Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számotokra mi a fontosabb? A...

Számotokra mi a fontosabb? A kutya mérete vagy szőr típusa?

Figyelt kérdés

Most csak külső tulajdonságokra gondolok, ha az alapján kéne kutyát választanotok, melyik szempont lenne számotokra a legfontosabb?


Milyen kutyákat preferáltok? (nagytestű vagy kistestű, hosszúszőrű vagy rövidszőrű stb)


Vannak ez alól esetleg kivételek? (Pl nem szereted a hosszúszőrű kutyákat, kivéve egy adott fajtát)


Köszönöm előre is



2020. máj. 27. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Méret
Szőr
45 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rövidszörű kutyafajtákat kedvelek inkább és a kanokat, ehhez képest a két kedvenc kutyám, - ha lehet ilyent mondani, - egy mentet fekete németjuhász szuka és szintén felnőttként hozámkerült kaukázusi juhász kutya szuka voltak.
2020. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hozzámkerült*
2020. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A mérete. A nagyobb testű kutyákat kedvelem. A szőr számomra nem ennyire sarkalatos pont, rövid és félhosszú, tömött szőrű kutyám is van.
2020. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 szamo77db ***** válasza:
10%
Lakótelepi lakásba nem való nagytestű kutya.
2020. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő fontos. A mérete azért, mert kicsi lakásban élek, a szőrtípus meg azért, mert van olyan, amit kevésbé visel el az immunrendszerem (és nem a szőrhossztól függ, rövid szőrű kutyára is jelentkezett allergiás reakcióm, szánhúzóra is, félhosszú szőrű border collie mixem van, nála nem jött elő semmi például).
2020. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
100%
Én kifejezetten a nagyobb közepes-nagy testű kutyákat szeretem, a szőr nem olyan fontos. A drótszőr valahogy nem tetszik, de a "sima" szőrnél nekem tökmindegy, hogy hosszabb vagy rövid.
2020. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

jofej legyen es birjuk egymast ... nalam ilyen szempontok vannak


Rovidszoru megfagy telen, a hosszuszoru megsul nyaron.


Kiskutya olyan mint ha kerozint ivott volna, de tavolsagban nem kivan sokat ... nagytestu sokkal nyugisabb, de le kell menni a terkeprol ha setarol van szo.

2020. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nekem a nagytestűmmel is le kell menni a térképről, egy napos túra után még képes játszani a kertben és utána elmenni sétálni. :D
2020. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*jó, visszatörlődött. Szóval a nagytestűmmel is meg a kistestűmmel is le kell menni a térképről.
2020. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem igazából az összkép a lényeg. Legyen szimpi a kutya, kb. ennyi. Most menhelyen kerestünk kölyökkutyát pár hete, becéloztuk a közepes méretet, de ha megtetszett volna egy várhatóan nagytestű kutya, szívbaj nélkül elhoztuk volna őt. Igazából a választottunk is lehet bármi, elvileg közepes lesz, de ki tudja, keverék, most 6 hónapos, nőhet még bőven.

A szőr hossza nekem nem mérvadó, viszont kifejezetten kistestű kutyát nem választanék. Nem tudom, nincs velük távolról bajom, nem utálom őket vagy ilyesmi, de nekem nem kéne, a kutya számomra mást jelent.

2020. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!