagytestüeket akik egyből ellenek vagy 11 kiskutyát...Még a kistestüek azok nem is olyan óriási probléma mert azoknak akad gazdi több szempontból is kifolyólag(kicsik nem kell nagy terület nekik, keveset esznek és még sorolhatnám). Erről ennyit. A kérdezőt meg miért bántjátok? Mindenkinek lehet saját véleménye...
2020. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
0%
Mert sok a sznob, azért!
2022. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!