Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes a Golden Retriverem....

10 hetes a Golden Retriverem. Elég tapasztalatlan vagyok, csak egy cicám van! Ez előtt a kutyus előtt valamilyen farkas keverék kutyám volt. Hogyan fürdessem és milyen sampont használjak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vannak boltokban kutyasampon golden retriever (aranyszőrű retriever msá néven) hossző szőrét kefélni tisztitani. több ápolást igényel mitn rövidszörűek de télen láttam udvaron goldit van kutya smapon kutyakád
2010. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
54%
6 hónapig nem kell fürdetni, nem szabad. Utánna három havonta. Amugy öntisztitó, ha összekeni magát, meg is tisztitja. Nekünk egy hat hónaposunk van, még egyszer sem volt fürdetve, és nem is lesz. Gyönyörű tiszta
2010. dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért akarod megfüretni? Még nem kell, nincs itt az ideje, egyetértek utolsóval.
2010. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
54%
Ez nem kirakat kutya. Imádja az esőt, a vizet, össze keni magát, de addig nyalja mig megtisztitja. Amugy egy kutyát minél többet fürdetsz annál erőssebb illatta van a mirigyeinek. Na lehet ha nem jól irtam. A lényeg ezek nem igénylik külön a fürdetést. Ő maga megoldja. Értelmes és tiszta
2010. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Bármilyen sampont, amiben nincs sok illatosító. A kutyasamponokon kívül megteszi a sima wu-2 is, ha kellően felhigítod.

Lényeg, hogy langyos vízben oldd fel és ne közvetlenül a kutyára nyomd a sampont. Nagyon alaposan öblítsd ki, miután a koszt lesikáltad róla, ne maradjon benne sampont, mert az kiszárítja a bőrét, ahogy az emberét is.

Utána várd meg, hogy megrázza magát, akkor a víz nagy része kijön és alaposan törölgesd meg. Végén hajszárítóval szárítsd tökéletesen szárazra. Ha lehet, aznap ne nagyon menjen ki, aludjon benn, nehogy megfázzon.

2010. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
boccs, hogy megkérdeztem ... amúgy szerintem, ti is megakarnátok fürdetni, hogyha a kutyátoknak disznóól szaga lenne! tudom, hogy nem lehetne még annyira, de óvatosan és vigyázva!
2010. dec. 27. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!