Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szoktatása fekhelybe,...

Kutya szoktatása fekhelybe, hogyan?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a kutyusunk és eddig a hálóba aludt boxba, illetve néha az ágyon is. Most vettünk neki sima fekhelyet mert már kezdte kinőni a boxot és melege is volt bent sokszor. Viszont bajban vagyunk, hogyan szoktassuk rá, hogy abban aludjon. Egyrész ugye amiatt is, hogy szokott az ágyba is aludni. Lehet célszerűbb lenne, hogy a nappaliba aludjon a fekhelyébe akkor talan nem olyan nagy a kísértés, hogy feljöjjön az ágyra.

(Kérem aki azt írná, hogy nem kellett volna felengedni az ágyra stbstb. azok ne írjanak! Most volt 1 éves, szerintem még időben változtatunk!)


2020. máj. 26. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A boxot elteszed szem elől és a helyére leteszed az ágyat. Általában a kutyák hamar megértik, hogy a fekhelyük ugyanott van, mint eddig, csak máshogy néz ki. Esetleg segíthet, ha a box aljából kiveszed a rongyot vagy ami volt benne és ráteszed az ágyra, így a saját szagából evidensebb lesz, hogy az az új fekhelye.


A rendes ágyra felengedés öreg hiba, ha nem kívánatos dolog, akkor nem kellett volna felengedni eddig sem. Ez egy külön probléma és emiatt külön is kell vele foglalkozni. Én szvsz azt csinálnám, hogy ha napközben is fel szokott menni az ágyra, akkor napközben a leszoktatással foglalkoznék, este pedig max. annyi, hogy ha észreveszem, hogy az ágyamon alszik, akkor felkelek, fogom és átrakom a fekhelyére.


A nappaliba egyelőre ne költöztesd, az egy harmadik "probléma"... Mindent a maga sorrendjében.

2020. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 4 napja már csak a boxban alszik, napközbe se jöhet fel egyáltalán az ágyra!
2020. máj. 26. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

+1 az elsőnek.


Annyit tennék csak hozzá hogy szerintem az nem baj ha a kutya felmehet az ágyra, ha érti, hogy csak akkor, ha azt a gazdi megengedi. Ezt kell neki megtanítani, hogy az ágyon tartózkodás nem jogosultság, hanem privilégium:) Ha szeretnéd hogy néha veled aludjon, hívd csak fel nyugodtan, csak figyelj arra hogy ha viszont úgy megy fel hogy nem engedted meg, akkor nagyon következetesen le kell zavarni. Bármilyen cuki:) Kanapé, fotelek ugyanez. Egy idő után megérti.

2020. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3ig végig az új helyén aludt, akkor felugrott az ágyra de visszatettem egyből a fekhelybe, utána aludt reggelig benn :)
2020. máj. 27. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!