Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Észrevettétek, trükköznek a...

Észrevettétek, trükköznek a tápokon az etetési táblázattal?!

Figyelt kérdés

Sok bolti tápon az adagolási útmutatót úgy csinálják meg, hogy a leggyakoribb kutyaméretet(18-25 kg) kihagyják, tehát a 15 kg után 30 kg jön. Ezt szerintem azért csinálják hogy a gazdának kelljen döntenie hogy mennyit ad, így többet fog, nehogy éhezzen és így többet adnak el a tápból.

Ki kéne kötni törvényben hogy 5 kg-onként kell megadni javaslatot. Mit gondolotok?(nekem is 23-22 kg-os a 2 kutyám, így rendszeresen bajban vagyok vele h megtaláljam a kettő közti megfelelő mennyiséget.)


2010. júl. 30. 12:54
 1/9 Allison ***** válasza:
100%
Kicsit paranoiás vagy.
2010. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem.
2010. júl. 30. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kicsit számolj ;)
2010. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam útmutatót nézni, érzéssel adok a kutyáimnak enni. Meglehet figyelni, hogy egyszerre mennyit tud és akar enni, pár nap után már tudni lehet hogy mennyit adjak nekik. Hiába ír mondjuk 15dkg-ot, ha az az én kutyámnak kevés... vagy esetleg sok.
2010. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom milyen tápról beszélsz, menhelyen etetünk vagy 50 félét (mikor mit kapunk) és mindegyiken fent van az adagolás. És az ember úgysem az adagolás szerint etet,mert a kutyáknak is különbözőek az igényei, a 2 egyforma súlyú kutyámbólaz egyik gombóc lenne azon az adagon, amire a másiknak szüksége van.
2010. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság. Nem a gyártó feladata eldönteni vagy megmondani, hogy mennyi kaját kapjon a kutya. Az a gazda feladata. A táblázat pedig segítségnek van, nem pontos, és nem szentírás.
2010. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Nézd meg mennyit eszik az a kutya aztám annyit adj neki. Ez tél-nyár viszonylatban változhat, meg kell ismerned a kutyádat!
2010. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell "szentírásként" tekinteni a táblázatokban leírtakat. Van amelyik kutyának többet kell adni, mint amennyi meg van adva, van akinek kevesebbet. Ezt neked kell kikísérletezned. Nálunk pl két bigli van, az egyiknek kevesebbet kell adni, mert hízékonyabb típus míg a másik akármennyit ehet, nem látszik rajta. Ő picit többet is kap.
2010. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És nem csak ezzel trükköznek, hanem azzal is, hogy eleve többet írnak, mint amennyi kell. Az én kutyám az előírt mennyiségtől olyan nekem tetszett, jó húsban volt. Meglátta az állatorvos, és közölte, hogy nyugodtan FELÉRE csökkentsem. Azóta a kutyámnak meg tudom számolni a bordáit az ujjammal (nem a szememmel) és elvileg ez az egészséges. Néha a városi kutyások beszólnak, hogy alultáplált a kutyám, de érdekes módon azóta jobban bírja a mozgást, kevésbé zavarja a meleg, és a hangulata is sokkal jobb, pörgősebb, tehát biztos, hogy kap elegendő energiát ennyi tápból.


Az orvos mindig megdícsér, a többiekkel nem foglakozom. Egy kutya ideális esetben szálkás, a hasa horpadt, és minden bordája tapintható. Csak mostanra őket is elhízlaltuk, mint magunkat.

2010. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!